Kripto Para Analizleri

Avax Fiyat Analizi

Avax 80 dolar desteğinde tutundu. Boğalar tekrar yukarı yönlü hareketini sağlayabilir mi?

Avax Fiyat Analizi değerlendirmesini yapmadan önce altcoini özetle anlatmak isterim. Avalanche (AVAX), işlem hızı, düşük maliyetler ve çevre dostu olmaya odaklanan akıllı sözleşme özellikli bir blok zinciri platformudur.

2020’de Ava Labs ekibi tarafından piyasaya sürülen Avalanche, kripto para sıralamasında hızla yükseldi. İlk 10’un hemen dışında yer aldı. Benzer şekilde, Avalanche TVL (protokolde Kilitlenen Toplam Değer) hızla yükseliyor. Şu anda Avalanche uygulamaları genelinde 3 milyar dolar değerinde.

Dünyanın en hızlı blok zincirini üretmek için hararetli bir silahlanma yarışında Avalanche; muhteşem bir ekip, tutkulu topluluk ve kendini işine adamış destekçileriyle ciddi bir rakip.

Avax Fiyat Analizi

  • 84$’a doğru yukarı yönlü bir hareket öneriyor
  • En yakın destek seviyesi 75,00 dolar
  • Avalanche, 82.00 $ işaretiyle dirençle karşı karşıya

Avax fiyat analizi, 75,00$’a düştükten sonra alıcıların toparlanma başlatmak için güçlü bir destek seviyesi bulabildiklerini gösteriyor. AVAX, 80,00 $ işaretinin üzerine çıktı. Ancak satış baskısı hala fiyat hareketini etkilediği için 82,00 $ işaretiyle dirençle karşı karşıya.

Büyük kripto para birimlerinin çoğu negatif fiyat hareketlerini gözlemlediğinden, daha geniş kripto para piyasası son 24 saat içinde düşüş eğilimi gözlemledi. Başlıca oyuncular sırasıyla yüzde 5,99 ve yüzde 5,34 düşüş kaydeden FTM ve MKR’yi içeriyor.

Avax Grafik Analizi

75 dolarlık destek devam ederken boğalar savaşıyor.

AVAX Grafik Analizi

Teknik göstergeler karşısında, MACD histogramın kırmızı rengiyle ifade edildiği gibi şu anda düşüş eğiliminde. Bununla birlikte, baskı sırasında histogramın yüksekliği düşük kaldığından gösterge düşük düşüş momentumu gösteriyor. Ayrıca, göstergenin daha açık tonu, kısa vadeli grafiklerde azalan bir satış ivmesine işaret ediyor.

Avalanche fiyatı son birkaç gün içinde düşük net hareket gözlemlediğinden EMA’lar şu anda ortalama seviyeye yakın işlem görüyor. Şu anda, her iki EMA da yanlara doğru hareket ediyor gibi görünüyor. Bu da pazarın her iki tarafında da düşük aktivite olduğunu gösteriyor. 26-EMA, basın zamanında 26-EMA’nın üzerinde işlem görürken, iki EMA yakınlaşıyor ve 84.00 $ işaretine dönüş, yükseliş cirosu gösterecek.

RSI şu anda nötr ve 50,00 endeks biriminde ortalama konuma yakın işlem görüyor. Gösterge, yukarı doğru bir eğimle hareket eden 45.87 endeks biriminde duruyor. Bu, baskı zamanında yükseliş basıncının arttığını gösteriyor. Bununla birlikte, göstergenin nötr konumu, AVAX’ın kısa vadeli grafiklerde her iki yönde de önemli hareket için alana sahip olduğunu gösteriyor.

Bollinger Bantları şu anda dar ve fiyat; göstergenin ortalama çizgisine 83.29 $ ‘dan dönüş yaptığı için daha fazla yakınsama gösteriyor. Bantların genişliği kısa vadeli grafiklerde düşük oynaklık gösterse de; üst sınır hala 89.64$’a hareket için yer bırakıyor. Şu anda, ortalama çizgi boğalara direnç gösterirken, alt çizgi 76.95 dolardan destek sağlıyor.

Avax Teknik Analizi

Genel olarak, 4 saatlik analiz, 26 ana teknik göstergenin 15’inin ayıları desteklediğini gösteren güçlü bir satış sinyali veriyor. Öte yandan, göstergelerden sadece biri, piyasalarda önemli bir satın alma faaliyeti olmadığını gösteren boğaları destekliyor. Bu arada, kalan on gösterge çitin üzerinde duruyor ve yazı yazılırken hiçbir sinyal vermiyor.

24 saatlik Avax analizi, bu hissi paylaşıyor. Orta vadeli grafiklerde yukarı yönlü bir fiyat hareketi öneren altıya karşı daha aşağı hareket lehine 11 gösterge gösteriyor. Analiz, AVAX üzerindeki düşüş eğilimini yeniden teyit ediyor. Aynı zamanda, dokuz gösterge piyasanın her iki tarafını da desteklemiyor.

Avax Fiyat Analizinden Ne Beklenir?

Avax Fiyatı

Alıcıların piyasaların kontrolünü geri almış gibi görünse de satış baskısının hala fiyat üzerinde baskı oluşturduğunu gösteriyor. Boğalar şu anda 4,50 dolara toparlanmak için bir ralli başlatmaya çalışıyor. Ancak satıcılardan 4,20 dolardan güçlü bir dirençle karşı karşıya.

Şu anda, yatırımcılar, piyasa ayılardan boğalara doğru bir ivme devri gösterdiğinden, Avalanche fiyat analizinin 84.00$ işaretine doğru yukarı doğru hareket etmesini beklemelidir. Benzer şekilde, orta vadeli teknik analizler ayıları desteklerken, bunun nedeni orta vadeli tekniklerin henüz son AVAX hareketlerine tepki vermemesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu