Kripto Para Eğitimleri

Bitcoin Dominance Nedir?

Yeni bir kripto yatırımcısı iseniz, Karşınıza dominance terimi oldukça sık çıkacaktır.

Bitcoin’in para girişi son 1 ay içerisinde minimuma düştü. Bitcoin Dominance Nedir? Genel anlamı bitcoin piyasasındaki genel paranın hesaplama birimidir. Dominance düşünce veya çıktığında kripto para birimlerine ne tür bir etki gösterecektir? Makalemizde inceleyeceğiz.

Bitcoin Dominance Nedir?

Bitcoin’in payının %38’e düşmesi, pazarın genişlemesinin bir göstergesidir. İlk kripto para biriminin payındaki mevcut düşüş, birçok yeni projenin başlatılmasından kaynaklanıyor.

Pazar, bugün altcoinler sayesinde de büyüyor çünkü bu, pazar hacimlerindeki artışı etkiliyor. Şu anda token fiyatlarında önemli bir artış olmadığı için bu, “altcoin sezonu” ile karıştırılmamalıdır. Bitcoin bir fiyattan hisse kazandığında altcoinlerde yüksek aktivite gözlemlenir.

Bitcoin fiyatı ne kadar uzun süre düşmezse, altcoinler o kadar büyür. Bugün, büyük bir büyük harfe sahip yeni madeni paralar da dahil olmak üzere pazar genişleme zamanı; bundan, ilk 100 kripto para birimindeki yerleşim aktif olarak değişiyor.

Bitcoin Dominance

Ethereum’un Aktif Büyümesi

Bitcoin’in kripto para piyasasındaki payındaki düşüş, öncelikle Ethereum’un ilk kripto para birimiyle paralel olarak büyümesinden kaynaklanmaktadır. BTC/ETH grafiğinde, güçlü bir direnç seviyesinin altcoin kopuşunu görebilirsiniz. Kısa vadede, kripto para aktif olarak alınıp borsalardan çekilmeye devam ettikçe Ethereum’daki yükseliş eğilimi devam edecek.

Ethereum Dominance

Son üç hafta içinde, Ethereum’un kripto para piyasasındaki payı %17’den %20,8’e yükseldi. Aralık ayında, kripto para borsalarındaki Ethereum miktarı son üç yılda minimuma düştü. Analist şirketi Glassnode’a göre, 7 Aralık itibariyle mevcut altcoin teklifi 14 milyon ETH idi.

Bitcoin’in dominancesindeki düşüş, altcoinlere aktif bir akış anlamına gelmez; Ethereum’a akar.

Özetle Bitcoin Dominance Nedir?

BTC dominance yükseldiğinde, alternatifler genel olarak BTC’ye karşı değer kaybeder.
BTC dominance düştüğünde, genel olarak değişir, BTC’ye karşı değer kazanır.

Bu, çoğu durumda Bitcoin dominance yükseliş trendindeyken Bitcoin’de (veya nakitte) olmak isteyeceğiniz ve ardından Bitcoin dominance olduğunda alt değerlerde (ETH, büyük büyük harfler, orta büyük harfler, düşük büyük harfler vb. dahil) olmak isteyeceğiniz anlamına gelir. düşüş trendinde.

Çoğu durumda, kripto boğa piyasalarında dominancede dik ve tutarlı bir düşüş eğilimi olur, çünkü yoğun boğa piyasaları alt sermayeleri Bitcoin’den daha yükseğe çıkarma eğilimindedir. Benzer şekilde, bu eğilimin geri çekilmesi tipik olarak bir ayı piyasasının işaretidir.

Neredeyse bu kadar kolay. Tabii ki, Bitcoin dominance farklı zaman dilimlerinde farklı etkilere sahip olabilir ve sonuçta bir tüccarın araç setinde yalnızca bir araçtır.

Kısacası, Bitcoin baskınlık tablosunu nasıl okuyacağınızı öğrenmek önemlidir. Neyse ki TradingView’de sadece bir tık uzağınızda. Ayrıca bu, piyasa hakkında doğru bir tahminde bulunmak için yalnızca bir göstergedir, her zaman kendi araştırmanızı yapmanız ve işlem seçenekleriniz söz konusu olduğunda kendinize birçok gösterge sağladığınızdan emin olmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu