Kripto Para Eğitimleri

AltCoin Nedir?

İlk kez işlem yapacak bir kripto para yatırımcısının bilmesi gereken önemli bir terimdir. Şuan için coinmarketcap verilerine göre beş binin üzerinde altcoin işlem görmektedir.

Kripto para birimlerinde işlem yapmayı düşünen her yatırımcı temel bilgilere aşina olmak zorundadır. Bu nedenle piyasalarda başarılı olabilmeniz için altcoinleri doğru bir şekilde anlayıp, yorumlamanız gerekmektedir. Bu makalemizde AltCoin Nedir? çalışma mantığı ve neden tercih etmelisiniz gibi temel ana konulara değineceğiz.

Kripto para birimleri her geçen gün ciddi değerler kazanarak, birçok yatırımcıyı ağına dahil etmektedir. Bu nedenle doğru analiz ve kararları vermeniz için temel yapı taşlarını iyi bilmeniz gerekmektedir.

AltCoin Nedir?

AltCoin’ler, temel olarak, bugün bildiğimiz tüm kripto para birimlerinin babası olan Bitcoin’e alternatif herhangi bir kripto para biriminin adıdır. AltCoin’ler geliştirilme, çıkarılma, pazarlanma vb. şekillerde çok çeşitlidir. Dolayısıyla 5000’den fazla farklı AltCoin ile hepsini takip etmek çok zor olabilmektedir.

Tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi, tüm AltCoin’ler merkezi değildir. Dolayısıyla yalnızca önceden belirlenen bir miktarda var olacak şekilde yaratılmıştır. Bu nedenle sistemde dolaşabilmeniz için kullanıcılar tarafından çıkarılması gerekmektedir. Değerleri, büyük ölçüde pazar ve onun markalama yetenekleri tarafından belirlenmektedir. Ancak birçok yeni AltCoin’de, ilk olmak üzere bir miktar para kazanmak için madeni paranın değerini yükseltmeye ve manipüle etmeye çalışacak büyük kesimlerin olduğu bir sır değildir. AltCoin’ler genellikle Bitcoin standartlarına dayanacak ve daha sonra buna farklı algoritmalar, ücretler veya işlem süreleri gibi küçük ince ayarlar ekleyecektir. Her şey aynı gibi görünse de, aslında madeni paralar arasında oldukça büyük bir fark var ve piyasaya çıktıkları anda değerlerine her zaman yansıyacak.

AltCoin Neden Önemlidir?

Yeni AltCoin’lerin neredeyse her hafta çıktığını göreceksiniz. Çünkü birçok AltCoin bir Bitcoin’in değerine ulaşmaya çalışacak ve bir sonraki büyük şey haline gelecek. Ancak çoğu zaman pazarlama yeteneklerine veya yapacak uygun sistemlere sahip değiller. Bu yüzden bazı AltCoin’lere yatırım yapmak yine de iyi bir yatırım olabilmektedir. Çünkü değerlerinde önemli artışlar olduğuna şüphe yoktur. Size bir örnek vermek gerekirse, popüler Doge memesinden yaratılan DogeCoin, piyasaya sürülmesinden sonraki ilk hafta% 935 oranında değer kazandı ve başlangıçtan itibaren ona sahip olanlar için iyi bir kazanç sağladı.

AltCoin’lerle ilgili şu ana kadarki ana sorun; bazı durumlarda korkunçtan daha fazlası olduğu görülen, onların güvenliği olmuştur. Daha yeni madeni paraların birçoğunda, kullanıcıların madeni paralarının soyulmasına neden olan güvenlik sorunları vardı. Bu asla yeni potansiyel madeni para sahiplerini çeken bir şey değil. Ancak çoğu AltCoin, ihtiyaç duyduğu güvenliğe sahiptir. Ve madeni para sahiplerinin onları tutarken tamamen güvende hissetmelerini sağlar.

Diğer her şey temelde tıpkı bir Bitcoin ile aynıdır. Anonimdir. Bir cüzdan sistemi aracılığıyla madeni paraları satın almak, tutmak, satmak veya aktarmak kolay ve basittir. Bu nedenle madeni paralar, aradığınız şeye bağlı olarak farklı şeyler için kullanılabilmektedir.

Alt Coin Nedir

AltCoin’lerin Tarihi

İlk AltCoin aslında daha sonra Bitcoin yerine LiteCoin statüsü alan LiteCoin’di. LiteCoin’in piyasaya sürülmesinden bu yana, diğer geliştiriciler alternatif madeni paralarla da başarılı olabileceğini gördüler. Bitcoin ve LiteCoin ile pazar payları ve lider madeni para pozisyonu için rekabet etmek için farklı türlerde madeni paralar yaratmaya başladılar.

AltCoin’lerin gerçek yükselişi, Bitcoin’in yeni çılgın değer seviyelerine ulaştığı, geliştiricilerin hızlı düşünmesini ve dalgayı sürmesini sağlayarak, şu anda piyasada bulunan nispeten bilinmeyen AltCoin’lerin çoğundan bir servet kazandığı 2013’te geldi. Bugüne kadar, kendilerini orijinallerinden farklılaştırmaya çalışmak için kendi benzersiz fikirleri ve madencilik yöntemleriyle düzenli olarak yeni AltCoin’lerin piyasaya sürüldüğünü görüyoruz.

AltCoin’ler ve İşlem

AltCoins genel olarak Bitcoin ve LiteCoin’den çok daha düşük bir değere sahip olduğundan; alternatif kripto para birimi paralarını kabul eden pek çok farklı kumar sitesi yoktur. Çoğunlukla, her jeton için 1-2 farklı kumar sitesi bulacaksınız. Ancak genellikle kumar için kullanabileceğiniz AltCoin’lerle ilişkili siteler yoktur. Var olanlar çok uzun süredir mevcut değil, bu da güvenilir olup olmadıklarını söylemeyi zorlaştırmaktadır. Dolayısıyla Bitcoin ve LiteCoin dostu sitelerle aynı oyunları sunacaktır.

Bir Türk olarak, tıpkı Bitcoin gibi anonim oldukları ve daha hızlı olmasa da hızlı işlemlere sahip oldukları için AltCoinler ile çevrimiçi oynamak da mümkündür. Bu, isterseniz aynı gün para yatırabileceğiniz, oynayabileceğiniz ve çekebileceğiniz anlamına gelir. Dolayısıyla nakit çıkış süreleri ve Türklerin çevrimiçi kumar oynarken karşılaşabilecekleri diğer sorunlar hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.

Özetle AltCoin Nedir?

Büyük ödeme işlemcilerinin yatırımcı uygulamalarına alternatif madeni paraları entegre etmekle ilgilenmemesi nedeniyle; herhangi bir AltCoin’i mal ve hizmetler için bir ödeme yöntemi olarak kabul eden işletmeler bulmanız zordur. Bazı AltCoin’ler meseleleri kendi ellerine almaya karar verdiler ve kendileri bir yatırımcı uygulaması geliştirmeye başladılar. Ancak herhangi bir çevrimiçi mağazanın yanı sıra fiziksel mağazaların herhangi bir AltCoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini görmeniz zaman alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu