AltCoin Haberleri

ADA Planlanan Projeleri

Cardano 2022 yılı hedeflerini Ceo Hoskinson verdiği demeçte açıkladı.

ADA (CARDANO) Kripto para piyasasında; her zaman en çok işlem gören altcoinler arasında ilk 10 sıra içerisinde yer almaktadır. ADA Planlanan Projeleri hakkında ceo Charles Hoskinson çeşitli açıklamalarda bulundu.

Açıklamalara geçmeden önce Cardano fiyat grafiği hakkında değerlendirmelerde bulunursak; 1 Eylül 2021 tarihinde 3.11 cent ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. 1 Aralık 2021 tarihinde ise, 1.18’e kadar düştüğünü gördük. Bugün ise, 1.58 dolar seviyesinde işlem görmektedir. Bu nedenle projeleri iyi bir şekilde ilerleyebilir ise, eski ATH seviyesini kırması beklenebilmektedir.

ADA USDT Grafik Analizi

2022 YILINDA ADA Planlanan Projeleri

  • Charles Hoskinson, Cardano’nun 2022 için planlarını açıkladı.
  • IOHK, 2022’de Afrika için büyük planlar yapıyor.
  • ADA Charles Hoskinsin’in açıkladığı üzere 127’den fazla dApp inşa ediliyor.

Cardano’nun arkasındaki vakf olan IOHK’nın kurucusu Charles Hoskinson, vakıfların 2022’de başlatacağı projelerden bazılarını açıkladı. The Mathematician, Youtube’da canlı bir Noel yayınında projeleri açıkladı.

Cardano geliştiricisi, Cardano’nun bazı kilit planlarının projeyi destekleyen kurumlar inşa etmek veya resmi bir açık kaynaklı proje yapısı başlatmak olduğunu söyledi.

Hoskinson’ın mesajının bir diğer önemli noktası da projenin Afrika planı. Kıtanın her zaman Cardano’nun stratejisinin bir parçası olduğunu açıkladı ve gelecek yıl proje kıtadaki ayak izlerini genişletmeyi planlıyor.

Charles Hoskinson, Cardano Ekibinin; 2022’nin ikinci çeyreğinde, kıtanın finansal katılımı olmadığı için Afrikalıların DeFi hizmetlerine erişmesini sağlayacak bir “finansal işletim sistemi kurmayı” planladığını açıkladı.

“2022’nin ikinci yarısı için hedefim; Cardano’da uçtan uca bir mikrofinans işlemi elde etmek için tüm parçaları nasıl bir araya getireceğimi bulmaktır.

Böylece Kenya’da veya blok zinciri tabanlı bir kimliğe ve kredi puanına sahip bir yerde gerçek bir kişi; diğer tarafta stabilcoin, Cardano yerleşim rayıdır. Eşler arası, kişiden kişiye, bir düğmeye tıklayın, kredi onlara gider. Geri ödüyorlar (ve o) diğer tarafa gidiyor” dedi.

ADA Planlanan Projeleri

Daha önce Cardano; yatırımcılarının sosyal, dijital kimliğe ve finansal güçlendirmeye erişmesini sağlamak için Tanzanya ile ortaklık kurdu. Ağustos ayında IOHK, Afrika ülkelerindeki öğrencilere daha fazla eğitim seçeneği sağlamak için Lüksemburg Avrupa Ticaret Üniversitesi ile ortaklık kurdu.

Charles Hoskinson, Cardano’nun 2021 Başarılarını Yansıtıyor

Konuşmasının başlarında Hoskinson, Cardano’nun ve tüm kripto endüstrisinin büyümesine dikkat etti. O, takas edilemez token (NFT) devrimi, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) patlaması ve bilgisayar korsanlarının DeFi projelerini nasıl hedeflediğinden ve yalnızca 2021’de 10.5 milyar doların üzerinde bir kayba yol açtığından bahsetti.

Ayrıca Cardano’da çoğu NFT olmak üzere “iki milyondan fazla varlık” yayınlandığını söyledi. Şu anda ağ üzerinde merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturmak için 127’den fazla projenin kod yazdığını ve önümüzdeki üç ay içinde piyasaya sürülecek yaklaşık 20 ila 30 proje olduğunu da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu