Finans Haberleri

ABD Bitcoine Yatırım Yapabilir

Amerika Devleti Bitcoine yatırım yapması için milletvekilleri bir teklif önergesi meclise sundu.

El Salvador hükümeti geçtiğimiz günlerde, Bitcoine yaptıkları tüm yatırımları açıklamıştı. Sonrasında 32.000 dolarlara kadar gerileyen Bitcoin, 45.400 Dolara kadar bir yükselme yaşamıştır. ABD Bitcoine Yatırım Yapabilir. Bu nedenle bu haber konusu kripto yatırımcıları için oldukça önemlidir.

Kripto para piyasasında Root olarak tabir edeceğimiz 2 ülke oldukça etkilidir. Bu ülkelerden birisi A.B.D diğer önemli rol oynayan ülke Rusya’dır.

Kripto para piyasalarının hareketliliğine bir örnekte Rusya’dan verebiliriz. Geçtiğimiz haftalarda ülke genelince kripto para birimlerinin yasaklanması gündemdeydi. Bu nedenle Dünyada birçok ülkede bu söylenti ciddi bir ses getirdi.

Rus yetkililer 2 gün önce yaptıkları açıklamada, Bitcoini bir para birimi olarak tanıyacaklarını duyurmuştu. Gündemde çıkan birçok habere göre Bitcoin’in Rusya’da yasak olduğu belirtilmektedir. Bu durum söz konusu bile değildir. Bitcoin ve Altcoinler ile ilgili bir yasa tasarısı gerçekleşecekti. Bu nedenle birçok kaynak yanlış bilgilendirmelerle kripto para yatırımcılarını yanlış bir şekilde yönlendirmiştir. Rusya’nın kripto para yasa tasarısını 18 Şubat tarihinde açıklayacaktır.

ABD Bitcoine Yatırım Yapabilir

  • Tennesse Lawmaker, eyaletlerin kriptoya yatırım yapmasını istiyor.
  • Devletler atıl fonlarla yatırım yapabilmektedir.
  • Milletvekili kriptoyu incelemek için bir komite önerdi.

Dijital varlıkların benimsenmesi dünya çapında büyümeye devam etti ve hükümetler şimdi onu düzenlemenin yollarını arıyor. Bazıları hala savunduklarına karşı olsa da, diğerleri onu kollarını açarak kucaklıyor. Bazı kişiler hala eyaletler ve ülkeler arasında kripto yatırımı için baskı yapacak kadar ileri gidiyor. Bunlardan biri Tennessee milletvekili Jason Powell. Son rapora göre Powell, tüm eyaletlerin ve ilçelerin atıl fonları kullanarak dijital varlıklara el atmasına izin verecek bir yasa tasarısı önerdi.

Teklif, Devletlerin Atıl Fonları Kullanabileceğini Söylüyor

Milletvekilinin son teklifine göre, Tennessee’nin, kripto ve sektördeki tüm unsurları dahil etmek için House Bill 2644’te bazı küçük ayarlamalar yapması gerekecek. Teklifte Powell, devletin yasayı bağlayıcı hale getirebileceği konusunda ısrar etti. Bu nedenle eyalet çapındaki silahların atıl fonları kullanarak dijital varlıklarla uğraşmasını yasal hale getirecekti.

Ancak tasarı, bir Alt Komite tarafından incelenmesi üzere gönderilmiştir. Ayrıca yasa tasarısı, milletvekilinin oturumda sunduğu ikinci yasa tasarısı oldu. Ayrıntılara dikkatli bir bakış, dijital varlıklarla ilgili bir araştırmayı incelemek için bir milletvekilleri komitesi önerdiğini gösterdi. Powell, eyaletteki dijital varlıklar için istikrarlı bir ortam istemenin yanı sıra, devletin iş açısından önde olmasını istiyor.

Milletvekili, Kriptoya Bakmak İçin Bir Teklif Önerdi

Tasarı, gözden geçirmeyi başarılı bir şekilde inceleyecektir. Bu nedenle kabul edilirse, başkanlığını Cater Lawrence’ın yaptığı bir komisyon oluşturulacak. Bununla birlikte, komite üyeleri, federal düzeyde dijital varlıklar ve menkul kıymetler kanunu konusunda oldukça bilgili kişilerden oluşacaktır. Grubun ele alacağı birkaç şeyden biri, ülke genelinde çeşitli kripto verilerini gözden geçirmek ve Tennessee’yi ülkedeki en büyük kripto merkezlerinden biri haline getirmek.

Ayrıca, NFT’leri ve bunlardan nasıl yararlanabileceklerini araştırmak kadar, kilit konularda uzmanlarla tartışmalar yapmakla da görevlendirilecekler. Birçok ABD’li yasa koyucu ve yetkili, eyaletlerinde kripto alanını destekledi. Bu, dönemde uzayın dikkatinden kaynaklanmaktadır. Böyle bir promosyon, firmaların Florida Valisi Ron DeSantis tarafından Bitcoin olarak zorunlu ücretlerini ödemeleri önerisiydi.

Bitcoin Fiyat Grafiği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu