Borsalar

Binance KYC Standartlarını Yükseltiyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance KYC için Kharon ve Neterium ile Ortaklaşıyor

Kripto para piyasalarında net bir şekilde oturulan bir sistem bulunmamaktadır. Merkeziyet siz borsa işlemleri birçok yatırımcı tarafından desteklese bile; yaşanan gelişmeler sonrası yatırımcılar bir güvence beklemektedir. Bu nedenle Binance KYC Standartlarını Yükseltiyor.

Bu anlaşma sonrasında yatırımcıların beklentileri ne şekilde karşılanacaktır?

  • Doğal tehlikeler nedeniyle kripto odaklı platformlar için ek güvenlik gereklidir.
  • Binance platformunda bir eleme süreci olacak.

Binance KYC Standartlarını Yükseltiyor

Yaptırımlara uyumu sağlamak ve Binance platformunu yasa dışı kripto işlemleri olasılığından korumak için, köklü kripto para borsası, analitik veri işletmesi Kharon ve bulutta yerel tarama hizmeti Neterium dahil olmak üzere iki şirketle birlikte çalıştı.

İşbirliği Çarşamba günü, borsanın Müşterini Tanı (KYC) standartlarını geliştirerek ve yaptırım taramasını geliştirerek duyuruldu. Kripto para biriminin yasa dışı işlemlerini belirlemek için Binance platformunda bir tarama süreci olacak.

Kara Para Aklama Nedir?

Yasa dışı elde edilen kazanç ile mücadele amaçlı dünya genelinde kontrol sağlayan mekanizmadır. Bu nedenle dünyada yer alan ülkelerin %92’si aktif olarak mücadele etmektedir.

Her ülkenin kara para aklama politikası farklılıklar gösterebilmektedir. Bu nedenle o ülkede yaşayan yatırımcıların aracı finans kuruluşlarının web sitelerinde bu politika maddelerine ulaşabilmektedir.

Kara Para Aklamayı Önleme

Yenilikçi veri çözümlerinde bir artış, ticaret platformlarının kripto para birimini yasa dışı olarak hareket ettirmekten sorumlu olanları daha iyi tanımlamasına yardımcı olacaktır. En iyi kripto para borsası, günlük ortalama 24 milyar doları aşan işlem hacmiyle gelişmiş Müşterini Tanı (KYC), risk ve yaptırım çözümlerini birleştirerek bir uyumluluk programı oluşturan ilk platform oldu.

Cezalar uygulandığında, her iki teknoloji de döviz tarama operasyonlarına olan güven seviyesini artırıyor. Binance, düzenlemelere uyarak ve artan riskleri ele alarak hizmetlerini dünya çapında genişletti.

Kripto borsalarının kurucusu CZ, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, AB Rusya-Ukrayna krizi üzerine yaptırımlar uygularken başlangıçta “düzenli insanlar” üzerinde kısıtlama çağrısında bulunmayı reddetti. Ancak Binance aynı şeyi yaptı ve Rus kullanıcılarını kısıtladı. Sonuç olarak, 10.000 avronun üzerinde kripto para birimine sahip olan Ruslar, yalnızca onları çekebilir.

Kharon’un Müşteri Sorumlusu Howard Mendelsohn’a göre, doğal tehlikeler nedeniyle kripto odaklı platformlar için ek güvenlik gerekiyor. Benzer şekilde, Neterium teknolojisinin Baş Ticaret Sorumlusu Florence Vicetini, şirketin karmaşık kullanım durumlarını ele almak için gerekli uzmanlığa sahip olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu