Bitcoin Haberleri

Bitcoin Fiyatı Yükseldi

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükseldi, Yatırımcılara Rahat Bir Nefes Verdi.

Bitcoin Fiyatı Yükseldi, Kripto pazarının kralı Bitcoin (BTC) hala ayılar henüz yerden ayrılmadı. Dolayısıyla Bitcoin’i çökertti ve arka arkaya yeni bir 9. hafta Kırmızı mum belirledi.

Bitcoin haftayı kırmızıyla kapattı ve kaybetme serisi yeni bir dokuz haftalık Kırmızı mum rekoru kırdı. Yakın zamana kadar, bitcoin işlem tarihinde hiçbir zaman altı haftayı pozitif bir getiri olmadan geçmedi. Bitcoin’in mevcut RSI’si aşırı satım eğilimine geçmiştir. Bu nedenle önümüzdeki günlerde alım bölgesine girme şansı oluşturmuştur.

Bitcoin, 2018’de 365 günlük düşüş kaydeden uzun süredir Ayı piyasasıyla karşı karşıya kaldı. 2021’in sonlarında tekrar ayılar hakimiyet kazandı ve boğaları karanlık gölgelere itti. Uzmanlar Bitcoin’in Haftalık RSI düşüş trendinin 2018 Ayı Piyasasından 139 gün daha uzun olduğunu tweetledi.

Bitcoin Fiyatı Yükseldi

Bitcoin son 24 saatte %4,17 arttı.
JPMorgan Chase analistleri artık Bitcoin’in “önemli bir yukarı yönlü potansiyele” sahip olduğunu düşünüyor.

Mayıs ortasında gördüğü 18 ayın en düşük seviyesinden yüzde 15’lik bir artış; Bitcoin (BTC) fiyatını 30 Mayıs’ta 30.000 doların üzerine çıkardı. Tüm kripto para piyasası, Kasım ayındaki rekor seviyesinden 1.5 trilyon dolardan fazla kaybetti. Geçen yıl, Bitcoin tek başına önceki altı ayda değerinin %60’ından fazlasını kaybetti.

BTC Fiyatı Yükseliyor

Bitcoin’de Atılım Potansiyeli

CoinMarketCap istatistiklerine göre, bugünün amiral gemisi dijital varlık için yeşile dönüşmesi nedeniyle tüm kripto para piyasa değeri önceki 24 saatte 60 milyar dolardan fazla arttı. Analistler, 16 Mayıs’tan bu yana görülen en güçlü performansın sevincini yaşadılar; hatta bazıları menzilden bir atılım potansiyeli hakkında spekülasyon yaptı.

Piyasaların, dönüşlerinden önce geçen hafta belirgin olan artan canlılığının gerçek ivmesine ilişkin şüpheler devam ediyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in taklit davranışı, daha yüksek seviyelerde risk varlıklarının sonunda sahte olabileceğini kanıtlayabileceği teorisine güven verdi. Bir tüccar ve analist olan Pentoshi, S&P 500’de daha fazla büyüme beklemediğini belirtti.

Nisan sonundan bu yana dolar endeksi (DXY) ilk kez 101,5 puanın altına düştü. Kripto para piyasasının düşüşü nedeniyle, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi 2019’un başından bu yana en düşük seviyesine düştü. Bununla birlikte, JPMorgan Chase analistleri şimdi Bitcoin’in “önemli bir yukarı potansiyele” sahip olduğunu düşünmektedir. Dolayısıyla bu hafta içerisinde piyasa havasını sallamaya yardımcı oldu.

CMC’ye göre, bugün Bitcoin fiyatı 30.474.67 USD ve 24 saatlik işlem hacmi 30.746.885.552 USD. Bitcoin son 24 saatte %4,17 arttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu