Finans Haberleri

Apple Kripto Pay Uygulaması

Apple, Çıkaracağı yeni ödeme sistemi ile kripto para üzerinden ödeme yapılabileceğini açıkladı.

Dünyanın en değerli şirketlerinden birisi olan Apple, Kripto para dünyası için yeni hizmeti hataya geçirecektir. Dünya genelinde önemli bir pazar payına sahip olan şirket; Kripto dünyasında da öncü hizmet vermeyi düşünmektedir. İşte Apple Kripto Pay Uygulaması hakkındaki projeler.

Sağlayacağı bu hizmet ile şirketin kâr payı ciddi oranda artacaktır. Bu nedenle projeyi bir an önce faaliyete sokmayı hedeflemektedirler. İşte haberin detayları.

Apple Kripto Pay Uygulaması

  • Apple, iPhone cihazlarına yeni Dokun ve Öde özelliği ekleyecek.
  • Bu özellik, tüm kripto ödemelerini fiat’a çevirecek.
  • Özellik yıl sonuna kadar kullanıma sunulacak.

Yıllar geçtikçe kripto sektöründeki ve dışındaki herkes tarafından genel olarak kabul görmüştür. Bu, varlıkların yatırımlar için kullanılmasının yanı sıra yeni kullanım durumları için zorlanmasına neden oldu. Bazı yatırımcılar artık kripto ödemelerini kabul etse de; diğerleri trendi takip etmek için ayaklarını sürüklüyor. Girişimi Apple kullanıcıları için daha iyi hale getirmek için Şirket; yatırımcıların telefondan ödeme yapmasına izin veren yeni bir özellik ekleyeceğini duyurdu.

Apple Kripto Pay Uygulaması

Apple Özelliği Kripto Ödemelerine İzin Verecek

Yeni özellik, yeni güncellemeye göre Apple cihazlarının derme çatma bir POS yatırımcısı gibi görünmesini sağlayacak. Şirket ayrıca, satıcıların Apple cihazları aracılığıyla temassız ödeme yapmalarına izin vermek için NFC teknolojisini kullanmaktan da bahsetti. Apple ayrıca yeni özelliğin Apple Pay, diğer kripto cüzdanları ve fiziksel olmayan banka kartlarındaki ödemeleri destekleyeceğini belirtti.

İPhone’da Dokun ve Öde, ödeme platformlarının ve uygulama geliştiricilerinin iOS uygulamalarına entegre etmeleri ve ticari müşterilerine bir ödeme seçeneği olarak sunmaları için sunulacaktır.

Ödeme platformları, uygulama geliştiricileri ve ödeme ağlarıyla işbirliği içinde her büyüklükteki işletme için her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz.

iPhone veya Apple Watch Aracılığıyla İşlenen Ödeme

Bu, Apple’ın kullanıcıların piyasadaki herhangi bir kripto şirketi tarafından üretilen kartların herhangi birini kullanmasına izin vereceği anlamına geliyor. Stripe, yeni özelliği kullanan ilk Şirket olmasına rağmen, önümüzdeki yıllarda diğer platformları da destekleyeceğini belirtiyor. Daha önceki bir ortaklık, Coinbase’in kullanıcılara ödeme desteği sağlamak için Google ve Apple ile birlikte çalıştığını gördü.

Ödeme sırasında satıcı, müşteriden Apple Pay, temassız kredi veya banka kartı veya satıcının iPhone’unun yanındaki diğer dijital cüzdanlarla ödeme yapmak için iPhone veya Apple Watch’unu tutmasını isteyecek ve ödeme NFC teknolojisi kullanılarak güvenli bir şekilde tamamlanacaktır. İPhone’da Tap to Pay aracılığıyla temassız ödemeleri kabul etmek için ek donanım gerekmez.

iPhone’da Tap to Pay kullanılarak yapılan tüm işlemler Secure Element kullanılarak şifrelenip ve işlenmektedir. Dolayısıyla Apple Pay’de olduğu gibi Apple, neyin satın alındığını veya kimin satın aldığını bilemez.

Yeni Özellik Yıl Sonundan Önce Kullanıma Sunulacak

Coinbase kartının kriptoyu itibari paraya çevirebilme ve işlem yapabilme özelliği göz önüne alındığında yeni Apple özelliği, kullanıcıların kriptoda işlem yapmasına olanak sağlayacak. Şirket ayrıca, kullanıcıların dijital varlıkları kullanarak mal satın alamadıklarını, ancak bunları dolar karşılığına çevirebileceklerini belirtti.

Şirketin CEO’su Tim Cook; bir dizi varlığa sahip olduğunu ortaya koyarak kripto sektörüne hayranlık duyduğunu gösterdi. Ancak, Şirketin hizmetleri için dijital varlıkları kabul etmek için acele etmediğini belirtti. Açıklamasını sonlandıran Şirket, yeni özelliğin yıl sonundan önce; iPhone XS ve diğer üst seviye telefonlarda kullanıma sunulabileceğini kaydetti.

iPhone’da Dokun ve Öde; American Express, Discover, Mastercard ve Visa dahil olmak üzere önde gelen ödeme ağlarından temassız kredi ve banka kartlarıyla çalışır.

2 Yorum

  1. Apple pay uygulaması gerçekten mükemmel bir proje, faaliyete geçerse kripto para piyasaları ihya olur. Sonrasında Android tabanlı telefonlara entegre edilirse kripto para birimlerini kimse tutamaz.

  2. Apple pay kripto uygulaması faaliyete geçti, kullanıyorum ama komisyon oranları yüksek değil mi sizce?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu