Kripto Para Eğitimleri

Binance Vadeli İşlemler Nedir?

Kripto para birimlerinde vadeli işlemler yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance Vadeli İşlemler Nasıl Yapılır? Makalemizde inceleyelim.

Binance Vadeli İşlemler Nedir? Kripto vadeli işlemi, çeşitli şekillerde spot işlemlerden farklıdır. Başlangıçta, kripto vadeli işlemlerinde ve Binance, katılmanız için herhangi bir kripto para birimi varlığını doğrudan satmanızı veya satın almanızı veya elinizde tutmanızı istemez.

Bunun yerine, yatırımcılar, gelecekte belirli bir dönemde kripto para biriminin değerini gösteren bir vadeli işlem sözleşmesi satmaya veya satın almaya çalışırlar.

Kripto vadeli işlemleri, yatırımcıların bir kripto para biriminin gelecekteki değerini tahmin etmelerini sağlar. Örneğin, katılımcıysanız, bir düşüş öngörüyorsanız kısa gidebilir veya uzun gidebilir ve bir maliyet avansı üzerine bahse girebilirsiniz.

Binance Vadeli İşlemler Nedir?

Kripto vadeli işlemlerinin ve Binance’in önemli avantajlarından biri kaldıraç kullanımıdır. Yatırımcıların tüm sermaye tutarlarını sınırlaması gerekmediğinde daha iyi sermaye yeterliliğine izin verir.

Kaldıraç kullanımı hem potansiyel riskleri hem de getirileri artırdığından, kullanıcılar her zaman dikkatli ve uyanık olmalıdır. Bu nedenle, yatırımcılar kendileriyle iyi giden bir kaldıraç parası kullanmalıdır.

Örneğin, kripto para işlemlerinde yeniyseniz veya muhafazakarsanız, iki kat veya beş kat kaldıraç sizin için uygun olacaktır.

Binance Kaldıraçlı İşlemler

Kaldıraç, vadeli işlem işlemlerini portföyler için bir savunma değişkeni gibi kullanma fırsatı verir. Bir varlığın kötü veya varsayılandan farklı performans göstermesi durumunda, bu sonuca karşı bir vadeli işlem kaybı tazmin edecektir.

Artık tamamen yeni işlem Sohbet Odası özelliğiyle bir tartışmayı seslendirebilirsiniz. Sizinle aynı fikirde olan kişiler ve vadeli işlem yatırımcıları ile kolayca iletişime geçebilmeniz mümkündür. Dolayısıyla memler, haberler, ipuçları ve en iyi stratejiler hakkında konuşabilirsiniz. İşte bu yazıda, sohbet odasına katıldıktan sonra sesinizi nasıl yükseltebileceğinizi size bildireceğiz.

Kimse doğuştan yatırımcı değildir.

İşlem süreci, piyasayı ve onları neyin çalıştırdığını tanımak için uygun araştırma, deneyim ve zaman gerektirir.

Derin teknik analizi, proje temelleri ve pazar eğilimleri ne olursa olsun; en son şeylerden haberdar olmak biraz bunaltıcı olabilmektedir. Ve nihayetinde, diğer insanlardan bilgi edinmeniz, yeni bir şey öğrenmenin en hızlı yöntemlerinden biridir.

Binance Sohbet Sistemi Nedir?

Yatırımcıların bilgilerini paylaşmalarına ve bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için Binance Vadeli İşlemler, türevler ve vadeli işlem yatırımcıları için özel bir sohbet odası geliştirdi.

Binance her zaman, herkesin işlem yaparken düşüncelerini, stratejilerini ve haberlerini pazarda paylaşmasını sağlayan bir sohbet platformu oluşturmak istedi.

Sohbet odası özelliği; hem mobil uygulama hem de masaüstü müşterileri olmak üzere Binance’deki tüm yatırımcılar için ücretsizdir.

Kendi sohbet odanızı oluşturun veya bir sohbet topluluğu başlatın.
Bir sohbet odasına katılmanız için üç basit adımı takip edebilirsiniz. Platforma bir web tarayıcısından erişmeniz durumunda yapmanız gerekenler:

  • Binance Vadeli İşlemler hesabınıza giriş yapın ve vadeli işlem alım satım seçeneğine gidin.
  • Şimdi sohbet odası simgesine tıklayın.
  • Adınızı seçin ve ardından “sohbet odasına gir” seçeneğine tıklayın.

Sohbet odasına girdiğinizde, dili Türkçe veya İngilizce arasında değiştirmek için dişli simgesine tıklayabilirsiniz.

Metin aracılığıyla konuşmanın yanı sıra, gülen yüz simgelerine tıklayarak da ifadeleri kullanabilirsiniz. Geçici olarak bilgi düğmeleri, işlem pozisyonlarını iletmek için kullanabileceğiniz eğik çizgi komutlarını açıklar.

Binance Sohbet

Binance Futures’ı Mobil Aracılığıyla Toplu Olarak Anlayın

Cep telefonunuzu sohbet etmek için kullanması çok basit, kolay ve anlaşılmaktadır. Telefon sohbetine erişmek için uygulamanızda bulunan “Daha Fazla” seçeneğine tıklayıp “Sohbet odası” seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Şimdi, katılmak istediğiniz kanalı seçin ve saniyeler içinde sohbet etmeye hazır olacaksınız.

Arkadaşlarınızla En Son Binance Haberleri Hakkında Konuşun

İşlem yaparken sohbet ettiğinizde, her zaman bir güncelleme alırsınız ve hiçbir güncellemeyi asla kaçırmazsınız. Her zaman en son duyuruların ve haberlerin doğrudan bir listesini doğrudan sohbet odasına alacaksınız.

Sohbet odası aracılığıyla Binance sohbet döngüsünde kolayca kalabilmektedir. Ayrıca en son kazanımlarınızı, taktiklerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Meslektaşlarınızla İşlem Taktiklerini Paylaşın

Biance Vadeli İşlemler Büyük Turnuvasına kaydolduğunuzda, platform yöneticisi sizi otomatik olarak içeriğin grup sohbetine ekleyecektir. Ayrıca, herhangi bir kişisel/özel sohbet odasına katılma seçeneğiniz olacak. Sadece Oda Kimliğinizi yazmanız gerekecek.

Grup sohbetine girdiğinizde, gerçekleşen tüm PnL’nizi, en son performansınızı, pozisyonlarınızı ve daha fazlasını ortak Binance kullanıcılarınızla paylaşabileceksiniz. Ayrıca, takımınızın performansını paylaşabilir ve diğer üyelerinizin Futures Grand Tournament’ı kazanmak için kullandığı ünlü ve etkili taktikler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Binance kullanıcılarınızı anlamak zor değil. Aslında platform, birbirinizden öğrenmenizi de destekliyor. Böylece, vadeli işlemlerde işlem yaptığınızda, sohbet odasına da katılabilirsiniz.

Özetle Binance Vadeli İşlemler Nedir?

Bianance’da vadeli işlem sözleşmeleri oldukça basittir. Halihazırda Binance kullanıcısıysanız, gelecekteki işlem işinize hemen başlayabilirsiniz. Vadeli işlemler gibi türevler, yatırımcıların gelecekteki varlık maliyetlerini değerlendirmelerini sağlar. Şu anda, birçok borsa vadeli işlem hizmeti vermektedir.

Vadeli işlem borsasının temellerine aşina olmak, bu sektörde büyük miktarda para kazanmanıza yardımcı olur. Büyük kayıpları görmezden gelmek için doğru bilgilere ve risk yönetimi taktiklerine sahipseniz, vadeli işlemi para kazandırabilmektedir. Bu nedenle, vadeli işlemlerden önce durum tespiti ve manevra yapmalı ve hem risklerini hem de faydalarını anlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu