Coin Rehberi

AXS (Axie Infinity)

Axie Infinity Coin (AXS): Popüler NFT tabanlı Pokémon tarzı oyun ve yerel kripto para birimi Axie Infinity (AXS) nedir?

AXS (Axie Infinity); Blockchain teknolojisi gelecekte birçok endüstriyi alt üst edebilmektedir. Oyun, blockchain ve kripto para birimlerinin mevcut kavramlara nasıl meydan okuyabileceğinin ve oyunu nasıl tamamen değiştirebileceğinin en iyi örneğidir. NFT tabanlı video oyunlarının bu yıl nasıl trend olduğunu ve Axie Infinity’nin şu anda neden en iyi 25 kripto para birimi arasında olduğunu keşfedelim.

AXS (Axie Infinity) Nedir?

Axie Infinity (AXS), oyna-kazan kripto para ekosistemi ve oyun ağıdır. Platform, kullanıcıların Axie Infinity Evreninde çeşitli oyunlar oynayarak ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerik girişimleri yoluyla AXS kazanmalarını sağlar. Oyuncular, Axies adı verilen dijital varlıkları toplayarak, takas ederek, savaşarak, yükselterek ve eşleştirerek ödüller kazanabilirler.

Özellikle, Axie Infinity şu anda son derece popüler. Ağ, günlük, haftalık ve aktif kullanıcılar açısından 1. sıradadır. Özellikle, Axie Infinity günlük 250.000 aktif oyuncu kaydeder. Etkileyici bir şekilde, oyun 13.000’den fazla ETH geliri elde etti. Ek olarak ağ, dünyayı blok zinciri teknolojisiyle tanıştırmak için eğlenceli ve eğitici bir yol sağlamada hayati bir rol oynar.

AXS (Axie Infinity) Projeleri Nedir?

Axie Infinity’nin teknik yapısı, platformun hem oyuncuların hem de NFT koleksiyoncularının karşılaştığı birçok endişeyi hafifletmesini sağlıyor. Ağ, kullanıcılara oyun alanından değer elde etmek için uygun bir yol sağlar. Geleneksel oyun pazarında, kullanıcılar dijital varlıklara hem zaman hem de para yatırırlar, ancak bu öğelere asla gerçekten sahip olmazlar. Axie Infinity paradigmayı değiştirir ve gerçek mülkiyeti ait olduğu yere, yani oyuncuların ellerine bırakır.

Kullanıcıların Axie Infinity ekosistemine katıldıklarında elde ettikleri pek çok avantaj vardır. Birincisi, blok zinciri tabanlı ticaret ve savaş oyunu çok eğlenceli. Değerli NFT’leri (karşılaştırılamaz jetonlar) keşfetmek, savaşmak ve toplamak için saatler harcayabilirsiniz. Bu jetonların değeri, oyundaki kıtlığına ve kullanılabilirliğine göre değişir.

Axie

Genişletilebilirlik; Axie Infinity evreninin bir diğer önemli avantajı da açık kaynaklı doğasıdır. Konseptin arkasındaki geliştiriciler, diğer topluluk üyelerini genel kullanıcı deneyimini iyileştirmek için araçlar oluşturmaya teşvik ediyor. Bu sayede platform ileriye dönük bir duruş sergiliyor.

Yeniden Dolaşım Ücreti; Axie Infinity kullanıcılarının elde ettiği en büyük avantajlardan biri kârdır. Özellikle, gelirinin %95’i oyunculara geri dönüyor. Özellikle, Axie, Axie NFT’leri alıp satmak için %4,25 ücret alır. Kullanıcılar ayrıca Eksenlerini ürettikleri zaman küçük bir ücret öderler.

Pasif Ödüller; Axie Infinity’nin yatırım getirisi potansiyeli, ağın dünyanın bazı bölgeleri için bir iş platformu olarak çalışmasına neden oldu. Kullanıcılar oyun yoluyla sürdürülebilen ödüller kazanıyor. Covid-19 salgını, pazarın bu gelir arayan sektörünü yeni zirvelere taşımaya yardımcı oldu. Bugün, ağda sabit yatırım getirisi elde eden tam zamanlı oyuncular var.

AXS (Axie Infinity) Nasıl Çalışır?

Axie Infinity, Cryptokitties ve daha fazlası gibi oyunların bazı popüler yönlerini birleştiren Pokémon’dan ilham alan bir evrendir. Kullanıcılar, belirli beceriler ve takdire şayan özellikler geliştirmek için Eksenlerini üretir. Daha sonra özel Eksenlerini alabilir ve enerji kazanmak için görevleri tamamlayabilirler.

  • Eksenler; evrende dolaşan dijital yaratıklardır. Eşsiz özelliklerini üreyebilip ve aktarabilirler. Özellikle, her Axie, kısırlaşmadan önce yalnızca yedi kez üreyebilmektedir. Bu strateji, bu dijital varlıkların asla çok fazla benzer versiyonunun bulunmamasını sağlar.
  • Savaşlar; Kullanıcılar ayrıca ödül kazanmaları için birbirleriyle savaşabilirler. Skor tablosu ödülleri kazanmak için PVP savaşlarında doğurabilir, yükseltebilir ve ardından rekabet edebilirsiniz. Bu ödüller, tahsil edilebilir NFT’ler, ödüller ve coinler arasında değişebilmektedir. Ne kadar çok savaş kazanırsanız, Axie’niz ekosistemde o kadar değerli olur. Skor tablosunun zirvesinde ve şampiyonunuz Axie, rekabetin üzerinde bir değere sahip olacak.
  • Üreme eksenleri; Platformun temel bileşenlerinden biri üreme yönüdür. Bu özellik Cryptokitties’e benzer, çünkü her Axie’nin kendi bireysel özelliklerini taşıyan bir DNA kodu vardır. Kullanıcılar, ödülleri kolayca güvence altına almak için Eksenlerini pazarda üretebilir ve satabilir.
  • Toplamak; Koleksiyoncular, Axie Infinity kullanarak birçok avantaj elde eder. Pazarın kendi kendini sterilize eden özellikleri, kıtlığı iyileştirmeye yardımcı olur. Bu gelişmiş kıtlık, yatırımcıların çok nadir Eksenler üzerinde spekülasyon yapmalarına olanak tanır. Ayrıca, Uniswap gibi popüler DEX’leri kullanarak Axies’lerinizi kolayca nakde çevirebilirsiniz.
  • Esnetme; Axie Infinity ağında ödülleri güvence altına almak için oyun ustası olmanıza gerek yok. Herkes AXS tokenlerini stake ederek ödül talep edebilir. Staking, tutarlı bir ödeme sağlar ve yeni kullanıcılar için ticaret yapmaktan çok daha az emek gerektirir. Bu nedenle, çoğu yeni kullanıcı kriptolarını alıp satmayı tercih ediyor. Hepsinden iyisi, stake ettiğinizde dijital varlıklarınızın mülkiyetini elinizde tutarsınız.

AXS (Axie Infinity) Shards Nedir?

Ağın birincil yardımcı programı ve yönetişim belirtecidir. Bu ERC-20 yönetişim belirteci, çeşitli görevlerle kazanılabilir. Oyun oynarken veya içerik oluşturma kampanyalarına katıldığınızda AXS kazanabilirsiniz. AXS, SushiSwap ve Uniswap dahil olmak üzere birden fazla borsada işlem görmektedir.

  • Smooth Love Potion (SLP) İle Bağlantısı; Lunacia’da arazi, çiftlik veya Axies yetiştirmek için kullanılan ek bir kriptodur. Özellikle, Axies yetiştirmek için aşk iksirlerini toplamanız gerekir. Bu jetonu ayrıca Uniswap ve Binance gibi çeşitli popüler DEX’ler ve CEX’lerde alma işlemi yapabilirsiniz.

AXS (Axie Infinity) Fiyatı

AXS oldukça yeni bir kripto para birimidir. Binance’da listelendiği (10-Kasım-2020) zamanki ilk fiyatı 10 Centti. Gördüğü dip fiyatta yine, 10 Kasım 2020 tarihidir. Bu nedenle yaptığı çeşitli anlaşmalarla ciddi çıkış sağlamıştır. Bu yeniliklerden en önemlisi MetaVerse projeleri içerisinde yer almasıdır.

Metaverse projesi sonrası, ATH yaparak 166 Doların üzerinde satışı gerçekleşmiştir (01 Kasım 2021). Bitcoinde yaşanan sert düşüş sonrasında 44 Dolar seviyelerine kadar gerilediğini görmekteyiz. Güncel fiyat bandı 52-55 Dolar arasında gerçekleşmektedir (01-Şubat-2022).

Aşağıdaki grafikten Axs fiyat değerlerini incelemeniz mümkündür.

AXS (Axie Infinity) Nasıl Alınır?

Dünyanın en çok işlem gören kripto para borsalarından düşük komisyonlu AXS almanız mümkündür. Hızlı üyelik için referanslı linkler bırakılmıştır.

  • Binance; Dünyanın en büyük kripto borsasında hızlı üyelik için referans linkimizle üye olmanız oldukça basittir.
  • Gate.io; Kripto para yatırımcılarının tercih ettiği, gelişime açık yeni alt coinlerin listelendiği kripto para borsasıdır.
  • FTX; Dünyanın en eski ve yenilikçi kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

AXS (Axie Infinity) Geçmişi

Axie Infinity, 2018 yılında pazara girdi. Firma, Vietnam dışında kar amacı gütmeyen bir şirket olarak kayıtlı. Axie Infinity, piyasaya sunulduğundan bu yana etkileyici bir şekilde benimsendi. Platform, devasa bir oyun topluluğuna ve eşit derecede büyük bir sosyal medya varlığına sahiptir.

AXS (Axie Infinity) Geleceği

Birçok kripto para uzmanı bu coini Ethereum katili olarak tanımlasa da, Ethereum’a rakip olarak görmemiz imkansızdır. Bu nedenle Eth’a alternatif alt coinler olarak değerlendirmemiz oldukça mantıklıdır.

Birçok analistin değerlendirmesine göre 400 Doları aşacağı tahmin edilmektedir. Bir sonraki bu fiyat tahminin gerçekleşeceği veya gerçekleşmeyeceği söz konusu değildir. Likidite oranı oldukça yüksek bir kripto para birimidir. En çok işlem gören coinler arasında 25. sırada yer almaktadır.

AXS Fiyat Analizi

Kaç Adet AXS Coin Var?

Toplam 270 Milyon adet AXS coin mevcuttur. Piyasada işlemde olan coin sayısı 60 Milyon 900 Bin civarındadır. Kalan coinleri firma kontrolündedir. Piyasaya sürmediği sürece ciddi fiyat yükselmeleri yaşaması mümkündür. Bu nedenle aşırı fiyat dalgalanmaları görmemiz mümkündür.

AXS coin kurulduğu günden bugüne kadar hiç burn (coin yakma) işlemi gerçekleştirmemiştir. Dolayısıyla mevcut AXS coin sayısı hep aynıdır.

AXS (Axie Infinity) Güvenli Mi?

Axie Ekibi, oldukça ciddi anlaşmalar ve projeler gerçekleştirerek ciddi bir büyüme potansiyeli yakalamıştır. Bu nedenle ciddi bir yatırımcı kitlesine hitap etmektedir. AXS Tayland’da bir oyun şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Bu nedenle denetlendiği bir ülke mevcuttur.

Kripto para biriminin en önemli stratejisi, Geliştirdiği oyun ile birçok kullanıcıyı bünyesinde tutarak token dağıtmaktadır. Yatırım yapan birçok yatırımcı bu kripto para birimini güvenli bulsa da, sonuç olarak Borsalarda işlem görmektedir. Bu nedenle arz ve talep neticesinde işlem görmektedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu