Kripto Para Analizleri

Bitcoin Boğa Piyasası Ne Zaman?

Kripto para birimlerinin ve bitcoinin ciddi artış gösterdiği boğa piyasası ne zaman başlayacak? Boğa piyasasındaki bitcoin fiyat beklentisi nedir? Tüm bu ayrıntıları makale içerisinde değerlendireceğiz.

Ayı ve boğa piyasası uzman kripto yatırımcılarının takip ettiği piyasa sezonlarıdır. Dolayısıyla doğru hamleleri nerede ve ne zaman yapacağınız oldukça önemlidir. Bu sene bitcoin boğa piyasası ne zaman? Uzman analistlerin belirlediği zirve fiyat bitcoine ne şekilde yansıya bilir? 2021-2022 kış sezonunda piyasalar nasıl şekillenecektir, merak ettiğimiz temel konulardır.

Bitcoin Boğa Piyasası Ne Zaman?

  • Bitcoin’in boğa piyasası 2. ayağı resmen start verdi.
  • Yeni gelişme şimdi yakın vadede 100.000 doları doğruluyor.

Boğa Piyasasının 2022’nin ilk çeyreğine kadar uzanması ve 288.000 dolara kadar yüksek fiyatlar göndermesi beklenmektedir.

Bitcoin stok akış modelinin saygın kurucusu PlanB; son zamanlarda attığı bir tweet’te piyasaya Bitcoin boğa rallisinin henüz bitmediğini ima etti. Topluluğu ısıtmak için yüzeye çıkarak, Bitcoin rallisinin ikinci ayağının başladığını açıkladı.

Grafik değerlendirmesi PlanB resmi twitter hesabından alınmıştır.

Bitcoin Boğa Sezonu

İkinci ayağı hareket halindeyken, piyasa, öngörülen 100.000$-135k$ seviyelerini almak ve muhtemelen yıl bitmeden bu fiyatı aşmak için çok iyi bir konumda. Bitcoin’in bu ay 66.974$’a yükselmesi, ayı piyasasının bittiğine dair yükseliş hissini güçlendirmiş olsa da, BTC’nin sadece yeni zirvenin üzerinde istikrarı sürdürmesi gerekmeyecek, aynı zamanda olumlu duyguları korumak için gelecek ay 80.000 doları aşmaya çalışması gerekecek.

PlanB ilk olarak bu ayın başlarında 2. ayak rallisini gösterdi. Bu yılın büyük bölümünde piyasanın hareketini doğru bir şekilde tahmin eden Bitcoin savunucusu, 2. ayağın sadece devam etmekle kalmayıp, altı ay süreceğini açıkladı.

“Zincir içi analizler bu gece bitti. IMO yarıdayız, henüz zayıflık belirtisi yok. Not renk kaplaması, yarıya inmek için aylar değil, zincir üstü bir sinyaldir. Tahminim: Boğa piyasasının bu 2. ayağının bitmesine en az 6 ay daha var.”

Bu, rallinin 2022 Mart’ına kadar devam edebileceği anlamına geliyor. Genişletilmiş rallinin yanı sıra, Bitcoin fiyatının yıl sonu fiyatı olan 100.000$’ı ikiye katlaması ve hatta 88.000$ ekleyerek 288.000$’a ulaşması bekleniyor. Bu, Bitcoiner’dan çarpıcı bir açıklama çünkü piyasada şüphecilik hala çok mevcut. Aslında, popüler şüpheci “CryptoWhale”, Bitcoin’in uzun vadede 20.000 doların altına düşeceğini savundu.

Tahminini desteklemek, tarihsel olarak, piyasanın yılın başında farklı vesilelerle fiyat düşüşleri kaydettiği gerçeğidir. Bununla birlikte, Bitcoin pazarının gelişmekte olduğunu akılda tutmak önemlidir. Fiyatların daha önce hiç görülmemiş seviyelere ulaşması ve en saygın kurumların bazılarının varlığı istikrarlı bir şekilde benimsemesiyle, Bitcoin’in 2022’ye kadar olan ihtimalleri aşması çok olası.

Bitcoin Boğa Piyasası Nedir?

Ayılarla başlayalım. Kripto ile ne alakası var?
Öncelikle, hem ayı hem de boğa meselesiyle birlikte kriptonun piyasa yönüne girmemiz gerekiyor.

Bir piyasa genellikle işlerin nasıl gittiğine dair bir eğilim, model veya genel durumdur. İnsanlar toplumda yaşar, madeni paralar piyasada yaşar – aşağı yukarı işin özü budur. Bir piyasa ya ortalama ya da iyi, kötü performans gösteriyor olabilir. Bir hisse senedinin fiyatı düşüyorsa, kötü performans gösteriyor demektir.

Tutarlı bir şekilde kötü bir performans sergiliyorsa veya uzun bir süre boyunca (altı haftadan itibaren herhangi bir yerde) genel olarak kabul edilen yüzde 20 rakamının altına düşüyorsa, o zaman bir ayı piyasasına giriyor veya giriyor olarak kabul edilebilirsiniz. Yani temelde azalan bir pazar. Yakın tarihli bir örnek, burada bir para birimi grafiğinde görüldüğü gibi, bitcoin’in 13 Mayıs 2021’den 31 Temmuz 2021’e kadar olduğu durumdur.

Ama neden buna ayı piyasası deniyor?

“Ayıyı yakalamadan önce ayının derisini satmak” ifadesini hiç duydunuz mu? Yakın zamana kadar biz de yoktuk.  Başka bir teori, adaşın, bir ayının avına saldırma ve aşağı doğru vurma biçimine atıfta bulunmasıdır. Boğa piyasası için tersinin geçerli olduğunu düşündüğünüzde bu oldukça mantıklı.

Boğa Piyasası Nedir?

Eh, bir ayının tersi, teknik olarak bir zıtlık olan kediler ve köpekler gibi bir boğadır. Boğa piyasası, bitcoin veya altcoin değerinin yukarı ve yukarı ve yukarı olduğu zamandır (genellikle sabit bir yükselişte olduğu göz önüne alındığında, buna boğa koşusu da denir) ve yaklaşık yüzde 20 artış olduğunda sürekli olarak iki ay veya daha fazla.

Bu nedenle, örneğin bitcoin’in belirli bir zamanda ne kadar değerli olacağına dair çok iyimser tahminler ​”boğa”. Örneğin, geçen hafta Forbes şunu yazdı: ​”Fundstrat Global Advisors’daki yükselişli kripto analistleri, talep çok yüksek beklentileri karşılarsa, bitcoin fiyatının 2021’in sonunda 168.000 dolara kadar çıkabileceğini tahmin etti ”. Bu, mevcut değerin yaklaşık 2,8 katı ve buna tırmanırsa oldukça büyük bir boğa piyasası olurdu.

Neden Boğa Piyasası Deniyor?

Boğa takma adı, ayı piyasasına her şeyden çok bir tepkidir. Sebep için başka bir hayvan, isim muhtemelen daha önce bahsettiğimiz gibi bir ayının aşağı doğru çarpması fikrinden gelmektedir .Ancak bunun yerine bir boğa boynuzlarını yukarı doğru iterek saldırıyor. Hepsi bu kadar. Boğa yukarı, ayı aşağı demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu