Kripto Para Analizleri

ADA Fiyat Analizi

ADA (Cardano) Piyasalara geri dönüş yapmaya hazırlanıyor. Geçen yılki sıçrayışını yapabilecek mi?

Ada son zamanlardaki düşük performansı, tokenin en son piyasa sarsıntısında Solana’ya kaybettiğini gördü. Yöneticiler ve piyasa analistlerinden gelen olumlu açıklamalara ve güvencelere rağmen ADA sahiplerinin sabrı tükenmektedir. Ada fiyat analizi yaparak coin genel değerlendirmesine bir göz atalım.

Önümüzdeki birkaç gün, piyasadaki daralmanın ardından; şu anda altıncı sırada yer alan token için çok önemli olacak. İşte blok zinciri veya tokeni ile ilgili ana başlıklar:

ADA Fiyat Analizi

Ada hakkında gelişmelerden bahsedelim. Geçen Salı, merkezi olmayan kripto para borsası Ravendex, bir tweet ile bir airdrop başlattığını açıkladı. Cardano ağında çalışan borsa, kriterleri karşılayan beş RAVE sahibine 5.000 ADA token verecek.

Çekilişin galibi 2.000 ADA ile ödüllendirilecek, ikinciye verilen ödülden 500 ADA fazla. Üçüncü, dördüncü ve beşinci sıradaki kullanıcılara her biri 500 ADA daha verilecektir.

“@Ravendexlabs 5000 ADA Topluluk Eşantiyonu Yayında! 5000 @Cardano ADA Jetonlu Havuz ödülünü paylaşacak 5 kazanan. Aşağıya Katılın ve İyi şanslar, ”diye yazdı borsa.

Başka bir yerde, Cardano stablecoin projesi Ardana, Three Arrows Capital, cFund, Morningstar Ventures, Mechanism Capital, Kronos Research, FMFW, MGNR, Selini Capital, Skynet Trading ve Portico Ventures’ın yer aldığı bağış toplamadan 10 milyon dolar sağladı.

Stabilcoin platformu CEO’su zam hakkında şunları söyledi. “Cardano üzerine kurulu ilk hepsi bir arada stabilcoin ekosistemi olan platformumuz, kullanıcılara hiper-rekabetçi DeFi dünyasında her zaman var olan bir endişe olan likiditeye kolay erişim sağlıyor. Ayrıca herkes için çalışan merkezi olmayan bir finansal çözüm sunmak için Cardano’nun hızından, ölçeklenebilirliğinden ve güvenliğinden yararlanabilmekteyiz. Dolayısıyla yakında zincir üzerinde döviz alışverişini bile kolaylaştıracağız.”

ADA – BNB Coin Arasındaki Savaşın Durumu Nedir?

ADA dün iyi bir performans sergiledi. Solana ve Tether para birimlerinin tekrar üzerine çıkarak hacim sıralamasına göre 4. sıraya yükseldi.

ADA Fiyat Analizi

İkincisi, 108 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Cardano’dan yaklaşık 38 milyar dolar daha fazla. Geçen ayın başlarında, Cardano üçüncü sırayı geri almaya hazır görünüyordu. Ancak rakiplerinin kazandığı birkaç atıl büyünün ardından jeton, yer için yarıştan çıktı.

Ancak ADA ve BNB tartışması, piyasa sermayesindeki marja rağmen kapanmıyor. Geçen yıldan bugüne rakamlar, Binance Coin’in şaşırtıcı bir şekilde %1650 büyüdüğünü, Cardano’nun ise aynı dönemde %510 arttığını gösteriyor. Her iki token için de 7 günlük değişim olumludur. Bu da özellikle bir süredir konsolidasyonda takılı kaldığı için Cardano için harika.

İlgili ağlar, bu yıl pazar genelinde yaşanan çöküş de dahil olmak üzere birkaç aksiliğin üstesinden geldi ve kağıt üzerinde her iki tokenin de umut verici bir geleceği var. BNB’nin şu anda net bir liderliği olmasına rağmen, ‘en iyi geleceğe sahip?’ tacını iki madeni paraya vermek neredeyse imkansız. Bununla birlikte, ikisinden Cardano’nun Binance Coin’i piyasa sermayesi açısından çevirmek için en iyisini yapması gerekiyor. Sonunda, büyüyen Solana gibi diğer ağlardan gelen rekabetle karşı karşıya olduğu için Binance Coin’in ayakta kalması gerekiyor.

Solana Cardano’yu Geride Bırakmıştı

Cardano ve Solana ağları, akıllı sözleşmeler alanında kullanıcılara alternatifler sunan en iyi Ethereum rakipleri olarak kendilerini kurdular. Solana, yılın bu ikinci yarısında meteorik bir yükseliş gördü ve bu süreçte birçok kişiyi kendine çekti. Cardano ise akıllı sözleşme işlevselliğini daha yeni tanıttı ve Ethereum’un beğenisine yetişmeye çalışıyor. Bu arada, ilgili jetonlar piyasada rekabet ediyor.

Son haftalarda olumlu ve karlı bir koşunun ardından Solana, nihayet geçen Perşembe günü Cardano’yu devirdi. Merkezi olmayan finans piyasası bu koşunun anahtarı oldu. Ve NFT çılgınlığının yanı sıra token lehine çalışan faktörler arasında yer alıyor. Coinmarketcap verileri, Solana’nın son 7 günde Cardano’nun %9 kayıtlı rakamına kıyasla %23 arttığını gösteriyor. Cumartesi günü 260 dolarda zirve yapan token, 75 milyar dolarlık piyasa sermayesi ile Binance Coin’i takip ediyor.

Cardano için tüm bunlar olumsuz haberler değil. Geçen Pazartesi, Cardano, blok zincirinde iki milyondan fazla cüzdan oluşturulduğunu açıkladı. Geliştirme, stake blok zincirinin kanıtının 1 milyon cüzdan işaretini kırmasından bu yana beş ay sonra geldi.

Cardano Piyasa Performansı

ADA/USD, iki haftayı aşkın süredir 2,20 doların altında kaldı. Ve 2,15 doları geçme girişimleri sürekli olarak geri çevrildi. Ancak son 24 saatteki alım satım faaliyeti, Cardano boğalarının ayılar tarafından bir süre baskı altında kaldıktan sonra uyandığını gösteriyor.

ADA 7 Günlük Analizi

Token, son 24 saatte %3 artışla 2.12$’dan işlem görüyor ve işlem hacimleri de artıyor. 7 günlük ticaret grafiği, ADA’nın yavaş yavaş kazandığını gösteriyor. Dolayısıyla uyuyan boğaların bu hafta tekrar yükselmesi için umut var. Tırmanmak zor bir yol, ancak yeterli yukarı kuvvetle, belirteç 2,16 dolardaki direncin üstesinden gelebilmektedir. Ve önümüzdeki birkaç saat içinde 2,30 doları hedefleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu