Coin Rehberi

Ant (Aragon)

En çok işlem gören alt coinlerden birisi olan Ant (Aragon) coin hakkında genel özelliklerini analiz edeceğiz.

Ant (Aragon ), Dapp’lerin, blok zinciri protokollerinin ve merkezi olmayan özerk kuruluşların (DAO’lar) oluşturulmasını ve yönetimini basitleştirmesi için tasarlanan açık kaynaklı, kar amacı gütmeyen bir blok zinciri protokolüdür.

Platform, ortak iş işlevlerine modüler yaklaşımıyla blok zincir teknolojisinin kurumsal olarak daha fazla benimsenmesini istiyor. Özellikle, Aragon lansmanından bu yana büyük başarı elde etti. Platform, 15.000 DAO’da depolanan 900 milyonun üzerinde değere sahiptir. Hepsinden iyisi, tüm ağ, işlevlerinin ve kodlamasının toplu yönetimine izin veren bir yönetişim modeli aracılığıyla merkezi değildir.

Ant (Aragon) Projesi

Aragon, şirketlerin benimsenmesinin önündeki en büyük engellerden biri olan; Uygun fiyatlı blok zinciri uzmanlarının eksikliğiyle mücadele etmeye çalışıyor. Bir şirketi yönetmek çok fazla ek yük gerektirir. Aragon, programlanabilir DAO’ları aracılığıyla bu maliyetleri azaltmak ve çok yönlü verimliliği artırmak istiyor.

Ant (Aragon) Özellikleri

Aragon, şirketlere bir DAO kurmanın en hızlı ve en kolay yolunu sunar. Ağ, bir web sitesi oluşturucuya benzer şekilde çalışmaktadır. Çünkü şirketinizin özel ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen, önceden yapılandırılan modüllere dayanır. Bu şekilde Aragon, herhangi bir firmanın kendi bünyesinde bir profesyonel işe almadan blok zinciri teknolojisinin gücünden yararlanmasını sağlayan değerli bir hizmet sunar.

 • Güvenlik, Aragon’un geliştirme ekibi için büyük bir endişe kaynağıydı. Ağ, ağdaki tüm eylemlerin güvende kalmasını sağlamak için Ethereum blok zincirine ve bir açık kaynak koduna güvenir. Açık kaynaklı bir proje olarak ağ, Ethereum topluluğundan yoğun bir incelemeden geçti.
 • Basitlik, Bir DAO’yu programlamak basit bir iş değil. Ancak Aragon bunu blok zinciri teknolojisine yeni başlayanlar için bir olasılık haline getiriyor. Etkileşimli arayüz, bir şirketin blok zinciri uzmanlarını işe alma ihtiyacını ortadan kaldırır.
 • Hissedar Oylaması, Token satışları ve borç ve alacak hesapları gibi eylemleri kapsayan modüller vardır. Şirketler ayrıca sahiplik, erişim denetimi veya kimlik yönetimi sağlayan modüller de bulabilmektedir. Sistemin eksiksizliği, İK işe alım ve bordroya kadar uzandığı için etkileyicidir.
 • Özelleştirme, Etkinliğini artırmak için her bir özelliği özelleştirebilmektedir. Bu değişiklikler arayüz üzerinden yapılabileceği gibi, firmanın imkanları varsa doğrudan açık kaynak kodunda da değişiklik yapılabilir. Bu sayede Aragon hemen her tür organizasyonun ihtiyaçlarını karşılayabilir.
 • Global Erişim, Kullanıcılarının keyif aldığı bir diğer önemli avantaj, benzer düşünen bireylerden oluşan küresel bir ağa erişimdir. Platform, şirketleri dünyanın farklı bölgelerinden diğer firmalarla işbirliği yapmaya teşvik ediyor. Firmalar fikirleri birbirinden ayırabilir veya yeni kullanıcılar için işe alım sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.
 • Yetki Alanları, Aragon Mahkemesi aracılığıyla dijital yargı yetkisi adı verilen yeni bir kavram sunar. Bu sistem, kuruluşlar arasındaki dijital sözleşmeleri zorlayan şeydir. Geliştiriciler, önceden programlanan modüllerin dışında kalan anlaşmazlıkları çözmek için bir mekanizma olduğundan bu protokolü tanıttı.
 • Şeffaflık, Aragon kullanıcıları, ağı kullanırken tam şeffaflığın tadını çıkarır. Tüm DAO fonlarının nasıl harcandığını kolayca izleyebilirler. Bu sayede tüm kullanıcılar ağın avantajlarını güvenle paylaşabilirler.

ANT Coin Güvenli Mi?

Ant (Aragon) Nasıl Çalışır?

Aragon, hedeflerini gerçeğe dönüştürmek için çeşitli yeni konseptleri ve özellikleri bir araya getiriyor. Tüm DAO’lar, en kritik kurumsal bileşenlerle önceden yüklenerek gelir. Kullanıcı finans, token satışları veya oylama protokolleri gibi iş sistemlerini kurabilmektedir.

 • Aragon İstemcisi, Kullanıcıların özelleştirilebilen DAO özellikleri oluşturduğu yerdir. İstemci, gezinmesi kolay ve önceden blok zinciri eğitimi gerektirmeyen şeffaf bir akıllı sözleşme çerçevesi sağlamak üzere tasarlanmıştır.
 • Aragon OS, kullanıcıların token satışlarını ayarlamak için birlikte çalıştığı şeydir. Burada bağış toplama etkinliğinizin en önemli ayrıntılarına karar verebilirsiniz. Zaman çerçevesi ve katkıda bulunanları nasıl teşvik etmeyi düşündüğünüz gibi özellikler herkesin kullanımına açıktır.
 • Ant Ağı, Aragon Ağı, DAO’lar arasındaki etkileşimlerin protokolüdür. Bu sistem, birden fazla firmanın Ethereum blok zincirinde merkezi olmayan ve güvenilmez bir şekilde iş yapmasına izin verir.
 • Aragon Ekibi, toplumu ilerletmekle görevli gruptur. Bu grup, projeyle ilgilenen firmaları arar ve hedeflerine ve tüm ağın varlığına yardımcı olur. Özellikle, Aragon Ekibi kar amacı gütmeyen bir gruptur.

Ant Coin Geçmişi

Aragon pazara bir sıçrama ile girdi. Şirketin ICO’su sadece on beş dakikada 24 milyon dolar güvence altına aldı. Mayıs 2017’de düzenlenen bu etkinlik, platformun yıldız olmasına yardımcı oldu. Özellikle, Aragon aslen Luis Cuende tarafından yönetiliyordu. Geçmişteki çalışmaları ile tanınmaktadır ve hatta Forbes 30 yaş altı 30 listesinde yer almıştır.

Ant (Aragon) Geleceği

Aragon’un blok zinciri benimseme yaklaşımı oldukça etkili olmaya devam ediyor. Ağın genişlemesi, piyasada DAO’lara yönelik artan bir talebin olduğunun kanıtıdır. Bu nedenlerle, Aragon artık geleneksel kuruluşlar ile merkezi olmayan kuruluşlar arasındaki boşluğu doldurmada hayati bir rol oynuyor.

Ant Coin Fiyatı

Ant Coin, 2018 yılından bu yana kripto para piyasalarında işlem görmektedir. Kripto para biriminin dip yaptığı fiyat 0.40 cent ile 1 Mart 2020 tarihidir. Ant Coin ATH değeri ise, 31 Aralık 2021 yılında 13.5 Dolardan işlem görmüştür.

Şubat 2022 yılında ortalama 5 dolardan işlem görmektedir. Aşağıda Ant Coin grafiği mevcuttur. Güncel fiyatını takip edebilirsiniz.

Ant (Aragon) Coin Nasıl Satın Alınır?

Aragon (ANT) aşağıdaki borsalarda mevcuttur. Belirtilen kripto para borsaları global firmalardır. Türkçe dil seçeneği ile yüzlerce kripto para birimine kolay bir şekilde yatırım yapmanız mümkündür.

 • Binance; Dünyanın en büyük kripto borsasında hızlı üyelik için referans linkimizle üye olmanız oldukça basittir.
 • Gate.io; Kripto para yatırımcılarının tercih ettiği, gelişime açık yeni alt coinlerin listelendiği kripto para borsasıdır.
 • FTX; Dünyanın en eski ve yenilikçi kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

Ant (Aragon) Nasıl Saklanır?

ERC-20 uyumlu bir belirteç olduğu için ANT’yi saklamak kolaydır. ANT’yi herhangi bir ERC-20 uyumlu cüzdanda saklayabilirsiniz. Metamask, günümüzde kullanıcılar için mevcut olan en popüler seçeneklerden biridir. İndirmek ücretsizdir ve hem mobil hem de web eklentisi sürümünde gelir.

DASH’e büyük bir yatırım yapmayı düşünüyorsanız veya bu kriptoyu uzun süre HODLing’i planlıyorsanız, bir donanım cüzdanı en iyi seçenektir. Donanım cüzdanları, kripto paranızın “soğuk depoda” çevrimdışı olarak saklanmasını sağlar. Bu strateji, çevrimiçi tehditlerin varlıklarınıza erişmesini imkansız hale getirir. Ledger Nano S veya daha gelişmiş Ledger Nano X, Aragon’u (ANT) destekler.

Ant Coin Güvenli Mi?

Aragon olarak piyasalarda işlem gören ANT Coin, 2018 yılından bu yana aktif bir şekilde işlem görmektedir. Bu nedenle gördüğü dip fiyat 40 centtir. Kripto para piyasaları Borsalar gibi çalışmaktadır. Bu nedenle arz ve talep doğrultusunda fiyat değişiklikleri olabilmektedir.

Ant Coin yatırımı yapmayı düşünüyorsanız, iyi bir şekilde analiz ederek karar vermeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu