AltCoin HaberleriCoin Haberleri

Altcoin Sezonu Bitti Mi?

Bitcoin fiyatının artması, birçok kripto paranın geri çekilmesine neden oldu. Bu durum sonucunda altcoin sezonu bitti mi? sorusu kafalarda oluşmaya başladı.

Umarım hepiniz son zamanlarda bitcoin fiyatlarını yakından takip ediyorsunuzdur. Bitcoin artık sanal bir varlık olarak kabul edilmemektedir. New York borsasında varlık olarak satın alınabilmesi, birçok kripto yatırımcısını heyecanlandırdı. Bitcoinin yukarı yönlü seyiri, altcoin sezonu bitti mi? sorusuna yol açmıştır.

Geçen hafta, bitcoin kripto pazarının sorumluluğunu üstlendi. Dolayısıyla son birkaç saat içinde yaklaşık %10’luk etkileyici kazançlar sağladı. Birçok altcoin de yeşil renktedir. Ancak neredeyse o kadar değil.

Bununla birlikte, belki de en sevindirici olan şey, bu yükseliş bitcoin hareketinin Wall Street ve borsa için oldukça ekşi bir havaya rağmen gelmesidir. Dolayısıyla bitcoin’in geleneksel piyasalarla normal ayrık ilişkisine geri döndüğünün açık bir göstergesidir.

Finans piyasalarında şuan için gündem sadece doğalgaz olarak görülmektedir. Bu harika hareketin altında yatan temeller oldukça açık. Küresel hükümetler ve kurumsal kuruluşlar yenilenebilen enerjiye geçişi etkilemeye çalıştıkça, kış aylarında arz sıkıntısı yaşanıyor.

Birçoğunuz, nakliye için ani talep eksikliğinin ham petrol vadeli işlemlerinin birkaç saat boyunca derin negatif gitmesine neden olduğu 20 Nisan 2020’deki anormalliği hatırlayacaksınız.

Altcoin Sezonu Bitti Mi?

Bitcoin, piyasa değerinde bir kez daha 1 trilyon doları aştığında, kripto yatırımcılarının yanıtlamak istediği göze batan soru, alternatif sezonun bitip bitmediğidir.

Bitcoin yeni bir ATH kurduğunda, insanların karlarının bir kısmını altcoinlere taşımaya başlayacağına inanıyorum, bu da bitcoin için bir miktar düzeltme ve konsolidasyona yol açabilecek ve sonuç olarak bir alt sezona yol açabilecek. Kimse piyasayı zamanlayamaz, ancak doğru grafiklere bakarak kendinizi donatabilir ve altcoinlerin ne zaman pompalamaya başlayacağı konusunda daha fazla bilgi ile kendinizi desteklemek için trendleri takip edebilirsiniz.

Altcoinlerde DUMP Görebilir Miyiz?

Kesinlikle bir olasılıktır. Altcoinler, Bitcoin yeni bir fiyat keşfi yaşadığında kanama eğilimi gösterir. Ancak bazı altcoinler de BTC ile birlikte pompalama potansiyeline sahiptir. Şu anda, özellikle net bir boğa koşusunda olduğumuz için bunu söylemek gerçekten zor. Benim tavsiyem paniğe kapılmayın. Tüm altcoinlerinizi satmayın. Bunun yerine, düşüşler boyunca biriktirebileceğiniz ve satın alabileceğiniz fırsatlara bakın. Bunu söyledikten sonra, şu anda portföyünüzde yeterli miktarda BTC bulundurmanın son derece sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

Bitcoin Dominance Tablosu

Alt sezona yaklaşıp yaklaşmadığımızı belirlemek için bakmanız gereken önemli bir grafik BTC dominance Tablosu.

Bitcoin Dominans Grafiği

Portföyünüz ağırlıklı olarak Altcoinlerden oluşuyorsa veya yakın zamanda altcoin almayı planlıyorsanız, Bitcoin dominance Tablosuna göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim. Bitcoin yeni bir fiyat keşif alanına doğru ilerlerken, altcoinlerin bir süre acı çekmesi çok muhtemel.

Bu, altcoinlerinizi panikleyip satmanız gerektiği anlamına DEĞİLDİR. Bazı madeni paralar hala BTC ile birlikte pompalanabilmektedir. Özellikle BTC ATH’den sadece birkaç % uzakta olduğumuz için bu senaryonun farkında olmak güzel.

Hareketli Kar Mantığını Anlamak

Bitcoin, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine meydan okumaya bu kadar yakınken, şu anda tüm gözlerin BTC’de olması anlaşılabilmektedir. Altcoinler, BTC düzeltme yaparken yükselme eğilimindedir. Ancak bir ATH’ye çok yakın olduğumuz için, insanların Bitcoin’in düşüşleri sırasında Bitcoin satın almaya devam etmesi mantıklıdır. Çünkü Bitcoin’in yeni bir değer oluşturma olasılığının çok yüksek olduğunu bilirler. Geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.000 doları gördü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu