Kripto Para Analizleri

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin, Bu Haftaki FOMC Toplantısı Öncesinde 28.000 Doların Altına Düştü: Piyasa İzleme

Bitcoin Fiyat Analizi Mart 2023 genel raporu hakkında değerlendirmelere yer vereceğiz. Toplam kripto piyasası değeri bir günde 30 milyar doları gördü.

Btc dün 28.500 dolara dokunduktan sonra yukarı doğru devam edemedi. Bu nedenle bir süredir muhtemelen en çok beklenen FOMC toplantısı öncesinde 28.000 doların altına düştü. Bu nedenle kripto para piyasalarında belirsizlik var gibi görüntü ortaya çıkmaktadır. Detaylı bir şekilde btc fiyat hareketliliğine bir göz atalım.

Bitcoin Fiyat Analizi

DOT, MATIC, SOL ve diğerlerinin bir günde %7-8’e varan oranda damping yapmasıyla altcoinler daha da fazla zarar gördü. 1 Haftalık bitcoin fiyat analizi grafiği aşağıdaki gibidir.

"</p

BTC, FOMC Toplantısı Öncesinde Geriye Gidiyor

Bankacılık sorunları ABD’de kötüleştiğinden ve hatta Avrupa’ya yayıldığından beri, bitcoin’in fiyat performansı muhteşem bir şeydi. Kripto para birimi, bir haftadan biraz uzun bir süre içinde 20.000 dolardan 28.500 dolara yükseldi ve 9 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. BTC Korku ve Açgözlülük Endeksi de hızla yeni zirvelere ulaştı.

Dün, UBS’nin zor durumdaki bankacılık devi Credit Suisse’i satın almayı kabul ettiği haberinden hemen sonra 28.500$ zirve yaptı. Ancak, varlık ilerleyen saatlerde yeniden izlemeye başladı ve bugün erken saatlerde 27.500 dolara düştü. O zamandan beri birkaç yüz doları toparlamasına rağmen hala 28.000 doların altında işlem görüyor.

Finans dünyasının yarın gözleri ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’da olacak. Bir sonraki FOMC toplantısının 22 Mart’ta yapılması planlanıyor. Bu nedenle bankacılık krizi merkez bankasını faiz oranlarını daha fazla yükseltmekten caydırabilir.

Toplam kripto piyasası değeri bir günde 30 milyar doları gördü.

Bitcoin dün 28.500 dolara dokunduktan sonra yukarı doğru devam edemedi. Ayrıca bir süredir muhtemelen en çok beklenen FOMC toplantısı öncesinde 28.000 doların altına düştü.

DOT, MATIC, SOL ve diğerlerinin bir günde %7-8’e varan oranda damping yapmasıyla altcoinler daha da fazla zarar gördü.

Hatta Elon Musk ve Bill Ackman gibi önde gelen milyarderler. Fed’in mevcut parasal stratejisinden geri dönmesi ve hatta faiz oranlarını yarım puana kadar düşürmesi gerektiğine inanıyor.

Altcoinler Zorla Geri Dönüyor

Çoğu altcoin, geçtiğimiz haftalarda kayda değer kazançlar kaydetti. Ancak şimdi günlük ölçekte bazı büyük geri dönüşler var. Ethereum, %2,3’lük bir düşüşün ardından kendisini 1.800 dolardan daha da uzaklaştırdı. Binance Coin %1,5’lik düşüşün ardından 330$’a geri döndü.

MATIC, DOGE, SOL, DOT, SHIB, LTC ve AVAX gibi şirketlerden daha fazla kayıp geliyor. CRO, ICP, GRT, APE, VET, FIL, APT ve diğerlerinin bir günde %8’e varan damping yapmasıyla, orta büyüklükteki alt seviyelerin bulunduğu manzara da farklı değil.

Bu nedenle, genel kripto piyasası değerinin bir günde 30 milyar doların biraz üzerinde düşmesi ve 1.150 trilyon dolara düşmesi şaşırtıcı değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu