Coin Rehberi

Baby Doge Coin

MEME COIN Baby Doge Coin'e Yatırım (BABYDOGE) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Baby Doge Coin, kripto alanındaki en popüler paralar arasındadır. Aynı zamanda en yeni madeni paralardan biridir. Ancak bu onun patlayıcı kazançlar elde etmesini ve piyasadaki en çok işlem gören meme madeni paralarından biri olmasını engellemedi.

Baby Doge, Dogecoin’in birçok klonu arasındadır. Dogecoin zirvede iken piyasaya sürülmüştür. Ancak değerinin çoğunu ancak Elon Musk’ın kısa bir sözünün ardından Temmuz ayında kazandı. Bununla birlikte, zamanın hype’ını sürdüremediğinden, altcoin çok düşük seviyelere düştü.

Görünüşe göre Baby Doge, son 24 saat içinde elde edilen büyük kazanımların ardından yeniden kasabanın gündemi olacak gibi görünmektedir. Piyasadan gelen veriler, mem parasının son 24 saat içinde yaklaşık %12 arttığını gösteriyor. Peki, Baby Doge ne hakkında ve onu kripto para birimi alanındaki popüler meme paralarından biri yapan şey nedir?

Baby Doge Coin Nedir?

Baby Doge, Dogecoin’in bir klonudur. Meme coin başlangıçta Bitcoin ile dalga geçmek için yaratılmıştır. Dogecoin bu kripto varlıkların öncüsüydü. Dogecoin, kripto piyasası sektörünün ilk yıllarında piyasaya sürülmesine rağmen, yalnızca geçen yıl popülerlik kazandı. Çok az insan meme coinleri biliyordu ve hatta onlara yatırım yaptı.

Baby Doge Coin Nedir

Ancak Dogecoin patlayıcı kazançlar elde ettikten ve birçok insanı zengin ettikten sonra; bazı geliştiriciler Dogecoin’e benzer tokenler yaratmaya başladı. Meme coinlerinin varlığı esas olarak hype’a bağlıdır. Bu nedenle Dogecoin’i çevreleyen hype, yükselen değerine katkıda bulundu ve hızla büyüyen meme coin hayran kitlesinden yararlanmak isteyen diğer jetonların yaratılmasına yol açtı.

Baby Doge Coin, Dogecoin hayranları tarafından oluşturulan bir kripto para birimidir. Madeni paranın aslında yaratılışının Dogecoin’den ilham aldığını kabul eden bir teknik incelemesi var. Teknik inceleme, amacının “babası” Dogecoin’in sergilediği sınırlamaları çözmek olduğunu belirtiyor.

Baby Doge’un geliştirmek istediği alanlardan bazıları, hızlı işlem hızları ve ölçeklenebilirlik sunmaktır. Ayrıca logosunun bir Shiba Inu yavrusu imajını içerdiği göz önüne alındığında, masaya sevimlilik getirmeyi amaçlıyor.

Baby Doge geliştiricilerinin onu Dogecoin’den farklı kılması için üzerinde çalıştığı şeylerden biri deflasyonist bir arza sahip olmaktır. Dogecoin’in arzı enflasyonisttir. Bu, arzda olan madeni paraların sayısının zamanla artmaya devam edeceği anlamına geliyor. Bu model, gelecekte daha az değeri olacağını düşündükleri için birçok insanı yatırım yapmaktan alıkoymuştur.

Baby Doge ise deflasyonist bir modelle geliyor. Tokenlarının arzının zamanla azalması beklenmektedir. Dolayısıyla onu trilyonlarca token arzı olan diğer meme koinlerinden farklı kılıyor. Zamanın testlerine dayanabilirse, Bebek Doge zamanla kıt olabilmesi mümkündür. Talep ve arz güçleri göz önüne alındığında, kıtlık, tokenin değerlerini artırmada büyük bir rol oynayacaktır.

Baby Doge’un “Hav Kağıdı” olarak adlandırılan whitepaper, madeni paranın bu deflasyonist konseptinden bahsediyor ve madeni paranın “sahiplerini ödüllendiren statik yansıma ile hiper-deflasyonist olduğunu; bu nedenle daha fazla baby doge madeni parasının otomatik olarak alındığını” belirtiyor. Her işlemde cüzdanınıza eklenir.”

Baby Doge Coin Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

Kripto çizelgelerini analiz ederseniz, birçok meme parasının bir noktada popüler hale geldiğini göreceksiniz. Her meme madalyonun kendi mevsimi vardır. Bazen, piyasada bu tür madeni paralara olan talebin artması nedeniyle hepsi birlikte yükselebilir. Bununla birlikte, çoğu durumda, bir madeni para önemli marjlarla yükselir ve diğerlerini gölgede bırakır.

Yani Bay Doge, Elon Musk sayesinde Temmuz ayında anını yaşadı. Musk, büyük bir meme coin destekçisidir, ancak onun bağlılığı Dogecoin’e dayanmaktadır. Kripto portföyünün Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’den oluştuğunu defalarca belirtti. Bir noktada, Dogecoin’in Tesla tarafından bir ödeme aracı olarak kabul edileceğini bile belirtmişti.

Bununla birlikte, meme paraları arasındaki yakın ilişki nedeniyle, bazen Musk tarafından yapılan tweet’ler Dogecoin’i yükseltemeyebilir ve bunun yerine diğer meme paralarında kazançları tetikleyebilir. Temmuz ayında Musk, popüler bir çocuk şarkısından bir tweet attı ve “Baby Doge Coin doo, doo…” dedi. Bu tweetin ardından Baby Doge büyük kazançlar elde etti ve geniş bir kitleyi kendine çekti.

Ayrıca Musk’ın bu sözünden sonra Baby Doge tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak, kripto alanındaki ve özellikle meme coinleri arasındaki yüksek rekabet nedeniyle Baby Doge bu yüksekleri koruyamadı ve mevcut en düşük seviyelere düştü. Son boğa piyasasına rağmen, hala önceki zirvelere ulaşamadı.

Baby Doge Coin Nasıl Satın Alınır

Baby Doge Coin Nasıl Alınır? (BABYDOGE)

Şuan sadece Gate.IO kripto borsasından satın alabilmeniz mümkündür. İlerleyen zaman dilimlerinde birçok kripto borsasında liste içerisinde yer alma potansiyeline sahiptir. Gate.IO referanslı üyelik için bu linke tıklayabilirsiniz.

Baby Doge, Dogecoin ve Shiba Inu’dan Daha Mı İyi?

Bu üçünü karşılaştırırken göz önünde bulundurulması gereken pek çok şey olsa da; meme coinleri oldukça değişken olduğunu unutmamak önemlidir. Ayrıca, bugün piyasada birçok klon var. Bazıları benzer isimlere sahip ve sadece ticker sembolü onları farklılaştırıyor. Bu nedenle bu coinleri satın almadan önce kendi araştırmanızı yapmanız önemlidir.

Dogecoin ve Shiba Inu, Baby Doge’dan daha yaşlıdır. Aslında, bu ikisi en popüler meme coinleri ve aynı zamanda en büyüğüdür. Dogecoin ve Shiba Inu, piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi arasında yer alan tek meme coinleridir.

Bu nedenle, üç coini değer ve piyasa hakimiyetine göre değerlendirirseniz. Shiba Inu ve Dogecoin listenin başında yer alıyor.

Bununla birlikte, daha önce de belirtildiği gibi, Baby Doge, öncekiler tarafından sunulan bazı sorunları çözmeyi amaçlamaktadır. Bu sorunlardan bazıları, bir deflasyon moduna sahip olmayı içerir. Dogecoin ve Shiba Inu’nun 1 dolara ulaşmakta zorlanmasının nedenlerinden biri de muazzam arz.

Dogecoin arzı enflasyonisttir, yani jeton sayısı zamanla artar. Shiba Inu’nun durumunda, arzda bir katrilyon token var, bu da bu varlıkların bu arzı talebe uydurmasının zor olduğu anlamına geliyor.

Baby Doge’un DOGE ve SHIB’den daha iyi geldiği diğer alan ise işlem ücretlerini düşürüyor. Diğer meme paralarına kıyasla ölçeklenebilirlik sunmayı ve işlem işlemede onu daha iyi bir alternatif haline getirmeyi amaçlamaktadır.

Shiba Inu durumunda, geliştiricileri, SHIB sahiplerinin jetonlarını stake etmelerine ve ardından faiz kazanmalarına olanak tanıyan ShibaSwap’ı başlattı. Bu, aynı zamanda, ShibaSwap aracılığıyla sahip oldukları varlıklardan pasif gelir elde edebildikleri için, sahiplerini satış yapmaktan caydırdığı için fiyatlarının istikrara kavuşturulmasında da rol oynadı.

Bebek Doge henüz bu kadar kayda değer kazanımlar elde etmedi. Geliştiricileri, spekülasyonun ötesine geçen kullanım durumları sağlayacak bir platform henüz başlatmadı. Ayrıca, gerçek dünyada bir kullanım durumu olmasını sağlayabilecek pek çok tutucuya sahip değildir. Bu nedenle, Dogecoin ve Shiba Inu’dan daha üstün özelliklere sahip olduğunu iddia etse de, bir “Dogecoin katili” olmak için hala yapması gereken çok şey var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu