Kripto Para Analizleri

Bitcoin Ne Kadar Düşer?

Bitcoin kripto para birimlerinde rol oynayan en büyük birimdir. Düşmesi veya çıkması durumunda tüm altcoinlerde etkisini gösterebilmektedir.

20.000 dolar korkutucu geliyor. Dolayısıyla zincir üstü veriler yükselişe geçmediğinden Bitcoin’in son ayı döngüsü için hikayenin sonu olmayabilmektedir.

20.000 dolara yakın Bitcoin (BTC) piyasayı gerginleştiriyor. Ancak neredeyse desteği kırdıktan sonra en kötüsü gerçekten bitti mi?

Birçok zincir üstü ölçüme göre, bu döngü ile maksimum acı henüz gelmedi. Bu hafta hisse sahipleri için beklenti yüksek. Arzın neredeyse %50’si kayıp ve madenciler BTC’lerini giderek daha fazla borsalara gönderiyor.

Bitcoin Ne Kadar Düşer?

Bitcoin’in en büyük yatırımcılarından bazıları, özellikle MicroStrategy; fiyat hareketi düştükçe BTC’ye olan inançlarını savunmak zorunda kalıyor. 11.000 $ gibi düşük hedeflerle, teknik olarak piyasanın tarihi dipleri yakalamak için daha ne kadar düşmesi gerektiğini göreceğiz.

On sekiz ayın en düşük seviyesine düşmesine rağmen, Bitcoin’in fiyat hareketi henüz tüm spekülatörlerini sarsmadı. Zincir üstü analitik kaynağı LookIntoBitcoin’in yaratıcısı Philip Swift’in RHODL Rate’e göre, daha fazla kapitülasyon gerekiyor.

RHODL, özellikle Gerçekleşen Üst Sınır HODL Dalgaları endeksinin 1 haftalık ve 1-2 yıllık kohortu arasındaki oranı alır ve miktarı en son hareket ettikleri zamana (gerçek fiyatlarla) böler.

Temel olarak, RHODL yeşil bölgeye girdiğinde, kapitülasyonun zirvede olduğunu ve bir fiyat tabanının yakın olduğunu veya kurulduğunu gösteriyor. Online zincir analitik firması Glassnode’un gösterdiğine göre, RHODL şu ana kadar yeşil bölgesine girmedi.

bitcoin hold

Tüm Bitcoin piyasasının para kaybettiğini hissedebilmektedir. Bu nedenle 20.000 doların üzerinde, birçoğu hala bir toparlanma umuduyla yetersiz karlar üzerinde duruyor.

Çevrimiçi zincir analiz platformu CryptoQuant, 16 Haziran itibariyle toplam BTC arzının yalnızca %46’sının kayıp olduğunu ortaya koydu. Bu başlı başına etkileyici bir istatistik olsa da tarihsel örnekler dikkate alındığında makro kapitülasyon olayı denilecek kadar değil.

CryptoQuant verilerine göre, Mart 2020’de, 2018’in sonlarında ve öncesinde olduğu gibi, kapitülasyon olarak adlandırılabilmesi için arzın en az %60’ının gerçekleşmemiş kayıplar üretmesi gerekiyor.

Bitcoin Düşer Mi?

Üretim maliyetleri 20.000 ABD Dolarından 30.000 ABD Dolarına yakın olsa da; Bitcoin madencileri, BTC’nin yedi ayın en yüksek oranı olan borsalara taşınmasına rağmen henüz BTC stoklarını satarak maliyetleri karşılamaya başlamadı.

Sonuç olarak, Bitcoin ağının hash oranı; önemli fiyat baskısı dönemlerinde yaygın olan ciddi bir düşüş yaşamadı. Varlık yöneticisi Capriole CEO’su Charles Edwards tarafından oluşturulan Hash Ribbons metriği, trend eksikliğini doğruluyor.

YASAL UYARI: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu