Kripto Para Stratejileri

Aralık Ayı AltCoin Sezonumu Olacak?

Geçtiğimiz haftalarda birçok altcoinde ciddi hareketlenmeler görülse de, şuan için çoğu altcoin ciddi geri çekilmelerle karşı karşıya.

Aralık Ayı AltCoin Sezonumu Olacak? Kripto para piyasaları oldukça kırılgan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle nerde ne şekilde işlem yapacağın oldukça önemlidir.

Stratejik olarak kripto para yatırımları için birçok taktik uygulanmaktadır. Son günlerde Türkiye’de yer alan kripto yatırımcıları sadece dolar bazlı ciddi kârlar elde etmiştir. Bu strateji hiç bir yatırımcı tarafından beklenmiyordu. Dolayısıyla nerde ve ne şekilde kazanabileceğiniz hiç belli olmaz.

Aralık ayı altcoin sezonumu olacak? Bu iddiayı yansıtan 3 farklı etken aşağıdaki gibidir.

  • Yaklaşan bir altcoin sezonu için birçok argüman var.
  • Tüm zamanların en yüksek seviyesini kırıyor ve uzun vadeli bir fincan ve kulp modeli yarattı.
  • BTCD düşüyor ve Bitcoin’in fiyat konsolidasyonu birçok altcoin’deki artışları katalize ediyor.

Aralık Ayı AltCoin Sezonumu Olacak?

Bitcoin (BTC) 21 günde %65 arttı. Ve 67.000$ ile tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) belirledi. Bir ay sonra 53.000 dolar civarında konsolide oluyor. En büyük kripto para biriminin bu tür fiyat hareketi, altcoin sezonunu başlatmak için potansiyel olarak ideal koşullar sağlar.

Bu makalede, Coin Bloğu yaklaşan bir altcoin sezonunun hipotezi için bazı teknik argümanlara bir göz atıyor. Toplam altcoin kapitalizasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesini kırıyor. Ve fraktal 2017-2018 boğa piyasasındaki benzer yapıya tekabül ediyor. Ek olarak, Bitcoin’in hakimiyeti düşüyor. Bu nedenle birçok üst düzey altcoin, çok aylık konsolidasyonlarından çıkıyor veya tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırıyor.

Altcoin Sezonu Patlamaya Hazır

Toplam altcoin piyasa değeri tablosu, 12 Mayıs 2021’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,49 trilyon doların eşiğinde (sarı çizgi). Bu seviyeye ikinci kez neredeyse ulaşılması 7 Eylül’de gerçekleşti. Ayrıca, grafik, 20 Temmuz’da 608 milyar dolar olan dipten beri yürürlükte olan yükselen destek çizgisine (mavi) saygı duyuyor gibi görünüyor.

AltCoin Sezonu Ne Zaman

Ünlü analist, @Parabolic_Matt, Twitter’da haftalık zaman dilimindeki teknik göstergelerin de yükselişe geçtiğine dikkat çekti. Ona göre, grafik yükselen bir üçgen oluşumu yarattı. Aynı zamanda 2.63 trilyon dolarlık teknik hedefi olan bir fincan tutamak modeline benziyor. Bugünkü altcoin piyasa değerlemesinden ölçüldüğünde, dolayısıyla %58’lik bir artış olacaktır.

Altcoinler Ne Zaman Çıkar

Buna ek olarak, haftalık RSI, 15 Şubat 2021’den bu yana mevcut olan azalan uzun vadeli trend çizgisinin (kırmızı daire) üzerine çıktı. Bu aynı zamanda önümüzdeki güçlü bir altcoin sezonu için bir şans sunan bir yükseliş sinyali. haftalar. @Parabolic_Matt şu sonuca varıyor:

“ALT Coin piyasa değeri patlamak üzere gibi görünüyor! (…) Kasım #ALTSEZON getirebilmektedir.”

Altcoin sezonu lehine başka bir argüman, Twitter’da başka bir kripto piyasası analisti @TechDev_52 tarafından sağlanıyor. 2 haftalık bir zaman diliminde, 2017-2018 döneminden bugüne toplam piyasa değerinin fraktalını karşılaştırdı.

Ona göre yapılar, 2 haftalık RSI tarafından onaylanan benzerlikler gösteriyor. Ona göre, altcoin kapitalizasyonunun RSI’si 3 adımlı bir boğa piyasası modelini izliyor. İlk iki zirveye (kırmızı ve mavi) bu yılın başlarında ulaşılırken, sonuncusu (sarı) ileride ve 2022’nin başlarında gerçekleşmesi bekleniyor. Analiste göre, bu TOTAL2’yi 5-7 trilyon dolarlık değerlere götürebilmektedir.

Bitcoin Dominansı Azalacak Mı?

Olası bir altcoin sezonu için argüman aramanın bir başka yolu da Bitcoin baskınlığı (BTCD) tablosuna bakmaktır. 10 Eylül ile 19 Ekim arasında BTCD’de %20’lik bir artış görüyoruz. Ancak, Bitcoin’in hakimiyeti o zamandan beri düşüyor.

Bitcoin Dominansı

Ayrıca BTCD, 30 Temmuz 2021’de ulaşılan %49 seviyesine (kırmızı daireler) göre daha yüksek bir zirve oluşturamadı. Bu, Bitcoin’in 2021’in başından beri devam eden hakimiyetindeki düşüşün devam ettiğini gösterebilecek bir düşüş sinyalidir. Uzun vadeli destek %39.5 ve %35.5 seviyelerinde bulunmaktadır.

Özetle Aralık Ayı AltCoin Sezonumu Olacak?

İki farklı ünlü analistin görüşlerini sizlerle paylaştık. Bir analist, Aralık ayında diğeri ise, Ocak 2022 yılını işaret etmektedir. Bu şuan için birçok altcoin için alım fırsatı olacağını bilmeniz gerekmektedir.

Sezon açıldığında ne kadar bir zaman dilimi içerisinde faaliyet göstereceği belli olmaz. Bu nedenle strateji ve hamlelerinizi önceden yapmanız oldukça önemlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu