Kripto Para Eğitimleri

Bitcoin Nereden Alınır?

Günümüzde kripto para alım satımı yapması oldukça basit ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bitcoin Nereden Alınır? Genellikle kripto para borsalarından alınmaktadır. Türkiye’de kripto para alım satım için borsalar haricinde, İstanbul kapalı çarşıda kripto para ofisleri bulunmaktadır.

Bitcoin Amerika’da ATM üzerinden alınıp satılan bir varlık olarak görülse de; Türkiye’de henüz böyle bir uygulama yöntemi bulunmamaktadır. Lakin en pratik alım satım yöntemi canlı kripto para borsalarında alış veriş yapmaktır.

Bitcoin Nereden Alınır?

Bitcoin, yol boyunca fiyatında bazı vahşi dalgalanmalarla karşılaşan, hızla yükselen bir popülariteye sahip bir kripto para birimidir. Özellikle son birkaç yılda bir roller coaster yolculuğu oldu. Dolayısıyla birçok yatırımcı, bazıları milyonlar kazanarak bitcoinlere daldı.

Dijital nakitin bu merkezi olmayan versiyonunu düşünüyorsanız, bitcoin satın almak için birkaç farklı yolunuz var. Bunları doğrudan veya dolaylı olarak birkaç geleneksel brokerden ve bazı yeni yeni başlayanlardan satın alabilirsiniz. Aslında, bitcoin satın almak hiç olmadığı kadar kolay ve muhtemelen bunu eskisinden daha düşük bir komisyonla yapabilirsiniz.

Dünyanın en büyük kripto borsaları ile bitcoin işlemlerinizi hızlı ve 24 saat boyunca yapabilirsiniz. Bitcoin Nereden Alınır? Minimum komisyon oranları ile kârınızı arttırarak, maksimum kazanç sağlayabileceğiniz en iyi 3 kripto borsasını sizler için değerlendirdik. Hazırsanız inceleyelim.

Binance Kripto Borsası

Binance, 220’den fazla kripto para birimi sunan dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir. Tüm kripto hacminin yaklaşık %70’i bunun üzerinden geçer.

Binance

Binance, kripto ekosisteminin de kalbinde yer almaktadır. Yalnızca girişimciler için tasarlanan bir fırlatma rampasından veri odaklı içgörülere, güvenilir bir cüzdana, topluluk destekli bir blok zinciri yazılım programına, bir akademiye ve hatta bir hayır kurumuna kadar uzanan bir ürün paketine sahiptir.

Piyasada nispeten yeni olmasına rağmen, Binance TR, Türkiye’de hızla statü kazandı. Hem dijital topluluk hem de mevcut kullanıcılar, son derece güvenilir bir kripto para birimi değişim hizmeti olduğunu belirterek ona yüksek eleştiriler veriyor.

Bu platform, 2FA iki faktörlü kimlik doğrulama, çok katmanlı bir sistem yapısı ve haftanın yedi günü, günün 24 saati kullanılabilen müşteri desteği sunar. İşlem çiftleri veya üretici ücretleri gibi konularda anında yardıma veya bilgiye ihtiyaç duyanlar için bir varlıktır. Hızlı ve kazançlı hesap açmayı düşünürseniz, aşağıdaki linkle kolay bir şekilde borsada üyelik açabilirsiniz.

Referanslı Binance Kripto Borsası Üyeliği İçin Tıklayın

Gate.io Kripto Borsası

Gate.io, Tether (USDT), bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Qtum (QTUM) ile birlikte çok çeşitli coin ve tokenların kriptodan kriptoya işlem sunan bir dijital para borsasıdır. Web tabanlı işlem platformu, kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır ve 2 faktörlü kimlik doğrulama ve soğuk cüzdan depolama gibi güvenlik özellikleri desteklenir. Gate.io, hareket halindeyken işlem yapmak isteyen kullanıcılar için iOS ve Android mobil uygulamaları da sunar.

gateio

Gate.io, Gate Technology Inc tarafından işletilmektedir ve 2017 yılında kurulmuştur. Kripto para yatırımcılarının bir çoğu Asya kıtasında yer almaktadır. Yeni çıkan kripto para birimleri bu borsada işlem görmektedir.

Hızlı ve referanslı bir üyelik açarak, bonus almanız mümkündür. Bu nedenle aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Gate.io Referanslı Üyelik İçin Tıklayın

FTX Kripto Borsası

FTX, kripto para birimi ve kripto türevleri için çevrimiçi bir dijital değişimdir. BTC opsiyonlarının ve diğer popüler kripto türevlerinin işlemini desteklemek için tasarlanmıştır. FTX, en iyi spot işlem uygulamalarına erişim sağlamaya yardımcı olur ve Ethereum, Bitcoin ve Litecoin gibi fiat ve istikrarlı kripto para birimleri aracılığıyla fon transferlerine olanak tanır. Seçilen bir dizi sabit ve altcoin’i destekler.

ftx kripto borsası

FTX, alım satım hizmetleriyle perakende ve kurumsal yatırımcıların kripto alım satım portföylerini çeşitlendirmelerine yardımcı olur. Platform, birden fazla işlem ürünü ve seçeneği sunar. Ayrıca, FTX hizmetleri, piyasadaki profesyonel yatırımcılara adanmış kalacak şekilde geliştirilmiştir. Başka bir deyişle, platform deneyimli tüccarlara hizmet sunmaktadır.

FTX platformu ayrıca bir OTC hizmeti çalıştırır. Bu hizmet, ilgilenen yatırımcıların büyük kripto alımları yapmasına yardımcı olur. FTX mobil uygulaması aracılığıyla, tüccarlar büyük kripto hacimleri satın alabilir ve hareket halindeyken FTX kullanıcı hesaplarını yönetebilir. Hacim dikkate alındığında en iyi türev borsalar arasında sayılmaktadır.

Hızlı ve %5 promosyon için FTX kripto borsasına üye olmak için linke tıklayabilirsiniz.

Bitcoin Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bitcoin’i nasıl satın alacağınızı düşünürken, aşağıdaki faktörleri değerlendirmek isteyeceksiniz, çünkü bunlar, nereden satın alacağınız ya da nihayetinde tamamen ondan kaçınıp kaçınmayacağınız seçiminizi etkilemelidir.

  • Mülkiyet; Tam olarak neye sahip olmak istiyorsunuz? Doğrudan Bitcoin’e veya para biriminin hareketinden geri dönüş sağlayan vadeli işlem sözleşmesi gibi bir türevine sahip olabilirsiniz.
  • Aşağı/Yukarı Yön; Potansiyel kazancınız, para birimine doğrudan mı yoksa vadeli işlem sözleşmesi yoluyla mı sahip olduğunuzla doğrudan ilgilidir. Doğrudan Bitcoin’e sahip olduğunuzda, para birimindeki her bir dolar artışında kârınız bir dolar artar. Buna karşılık, vadeli işlemlerle, çok fazla sermayeye gerek kalmadan çok daha hızlı kazanabilirsiniz. Bununla birlikte, doğrudan sahip olduğunuzda dezavantajınız daha sınırlıyken, vadeli işlemlerle daha fazla para kaybedebilirsiniz.
  • Maliyet; Komisyonlar, Bitcoin’i nasıl satın aldığınıza bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Vadeli işlem sözleşmeleri, nispeten ucuza hareketin büyük bir kısmını elde etmenizi sağlarken, bazı brokerler doğrudan satın almak için sizden yüzde birkaç ücret alabilmektedir. Yüzde birkaçı kulağa çok fazla gelmeyebilmektedir. Ancak piyasaya girip çıkıyorsanız, kârınızı çabucak tüketecektir.
  • Güvenlik; Herhangi bir yatırımla ilgili en büyük endişelerden biri, güvenli olduğundan emin olmaktır. Bazı yeni kripto para oyuncuları güvenlikle ilgili ciddi sorunlar yaşadı. Örneğin, yüksek profilli bir kripto para borsası olan Binance, 2019’da binlerce bitcoin için saldırıya uğradı.

Özetle Bitcoin Nereden Alınır?

Yatırım olarak Bitcoin veya diğer dijital para birimlerini satın almak istiyorsanız, maliyetleri minimumda tutmak önemlidir. Kripto piyasasının yeniliği göz önüne alındığında, birçok broker komisyonlarını en üst düzeye çıkarmak ister (işlem ücretlerinin sıfıra düştüğü borsanın aksine). Bu ücretler kârınızı tüketmektedir. Bu nedenle bu sürtünmeli maliyetleri en aza indirmenin bir yolunu arayın.

Bitcoin fiyatı hızla yükselirken, hala herkes için uygun olmayan ciddi riskler taşıyor. Muhafazakar yatırımlar arayanlar veya para kaybetmeyi göze alamayanlar, Bitcoin’den kaçınmayı veya yalnızca kaybetmeye razı oldukları bir miktarla işlem yapmayı düşünmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu