Coin Rehberi

ALPHA

Alpha coin yüksek likiditeye sahip, en çok işlem gören 200 coin arasında yer almaktadır. Şirket 2018 yılında Amerika'da kurulmuştur.

Alpha Coin, Ethereum blok zinciri ağına dayalı bir kripto para birimi sağlar. Simgesi, APC madencilik teknolojisinin ve madencilik çiftliklerinin geliştirilmesi için kullanılmaktadır. Merkezi olmayan bir ödeme ağı sağlar. İşlemler için Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeler kullanır. Platformlar arası kripto cüzdanı sağlar.

Alpha Finance Lab (ALPHA), birlikte çalışabilir Defi ürünleri ve çözümlerinden oluşan bir ağdır. Yalnızca DeFi alanına odaklanırlar ve DeFi kullanıcılarına minimum riskle maksimum getiri sağlamayı amaçlarlar. Alpha Finance Lab, maksimum getiri sağlamak için karşılanmayan pazar talebini keşfetmek için pazar araştırması yapar. Ardından, pazar talebini yakalamak için ürünler piyasaya sürüyorlar. Defiance Capital, MultiCoin Capital ve The Spartan Group gibi kripto endüstrisindeki en tanınmış isimlerden bazılarından fon topladılar.

Binance Akıllı Zincir tabanlı Alpha Lending, Alpha Finance Lab’in ilk ürünüydü. Faiz oranı ayarlamasının algoritmik olarak gerçekleştiği merkezi olmayan bir borç verme protokolüdür. Şirketin yerel tokeni Alpha olarak bilinir ve mevcut değeri 52,3 milyon dolar olan dolaşımdaki arzının %20’sinden fazlası stake edilir.

Alpha Coin Nedir?

DeFi ürünlerinin çoğu, Ethereum’un yaygın olarak bilinen ölçeklenebilirlik sorunları nedeniyle DeFi protokollerinin büyümesini kısıtlayan Ethereum üzerine kuruludur. Ayrıca DeFi kullanıcılarının diğer yaygın blockchain ağlarının avantajlarına düşük ücretlerle erişmesini engeller.

DeFi alanını rahatsız eden bir diğer konu, merkezi olmayan borsalardaki düşük likiditedir ve bu da DEX’lerde daha yüksek fiyat oynaklığına neden olur. Birçok yeni kullanıcının merkezileştirilmiş borsalar yerine merkezi olmayan borsaları seçmesini engeller.

Alpha Finance, DeFi kullanıcılarının istediği ürün ve çözümler ile piyasada bulunanlar arasında köprü kurarak bu sorunları çözmeyi hedefliyor. Esasen, olumsuz etkileri en aza indirirken kullanıcılarına maksimum getiri sağlamak için sinerji içinde çalışacak bir DeFi ürünleri ekosistemi oluşturuyorlar. DeFi ürünleri, DeFi’deki yaygın sorunları ortadan kaldırarak yeni kullanıcıları da çekecek ve bu da DeFi benimseme oranlarını artıracaktır.

Alpha Ürün Geliştirme Süreci

Alpha Finance Lab, benzersiz ve yenilikçi DeFi ürünleri oluşturmak için iki aşamalı bir süreçten yararlanır. İlk olarak, DeFi’deki en acil sorunları bulmak için derinlemesine araştırma yaparlar. İkinci adımda, ilk araştırmalarında karşılaştıkları soruna çözüm için pazar talebini değerlendirirler.

Pazar talebini değerlendirdikten sonra, pazar talebini yakalamak için soruna bir ürün veya çözüm bulmak için beyin fırtınası yapmaya devam ederler. Ardından, Alpha Finance Lab ekibi fikir doğrulama için simülasyonlar yürütür ve bu da kullanıcı dostu ve yenilikçi DeFi ürünlerini piyasaya sürmelerine yardımcı olur.

Alpha Launchpad

Alpha Finance Projeleri Nelerdir?

Kripto para biriminin çeşitli projeleri mevcuttur. Bu nedenle bu projeler sayesinde ciddi bir likiditeye ulaştığını tahmin etmekteyiz.

Alfa Kredisi

Eylül 2020’de başlatılan bu sistem, havuz tabanlı merkezi olmayan bir kredi protokolüdür. Bu sistem ile bir borç veren olabilmektedir. Dolayısıyla havuzlanan fonundan borç alabilirsiniz.

Alpha Lending’de borç veren olmak için, protokole desteklenen varlıkları yatırmanız gerekir; bu da, havuzlanan fondaki varlıklar için mevcut toplam likidite miktarını gösteren bir akıllı sözleşmeye yatırılır. Desteklenen varlıkları yatırdıktan sonra, Alpha Lending protokolüne yatırdığınız desteklenen kripto para birimine eşit miktarda faiz getiren altokenler alacaksınız.

Likidite havuzundan borç almak istiyorsanız, BNB ve diğer desteklenen varlıklar gibi teminat varlıklarını yatırmanız gerekecektir. Protokolden ödünç alabileceğiniz miktar, teminat varlığının Kredi-Değer (LTV) oranına bağlıdır. LTV oranı, seçtiğiniz teminat türüne göre değişir. Örneğin, BNB’nin LTV oranı %75’tir. Bu, teminat olarak BNB yatırırsanız, kredi olarak yatırdığınız BNB fonlarının mevcut değerinin %75’ini alacağınız anlamına gelir.

Alfa Homora

Alpha Homora V1 ve Alpha Homora V2 olarak bilinen Homora’nın iki versiyonu vardır. V1, hem Ethereum blok zincirinde hem de Binance Akıllı Zincirinde mevcuttur. Homora, DeFi kullanıcılarına verim çiftçiliği konusunda kaldıraç pozisyonu almalarını sağlayan ilk Ethereum tabanlı üründür.

Alpha Homora

Homora, Alpha Finance Lab’in yenilikçi bir ürünüdür. Hem Ethereum hem de BNB borç verenlerine daha yüksek faiz kazanma fırsatı sunar. Ayrıca, verim çiftçilerinin, verim çiftçiliği konusunda kaldıraçlı pozisyonlar alarak daha iyi verim çiftçiliği ödülleri almalarını sağlar.

Homora V1’in faydasını genişleten V2 versiyonu 1 Şubat 2021’de piyasaya sürüldü. Homora V2 ile kullanıcılar Uniswap, Balancer, Curve veya SushiSwap’ta verim çiftçiliği konusunda kaldıraçlı pozisyonlar alabilirler. ETH ve sabit paralar dahil olmak üzere çeşitli varlıklarda 9 kata kadar kaldıraç sunar.

Yazma sırasında, Homora’da kilitli toplam değer 1.139 milyar doların üzerinde, Ethereum tabanlı Homora V1 683 milyon doların üzerinde kilitli fon oluşturuyor ve BSC tabanlı Homora 153 milyon doların üzerinde kilitli fon oluşturuyor. Homora V2 ise 302 milyon doların üzerinde kilitli fonlara sahip.

AlphaX Nedir?

AlphaX 2021’de piyasaya sürülmüştür. Kullanıcıların verim çiftçiliği pozisyonlarını korumalarına olanak tanıyacak. AlphaX, Uniswap’tan ilham almıştır ve DeFi kullanıcılarının kullanıcı dostu arayüzü aracılığıyla sürekli olarak etkileşim kurmasını kolaylaştırır. DeFi kullanıcıları AlphaX kullanarak hem uzun hem de kısa pozisyon alabilirler.

Gözaltına alınmayan bir platformdur. Bu nedenle, kullanıcıların AlphaX’i kullanmaya başlamak için bir KYC sürecinden geçmesi gerekmez. Sürekli alım satım kavramı, Alpha Finance Lab’in AlphaX aracılığıyla hedeflemeyi amaçladığı geniş bir kullanıcı kategorisi olan acemi yatırımcılar için biraz karmaşıktır.

Sürekli takasları basitleştirmek için AlphaX, hem fonlama oranlarını hem de fiyatları birleştirir. Bu şekilde, kullanıcıların oranları hatırlamaları gerekmez. Oranlar, dayanak varlığın fiyatlarına dahil edilerek otomatik olarak ayarlanır. Böylece hem kısa hem de uzun yatırımcılar pozisyonlarını sürekli olarak finanse etmek zorunda kalmazlar.

AlphaX ve Homora kombinasyonu, Alpha Finance Lab’in DeFi ürünleri arasındaki sinerjinin mükemmel bir örneğidir. Homora ile getirilerinizi maksimize edebilirsiniz. AlphaX ile riskleri en aza indirebilirsiniz.

Binance Vadeli İşlemler Nedir

Alpha Coin Sayısı

Alpha Finance Lab’in yerel belirteci ALPHAcoin olarak bilinmektedir. Coinin maksimum arzı 1.000.000.000’dir. ALPHA’nın mevcut dolaşımdaki arzı 446.330.126 seviyesinde bulunmaktadır.

Değerlendirme

Üç kullanım durumu vardır. İlk kullanım durumu AFinance laboratuvarlarının yönetimindedir. Çünkü her token sahibinin sahip oldukları ALPHA tokenlerinin sayısına karşılık gelen bir dizi oy olacaktır. Alpha Finance Lab ürünleriyle ilgili önemli konularda oylarını kullanabilirler.

İkinci kullanım durumu, bir yardımcı program belirtecidir. Token sahiplerinin, likidite sağlayarak staking ödülleri almalarını veya ağ ücretlerinden pay kazanmalarını sağlayacaktır. ALPHA belirteçleri ile kullanıcılar ayrıca Alpha Finance Lab ürünlerinde ek işlevlerin kilidini açabilir ve bu üçüncü kullanım durumudur.

Alpha Nasıl Satın Alınır?

Binance; Türk yatırımcılar için en iyi kripto borsalarından bir tanesidir. Alpha coin veya yüzlerce altcoin almanız için hızlı üyelik kullanarak üye olmanız mümkündür. Referanslı Hızlı Binance Üyeliği İçin Tıklayın.

Gate.io; Son günlerde birçok kripto para yatırımcısının işlem yaptığı kripto borsasıdır. Hızlı ve kolay üyelik için referanslı üyelik sistemini kullanmanız önerilmektedir. Referanslı Hızlı Gate.io Üyeliği İçin Tıklayın.

Alpha Nasıl Saklanır?

ALPHA’ya büyük bir yatırım yapmayı düşünüyorsanız veya bu kriptoyu uzun süre HODLing’i planlıyorsanız, bir donanım cüzdanı en iyi seçenektir. Donanım cüzdanları, kripto paranızın “soğuk depoda” çevrimdışı olarak saklanmasını sağlar. Bu strateji, çevrimiçi tehditlerin varlıklarınıza erişmesini imkansız hale getirir. Ledger Nano S veya daha gelişmiş Ledger Nano X, AlphaF Lab’i destekler.

Alpha Fiyat Analizi

İlk işlem gördüğü fiyat 0.02 cent olarak gerçekleşmiştir. ATH olarak gördüğü en yüksek fiyat değeri, 4 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşmiştir. Bu tarihteki işlem fiyatı 2.95 cent olarak Binance kripto borsasında gerçekleşmiştir.

08 Ocak 2022 tarihinde işlem gördüğü fiyat 0.51 cent olarak gerçekleşmektedir. İlerleyen günlerde piyasalardaki gelişmelere göre aşağı veya yukarı yönlü hareket edebilmektedir. Aşağıdaki grafikte genel fiyat değerlendirmesi yapabilmeniz mümkündür.

Alpha Fiyat Analizi

Alpha Yüksek Büyüme Potansiyeli

DeFi, kripto dünyasında en hızlı büyüyen segment. Ancak DeFi alanında yaygın olan sorunlar pranga görevi görüyor ve gerçek potansiyelini gerçekleştirmesini engelliyor. AlphaF gibi bir projenin fark yarattığı yer burasıdır. Alpha Finance Lab’in benzersiz ve yenilikçi ürünleri, yeni kullanıcıları DeFi uygulamalarına çekmeye yardımcı olacak. Bu nedenle, büyüyen DeFi ürünleri pazarıyla birlikte AlphaF Lab’in DeFi alanında daha da fazla öne çıkacağı kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu