Borsalar

Binance Kredi Çekme Yöntemi

Binance Kredileri: BAL ve Bandı Teminat Olarak Nasıl Kullanabilirsiniz?

Binance kredi çekme yöntemi hakkında bilmeniz gereken tüm detayları inceleyeceğiz. Binance, daha fazla yatırımcının platform aracılığıyla fon elde edebilmesi için Binance Krediler platformuna iki dijital varlık ekledi. Bu dijital varlıklar BAL ve BAND’dir. Binance, bu özel duyuruyu web sitesinde resmi hale getirdi. Binance Kredileri, faiz oranları, kredi limitleri ve teminat varlıkları ile kripto para varlıklarını desteklemektedir. Ancak ürünlerin bulunabilirliği piyasa koşullarına ve dahili risk yönetimine bağlıdır.

Binance Kredi Çekme Yöntemi

Binance’e kaydolan müşteriler bu kredilere başvurabilirler. Ancak, değişim platformuna kaydolmamış olanlar için herhangi bir kısıtlama yoktur. Binance Kredileri için kabul edilen kripto para birimleri arasında BTC, ETH, BNB vb.

Binance, bu duyurunun ardından yakın zamanda desteklenen kripto para birimlerine BAL ve BAND’ı ekledi. Kredi vadeleri yedi gün, on dört gün, otuz gün, doksan gün ve yüz seksen gün olmak üzere beş kategoride değişiklik göstermektedir. Ayrıca, kredinin vadesinden önce herhangi bir ceza veya ek faiz ücreti ödemeden tam geri ödemesi vardır.

Kredinin faiz hesaplaması, kayıtlı kullanıcı krediyi kullanmaya başlar başlamaz saat başınadır. Bireysel LTV’leri (kredi-değer oranı) marjinal LTV’lerinden daha önemliyse, müşteriler BNB teminat kredilerinin miktarını artırmalıdır. Piyasa koşullarına bağlı olarak, Binance Kredileri belirli durumlarda ek teminat yerine kredi geri ödemesi gerektirebilir.

Binance Hesabı Nasıl Açılır?

Binance global bir kripto para borsasıdır. Bu nedenle günümüzde en çok işlem gören kripto para borsaları arasında zirvede yer almaktadır. Hızlı ve kazançlı bir hesap açmanız için referanslı kripto para üyeliğini tavsiye etmekteyiz. Bunun için aşağıdaki linke tıklamanız gerekmektedir.

Referanslı Binance Üyeliği

Binance Kredileri Ek Süre

Binance Kredileri, 7 ve 14 gün vadeli krediler için 72 saat, 30, 90 ve 180 gün vadeli krediler için 168 saat ödemesiz dönem sağlar. Vadesi geçmiş kredinin süresi için üç basamaklı çoklu bir saat ücreti alınır. Ödemesiz sürenin bitiminden sonra ödenmeyen krediler, ödenmemesi durumunda teminatın tasfiyesine neden olur.

Kullanıcılar, belirli gereksinimleri karşılamaya tabi olarak; Binance’de para çekmek veya işlem yapmak için platformdan kredi kullanabilirler. Devam etmeden önce, yerleşik bir kripto para borsasına katılmak isteyen yatırımcılar kapsamlı bir Binance incelemesini okumalıdır.

Faydaları Nelerdir?

Binance Kredisi, makul bir faiz oranıyla kripto kredisi almak için bir seçenektir. Onaylanan krediler, Binance hesabında uygun kripto varlıklarla teminat altına alınmaktadır.

Diğer avantajlar şunlardır:

  • Çok Sayıda Varlığa Erişilebilir
  • Binance Kredileri, BTC, ETH ve BNB gibi 50’den fazla kripto para varlığını kabul eder ve 160’tan fazla varlık ödünç verir.
  • Arayüzün Şeffaflığı
  • Kullanıcının kullanabileceği otomatik bir faiz ve geri ödeme tutarı hesaplaması vardır. Bu, borçlunun makul faiz oranlarıyla kripto kredileri aldığını doğrulamasını sağlar.
Staking

Kripto para ödülleri kazanmak için belirli mevcut teminat seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bu, kredi faiz oranlarının düşmesine neden olabilir. Teminat hisseleri hakkında daha fazla bilgi için Binance SSS sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Avans ödemesi

Kredinizi erken öderseniz, faiz oranı yalnızca krediyi kullandığınız süreye göre belirlenir.

Entegre Ekosistem

Ödünç verilen kripto para birimi, Binance ekosisteminin tamamında kullanılabilmektedir. Buna para çekme, ödemeler ve ticaret dahildir.

Teminatlı Binance Kredileri

Binance Kredileri, rekabetçi oranlarda kredi sunmak için teminat gerektirir. Ne yazık ki, dünyanın en büyük kripto para borsası kredi puanlarını dikkate almıyor. Bunun yerine, kredi riskini azaltmak için kullanıcılarının kripto para varlıklarını teminat olarak kullanır. Sonuç olarak, teminatı kredi riskini belirleyen güvenli bir yatırım olarak düşünün.

Basitçe söylemek gerekirse, borçlu krediyi geri ödeyemezse teminat alınır. Sonuç olarak, kredi notu (geçmişi) düşük olan borçlular bile kripto para kredisi alabilirler. Teminat, borç verenin kredi koşullarını borçlunun ihtiyaçlarına göre uyarlamasına izin verir. Kredi koşulları, kredinin süresini, faiz oranını ve ödünç alınabilecek maksimum tutarı ifade eder. Yüksek kaliteli bir teminat değeri, borç verenlerin riskini azaltır.

Bu noktada, kredi-değer (LTV) oranı çok önemlidir. LTV oranı, bir borçlunun kredisinin teminatına göre değerini temsil eder. Bu, borç verenin tasfiyeden kaçınmasını sağlar.

Teminatsız Binance Kredileriyle İlişkili Riskler

Bir kripto para kredisi, dolandırıcılığı caydırmak ve düşük faiz oranlarını korumak için yeterli teminat gerektirir. Teminatsız Binance kredileri teminatsız sağlanırsa, borç verenin dolandırıcı olma olasılığı daha yüksektir.

Yüksek Faiz Oranları

Saygın kripto borç verenlerin teminatsız krediler vermesi pek olası değildir. Dolayısıyla borçlular geri ödeyemezlerse, bu onları zarara maruz bırakır. Bununla birlikte, kripto borç verenler bunu son derece yüksek faiz oranları, daha küçük kredi miktarları veya daha kısa geri ödeme süreleri karşılığında yapabilirler.

Bu tür krediler, pozisyonlarının boyutunu artırmak için kaldıraçlı işlem kullanan yatırımcılar için uygun değildir. Bunun nedeni, yatırımcıların yüksek faiz oranlarını telafi etmek için karlı işlem yapmak için daha az zamanları olmasıdır. Bu nedenle, tüccarlar teminatsız kredi başvurusunda bulunmamaları konusunda uyarılmalıdır.

Binance Kredi Tasfiyesi

LTV oranınız Marjin Çağrısı eşiğine geldiğinde kripto ödünç vermek için teminat aldığınızı varsayalım. Bu durumda, borç veren, likidasyon riskini azaltmak için teminatınızı artırmanız için sizi uyaran bir marj çağrısı hakkında sizi bilgilendirecektir.

Zorunlu Binance kredi tasfiyesi, ilk marjın kasıtsız veya tam kaybı nedeniyle bir pozisyon kapanmaya zorlandığında gerçekleşir. Binance bunu, piyasa riskine ek maruziyeti sınırlayarak tüccarların daha fazla zarara uğramasını önlemek için yapar.

LTV oranı Tasfiye Çağrısı eşiğindeyse, oran teminatlı varlıklarınızın zorunlu tasfiyesini tetikleyecek ve size tasfiye için bir uyarı gönderilecektir. Tasfiyeden sonra, toplam kredinizin %2’sine eşit bir ücret tahsil edilecektir.

Ancak, pozisyonlarınız hemen kapatılacağından, zorunlu bir tasfiye sizi olumsuz bir konuma getirebilmektedir. Ayrıca, piyasada açık pozisyonlarınız olmadığı için, piyasanın iyileşmesi durumunda kar etme şansınızın dışında kalabilirsiniz.

Ayrıca varlıklarınızı aktif olarak tasfiye etmediğiniz için varlıklarınız makul bir fiyattan satılamayabilmektedir. Dolayısıyla, zorunlu tasfiye, kredi tutarının %2’si sabit ücret ile gelir.

Özetle Binance Kredi Çekme Yöntemi

Binance’in kripto varlık listesine BAL ve BAND’ı ekleme kararı olumlu bir hareket. Bu, bu varlıkları farklı amaçlarla ödünç alması gereken müşteriler için bir avantaj olarak hizmet edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu