Coin Haberleri

Barcelona’dan Kripto Para Hamlesi

Barselona bir kripto para birimi ve oldukça kapsamlı bir NFT koleksiyonu hazırlayacak.

Barcelona’dan Kripto Para Hamlesi geldi. Geçtiğimiz zaman dilimi içerisinde hiç bir kripto para borsası sponsorluğunu kabul etmedi. Dünya genelinde birçok futbol kulübü çeşitli anlaşmalar sağlamıştı.

Barcelona kendi kripto para birimi üzerinde birtakım çalışmalar yaptığını duyurdu. Ne zaman ve hangi koşullarda piyasaya sürüleceği daha netlik kazanmadı. F.C Barcelona kulübünden gelen açıklamalar aşağıdaki gibidir.

Barcelona’dan Kripto Para Hamlesi

  • Barcelona Futbol Kulübü (FC Barca) kendi kripto para birimini, NFT’lerini ve Barça Metaverse’i kurmak istiyor.
  • Geçmişte, Barselona bir dizi kripto para birimi iş ortaklığını reddetti.

Joan Laporta’nın FC Barcelona’nın başkanı olarak atanmasından bu yana, finansal sorunları çözme ve takımın dünyanın en iyi futbol takımlarından biri olarak itibarını geri kazanmasına yardımcı olma misyonunu üstlendi.

Bu amaçla Laporta, Barselona’nın kripto para birimini geliştirmek istediğini ima etti. Kulüp, büyük işletmelerin ve yabancı yatırımcıların sahip olduğu kulüplere karşı finansal istikrarı korumak için kripto parayı kullanmayı planlıyor.

Barcelona’nın NFT Planı

1899 yılında kurulan Barcelona Futbol Kulübü, dünyanın en tanınan ve başarılı futbol kulüplerinden biridir. Kulübün rakipsiz başarısı, beş Avrupa Şampiyonlar Ligi galibiyetini, yirmi altı La Liga şampiyonluğunu ve en az otuz Copa del Rey zaferini içeriyor.

FC Barcelona, ​​süper zengin küresel milyarderlerin genellikle kontrol ettiği ünlü futbol takımları arasında bir istisnadır. FC Barcelona’nın finansal destekçilerinin çoğu sadece düzenli taraftarlardır. Zamanla takım, Johan Diego Maradona, Ronaldinho ve Lionel Messi de dahil olmak üzere futbolun en büyük isimlerinden bazılarını dahil etti.

Laporta, bu hafta Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Barca’nın yaklaşmakta olan karşılıksız tokenlerini (NFT’ler) duyurdu. Ayrıca, kulüp kripto para birimlerine girmeyi planlıyor. Geçmişte, Barselona çok sayıda kripto para birimi iş birliği anlaşmasını reddetti. Bunun yerine kulüp, dijital para birimini kurum içinde geliştirmeye lazer odaklı kaldı.

Son zamanlarda, yeni bir gömlek sponsoru ararken Barca, kripto para borsası işletmelerinden birkaç teklif aldı. Ancak yönetim kurulu hepsini reddetti. Yönetim, kripto sektöründen rahatsız olduklarını belirtti.

Kulüp, taraftarlara bir tür spor kripto para birimi olan Taraftar Tokenları sunan Socios.com ve Chiliz.net ile işbirliği yapıyor. Ancak Barcelona başkanı Joan Laporta, anlaşma Spotify Connect’te yayın yapma haklarını içerdiğinden Spotify’ın düşük teklifiyle daha güvenli hissetti.

Futbol Alanında NFT’ler

Saygın raporlara göre, 20 Premier Lig takımının tamamı NFT kullanma olasılığını araştırıyor. Geçen sezon Manchester City, NFT sunan ilk Premier Lig kulübü oldu. Ek olarak, Avrupa futbolunun süper yıldızları, önemli ödemeler karşılığında sosyal medyada NFT’leri tanıtıyor.

Bir röportajda Laporta, “Kendi meta veri tabanımızı geliştiriyoruz, [bu yüzden] herhangi bir kripto para birimi işletmesiyle ilişkilendirilme şansını reddettik” dedi.

FC Barcelona başkanı, kulübün ilk 3.000 NFT serisini hayranlarına mümkün olan en kısa sürede sunmak için çok çalıştığını söyledi. Barca’nın arkasında büyük işletmeleri veya hissedarları olmadığını belirtmek gerekir. Mali durum onları rekabetçi sporda ilerlemek için yenilikçi ve yaratıcı olmaya zorladı.

Barca, NFT pazarında zor zamanlar geçirdi. Geçen yıl Kasım ayında Ownix ​​ile olan sözleşmesini iptal etmişti. NFT token pazarı, aynı ay içinde kulübün dijital ortaklarından yalnızca biri haline gelmişti. Anlaşmanın, Moshe Hogeg’in kripto para birimi tabanlı dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklanmasının ardından feshedildiği bildirildi.

Özetle; Barcelona kripto para piyasalarında ciddi bir ses getireceği aşikardır. İlerleyen zaman diliminde tüm gelişmelerin takipçisi olacağız.

2 Yorum

  1. Barcelona dünyada takip edilen popülaritesi yüksek bir futbol takımıdır. Barcelona eğer bir kripto para birimi çıkarırsa gerçek anlamda Bitcoine oldukça büyük etkisi olabilmektedir. Uzun vadede kripto para birimleri ciddi kârlılık sağlamaktadır. Bu nedenle bu işlemleri kuralına göre takip edip analizinizi yapmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu