Kripto Para Analizleri

Bitcoinde Sıradaki Hedef Nedir?

Bitcoin fiyat analizi: BTC sonunda yükseldi, sıradaki 42.000 doları kırabilecek mi?

Bitcoinde Sıradaki Hedef Nedir? 2021-2022 geçiş zaman diliminde oldukça farklı bir yön çizdiği aşikardır. Bu nedenle birçok kripto para yatırımcısı mecburen hodL olarak beklemektedir.

Oldukça farklı bir Bitcoin sezonu ile karşılaşmaktayız. Dünya genelinde yaşanan ekonomik krizler piyasaları oldukça etkilemiştir. Bu nedenle profesyonel kripto para yatırımcıları bile oldukça ters köşede kaldı. Kripto para birimlerindeki son hareketlilik birçok yatırımcıya acaba? sorusunu akıllara getirdi. Yaşanan son gelişmeleri Coin Bloğu ailesi olarak değerlendirmeye almayı öngördük.

Bitcoinde Sıradaki Hedef Nedir?

  • Bitcoin fiyat analizi bugün yükselişte.
  • BTC/USD dün 37.500 dolar civarında güçlü bir yüksek dip yaptı.
  • Güçlü yükseliş, piyasayı son saatlerde 40.000 doların üzerine çıkardı.

Önceki direncin üzerinde 39.500 dolar civarında güçlü bir kırılma gördüğümüz için Bitcoin fiyat analizi bugün yükselişte. BTC/USD zaten 41.950$’a ulaştı ve bir sonraki dirence yakında 42.000$’da ulaşılması muhtemel.

Bitcoin Analiz Değerlendirmesi

Piyasa, son 24 saatte yükseliş momentumu dönüşü gördü. Lider Bitcoin yüzde 4.34, Ethereum ise yüzde 0.78 kazandı. En iyi altcoinlerin geri kalanı, SOL, LUNA ve ADA’nın en iyi performans gösterenler olmasıyla daha da iyi bir performans gördü.

Bitcoindeki Hareketlilik

  • Son 24 saatte Bitcoin fiyat hareketi: Bitcoin 37.500 dolara geri döndü, hızla yükseldi.

BTC/USD 37,268,98 $ – 41,950 $ aralığında işlem gördü ve son 24 saat içinde güçlü bir oynaklık olduğunu gösteriyor. İşlem hacmi yüzde 64 artarak 30,4 milyar dolara ulaştı. Bu arada, toplam piyasa değeri 776,25 milyar dolar civarında işlem görünmektedir. Dolayısıyla bu da yüzde 42,47’lik bir hakimiyet (dominance) sağlıyor.

Bitcoin Grafik İnceleme

Son 1 yıl içerisinde gerçekleşen BTC/USDT fiyat hareketliliğini aşağıdaki charttan inceleyebilirsiniz.

Bitcoinde Hedef Fiyat Nedir?

  • BTC/USD 4 saatlik grafik: BTC bir sonraki 42.000 doları hedefliyor mu?

4 saatlik grafikte, Bitcoin fiyatının şu anda hızla yükseldiğini ve son saatlerde 49.500 dolarlık ana direnç kırıldığını görebiliriz.

bitcoin analizi

Bitcoin fiyat hareketi, geçtiğimiz günlerde güçlü bir trend dönüşü işaretleri gördü. Geçen hafta 34.500$’a kadar düştükten sonra BTC/USD hızla önceki 39.500$ dirence geri döndü.

Oradan, 26 Şubat’ta hemen reddedilen 40.000 $’a kısa bir yükselişle oluşan yavaş konsolidasyon, daha fazla düşüşün izleyeceğine işaret ediyor.

Dün geç saatlerde BTC, boğalar kontrolü yeniden ele geçirmeden önce 37.000 $ işaretine dokunarak hızla düştü. Bu nedenle, yaklaşan bir yükselişi gösteren güçlü bir yüksek düşük ayarlandı.

Gece yarısından bu yana istikrarlı ticaretten sonra, Bitcoin fiyatı nihayet öğleden sonra güçlü bir yükseliş gördü. Şu anda, BTC/USD zaten 41.950 $’a ulaştı ve daha fazla yükselişin takip etmesi muhtemel.

Genel olarak, bu fiyat hareketi gelişimi, birkaç haftalık düşüş eğiliminin değiştiğini gösteriyor. Bu nedenle, hafta boyunca daha yüksek dip ve zirvelere ulaşılmasını bekliyoruz.

Özetle Bitcoinde Sıradaki Hedef Nedir?

Önceki ana direnç alanının üzerinde son saatlerde güçlü bir ilerleme gördüğümüz için Bitcoin fiyat analizi bugün yükselişte. Momentum devam ettiği sürece, BTC/USD’nin gün sonunda 42.000$’da bir sonraki büyük dirence ulaştığını görmeliyiz.

  • İlk hedef 42.000 Dolar,
  • Sonraki büyük direnç  49.500.
  • Gelinecek son nokta mevcut trendin gücü olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu