Bitcoin Haberleri

Bitcoin’de Tepki Alımları

Bitcoin ciddi bir düşme eğilimi ile 30 bin dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin’de Tepki Alımları devam ediyor. Bitcoin hırpalanıyor ve en iyi kripto para geçen hafta yüzde 17 düşüşle 31.943 dolardan işlem görüyor. Doğal olarak, buna bakmanın iki yolu vardır. Portföyünüzün önemli ölçüde düştüğü veya bunun düşüşü satın almak için birincil fırsat olduğu. Başkan Nayib Bukele ve TRON için ikincisi, piyasada satış devam ederken her ikisi de 1.000 BTC biriktiriyor.

Dostları ve düşmanları eşit oranda cezbediyor gibi görünen El Salvador başkanı Bukele; Twitter’da, ortalama 30,744 dolarlık bir fiyatla 500 BTC’yi biriktirmek için 15 milyon dolardan fazla harcadığını açıkladı.

Bitcoin’de Tepki Alımları

  • Piyasa kargaşa içindeyken Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 50’den fazla altında işlem görüyor ancak El Salvador ve TRON düşüşü satın alıyor.
  • Başka yerlerde, Microstrategy’nin BTC üzerindeki bahsi, fiyat düşerken titrek görünmektedir. Dolayısıyla 21.000 dolara giderse, Michael Saylor için milyarlarca dolar söz konusu olabilmektedir.

Bukele, kripto para birimine olan sevgisi onu dünyanın ilk adımı atan ülke olan El Salvador’da yasal ihaleye çıkardığını gören ünlü bir Bitcoin boğasıdır. Yine de. En son birikim, Bukele’nin vatandaşlarının BTC’ye onun kadar bağlı olmayabileceğini ortaya koyan bir anketin fonunda geliyor.

Çalışma, Bukele’nin Chivo BTC cüzdanını indiren çoğu kişinin bunu 30$’lık ücretsiz imza bonusu için yaptığını ve bir daha asla kullanmadığını ortaya koydu. Ancak bu açıkça BTC maksimalistinin cesaretini kırmak için çok az şey yaptı.

El Salvador, daldırma satın almakta yalnız değil. TRON’un tartışmalı kurucusu Justin Sun da dip satın alıyor.

İki liderin ikisi de aynı miktarda BTC alırken, motivasyonları oldukça farklı. Bukele için BTC, insanları tarafından işlem yapmak için kullanılıyor (en azından teoride). Sun için BTC, en yeni projesi olan Merkezi Olmayan USD (USDD) içindir.

USDD, değeri TRON’a sabitlenecek; LUNA’ya bağlı UST gibi (son üç gündeki olaylar bu tür sabit paranın yaşayabilirliğini sorgulamış olsa da) algoritmik bir sabit paradır. CNF’nin bildirdiği gibi Sun, Nisan ayında USDD’yi duyurdu ve 5 Mayıs’ta TRON’da çıkış yaptı. Ayrıca, BTTC çapraz zincir protokolü aracılığıyla Ethereum ve BNB Zincirinde de mevcuttur.

BTC’yi bir stabilcoin için rezerv olarak kullanmak teoride parlak bir fikirdir. Sadece stabilcoinin sabit parasının en büyük kripto aracılığıyla korunmasını sağlamakla kalmaz. Aynı zamanda şirketin BTC varlıkları arttığında kâr elde etmesini sağlar. Ancak kripto piyasasının yıllar içinde gösterdiği gibi, tahmin edilebilmektedir. Bir şey değil ve Terra’nın UST stabilcoin’i bunu zor yoldan buldu.

Mikrostrateji Bitcoin Bilmecesi

Yatırımcılar kripto portföylerinin değerindeki düşüşten yakınırken; dünyanın en büyük BTC boğasının daha da büyük bir sorunu olabilmektedir. Michael Saylor iki haftada bir BTC alıyor. Dolayısıyla Mikrostratejisi şu anda en yüksek BTC zulasına sahip halka açık şirket. Ancak, bu BTC’nin tamamı şirketin kendi kasasından çıkmadı. Mikrostrateji, BTC satın almak için 2 milyar dolardan fazla borç aldı.

Şirketin CFO’su Phone Le, yakın zamanda; BTC’nin 21.000 $’a ulaşması durumunda Microstrategy’nin bir marj çağrısı ile karşı karşıya kalacağını açıkladı. Bu, firmayı ya teminatına eklemeye ya da BTC’sinin bir kısmını satmaya zorlayacaktır.

Le açıklamayı yaptığında, BTC 41.000 doların üzerinde işlem görüyordu. Yakın gelecekte 21.000 dolara çıkması oldukça mantıksız görünüyordu. Bununla birlikte, son birkaç gün içinde işler değişti. Pazartesi günü BTC, 10 ay içinde ilk kez 30.000 doların altına bile düştü. Şimdi, BTC daha da düşerse Saylor’un konumu tehlikede görünmektedir. Analistler CNF’nin bildirdiği gibi 19.400 dolara ulaşabileceğini söylüyor.

Mikrostratejinin kripto varlıklarını satmaya zorlanması büyük bir sorun olacaktır. Birincisi, BTC, şirketin ödediği fiyatın çok altında 21.000 $ ‘dan açık artırmaya çıkarılacak ve şirket için büyük kayıplara yol açacak. Ayrıca, Saylor’un “her şeyi sat ve Bitcoin satın al” şeklindeki hararetli müjdesine aykırı olacaktır. Saylor, dünyadaki tüm altının (toplamda 10 trilyon dolar) satılmasını ve her şeyin BTC’ye konulmasını bile önerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu