Coin Rehberi

BNB (Binance Coin)

BNB (Binance Coin), Dünyanın en büyük kripto borsasının oluşturduğu kripto para birimidir.

BNB (Binance Coin); Dünyanın en büyük kripto borsası tarafından desteklenmektedir. Binance, 2018’den bu yana piyasa değeri açısından en büyük kripto para borsası oldu. Şirketin CEO’su Changpeng Zhao’ya göre deneyim; beceri ve “şans” gibi faktörlerin bir araya gelmesi, platformun efsanevi statüsüne ulaşmasına yardımcı oldu.

BNB (Binance Coin) Nedir?

Binance, dünyanın en büyük düzenlenmiş kripto para birimi değişim platformudur. Büyüklüğünü perspektife koymak için, yalnızca ABD merkezli Binance platformları günde ortalama 2 milyar ABD dolarının üzerinde işlem yapıyor. Bu bilgiyi, borsanın 15 hariç tüm ülkelerde federal olarak düzenlendiği gerçeğiyle birleştirdiğinizde, sektörde nasıl bir isim haline geldiklerini görmek kolay.

Binance her zaman sektör lideri değildi. Geçmişlerinin dikkatli bir şekilde gözden geçirilmesi, şirketin esnekliği ve değişimi benimseme konusundaki istekliliğinin onu bugünkü haline getirdiğini gösteriyor. Örneğin, Binance ilk günlerinde kripto ticaret çiftlerine itibari para teklif etmiyordu. Bu karar, borsanın önceki günlerde piyasalardaki diğer borsaları boğan düzenleyici gözetimin çoğundan kaçınmasına izin verdi.

BNB (Binance Coin) Neden Önemli?

Binance’in tarihi, platformun gerçek kuruluşundan daha eskiye dayanmaktadır. Şirket CEO’su Changpeng Zhao, borsa sektörüne yabancı değil. İlginç bir şekilde, 2005 yılında şirketi Fusion Systems aracılığıyla brokerler için çeşitli yüksek frekanslı işlem sistemlerinin geliştirilmesine yardımcı oldu.

Zhao, blockchain’e 2013 yılında cüzdan uygulaması blockhain.io’da üst düzey bir pozisyon aldığında girdi. Oradan, Çin’in en büyük borsalarından biri olan OkCoin’i kurmaya devam etti. Tüm bu deneyimlerin doğrudan Binance’in gelişimine aktarıldığına şüphe yok.

  • Çin BNB Coini Kaçırdı Binance, 2017’nin başlarında Çin’de resmi olarak piyasaya sürüldü. Ancak Çin hükümeti, o yılın Haziran ayından itibaren kripto para birimlerine karşı temkinliydi. Gelgitlerdeki değişikliği algılayan Zhao, Binance’i topladı ve daha dostane kıyılar aramaya başladı. 2017’nin sonunda Binance’in Japonya’da ilk ofisini kurdu.

Ne yazık ki bu, açılan ofis Japon finans denetleyicileri tarafından mercek altına alındı. 2018’in başlarında Binance, operasyonlarını tekrar Malta’ya taşıdı. Şirket aynı yıl Tayvan’da da bir ofis açtı.

  • Başarısının Detayı Bu esneklik ve öngörü, Binance’in kendisini insanlar için bir borsa olarak kurmasına yardımcı oldu. Yatırımcılar, Binance’in kripto topluluğunun hayati bir parçası olarak kalmak için gerekli olanı yapacağından emindi. 2018 itibariyle, borsa piyasa değeri (1.3 Milyar $) açısından dünyanın en büyüğüydü. Birçok önde gelen kripto para birimi bu borsada listelenmesi için büyük bir yarışa girdi. Dolayısıyla sonuç, Dünyanın lider kripto para borsası Binance rakipsizdi.

BNB Fiyat Analizi

BNB Coin Nedir?

2017’de Binance, BNB belirteci olarak bilinen yerel bir yardımcı program belirteci yayınladı. Bu belirteç, kullanıcıların indirimli fiyatlarla ücret ödemesine olanak tanır. Ek olarak, platformdaki işlem çiftleri açısından daha fazla esneklik sağlar.

BNB belirteci, günler içinde 15 milyon dolar toplayan bir İlk Para Teklifi (ICO) kitle fonlaması etkinliği sırasında piyasaya sürüldü. ICO, 26 Haziran-3 Temmuz tarihleri ​​arasında yapılmıştır. Bu süre zarfında şirket, halka 100.000.000 BNB tokeni teklif etti. Toplam BNB arzı 200.000.000 coin olarak belirlenmiştir.

İlk BNB coinleri, Ethereum blok zincirinde ERC-20 coinleri olarak yayınlandı. Birkaç ay içinde geliştiriciler, tokenleri Binance’in yerel blok zincirine kaydırdı. Transfer, Binance’e iç yapılanması ve gelecekteki operasyonları üzerinde daha fazla kontrol sağladı.

  • Güvenlik; Büyüklüğündeki tüm borsalar gibi Binance de olası bilgisayar korsanları için cazip bir hedeftir. Mart 2018’de böyle bir girişimde bulunulmuştur. Saldırı, ağı alt etmek için birden fazla saldırı vektörü kullandı. Neyse ki Binance, saldırıyı durduran korumalara sahipti. Ancak gelecekteki saldırılardan korkan Binance saldırıya geçti. Borsa bir hacker ödül programı başlattı.
  • Hacker Ödülü; Binance, platforma saldıranlara örnek olacak şekilde ayarlanmıştır. Örneğin, bilgisayar korsanlarına yol açan bilgiler için 250.000 dolar ödül verdiler. Ek olarak, platform gelecekteki ödülleri finanse etmek için 10 milyon dolar ayırdı. Bu ödülün işe yaraması uzun sürmedi.

Binance’de Nasıl İşlem Yapılır?

Binance’de işlem yapmak kolaydır. Kayıt sayfasına gitmeniz veya ilgili tüm bilgileri doldurmanız gerekecektir. Özellikle, KYC/AML uyumluluğu amaçları için geçerli bir kimlik sağlamanız gerekir.

Kimliğiniz doğrulandıktan sonra, finansman kaynağınızı bağlayabilirsiniz. Burada göz önünde bulundurmanız gereken birkaç seçeneğiniz var. Daha küçük alışverişler yapmayı planlıyorsanız bir banka kartı kullanmayı seçebilirsiniz. Banka hesabınızı doğrudan bağlamak, satın alma veya para çekme işlemlerinde size daha fazla esneklik sağlayacaktır.

BNB coinleri satın almayı planlıyorsanız; BNB coinlerinin sağladığı avantajlardan yararlanmanız için bunu Binance’den yapmalısınız.

  • Binance Hızlı Üyelik. Yeni üyelik aşamasında, süreci hızlandırmanız için referanslı bir şekilde üyelik almanız mümkündür. Referanslı Binance Üyeliği İçin Linke Tıklamanız Yeterlidir.
  • Hesabınıza Para Yatırın. Banka bilgilerimizi bağladıktan sonra, hesabınıza para yatırmaya hazırsınız. USD’yi doğrudan bankanızdan cüzdanınıza yükleyebilirsiniz. Ardından, paranızı kripto para birimine dönüştürmeniz gerekir.

Neyse ki Binance, ihtiyaçlarınızı karşılamanız için çeşitli itibari para alım satım çiftleri sunmaktadır. İstediğiniz işlem çiftini ve satın almak istediğiniz tutarı seçin. Kripto para biriminiz bir dakikadan kısa sürede cüzdanınıza ulaşacaktır.

BNB (Binance Coin) Fiyatı

BNB Coin, ilk borsada listelendiği tarih 01 Kasım 2017’dir. Piyasaya sürüldüğündeki fiyatı 0.50 Centti. İlk etapta Binance Kripto borsasının çabaları ile 35 dolara kadar değer kazanmıştır. Dolayısıyla bu başarı, Ceo CZ’yi tatmin etmedi. Sonrasında coin burn (coin yakma) işlemleri gerçekleştirilmiştir. 200 Milyon olan adet sayısı şubat 2022 tarihine güncel 165.116.760 adete kadar düşmüştür.

Geçtiğimi yıl (2021) içerisinde, Ethereum Katili olarak BNB coin adlandırılmıştır. Yine geçtiğimiz yıl içerisinde ATH yaparak (3 Mart 2021) 675 $ seviyesinde işlem görmüştür.

Aşağıdaki tabloda BNB Coin grafiğini inceleyebilirsiniz.

  • En düşük BNB coin fiyatı 0.50 Cent (01-Kasım-2017)
  • En yüksek BNB Coin fiyatı 675 Dolar (3 Mart 2021)

BNB (Binance Coin) Geleceği

BNB Coin, diğer kripto para birimlerinden oldukça farklıdır. Bunun en önemli etkeni dünyanın en büyük kripto borsasında komisyon karşılığında işleme sokulmaktadır. Bu nedenle oldukça hareketli ve likit bir altcoindir.

Kurulduğu ilk zamanlar Ethereum alt yapısını kullanmaktaydı; Şuan kendi alt yapısını kullanarak maliyetlerini minimuma düşürmüştür.

Birçok kripto para yorumcusu, BNB Coin için oldukça yüksek fiyat tahminlerinde bulunmaktadır. Bu nedenle BNB coin yatırımlarınızı yapmadan önce alacağınız risk boyutunu da incelemeniz gerekmektedir.

BNB (Binance Coin) Güvenli Mi?

Kripto para varlıkları çeşitli borsalarda listelenmektedir. Bu nedenle arz ve talep neticesinde değer kazanır veya değer kaybederler. BNB Coin, oldukça likit bir kripto para birimidir. Bu nedenle en çok işlem gören kripto paralar arasında son iki yıldır ilk 4’te yer almaktadır.

BNB Coin birçok kripto para biriminden farklı kılan etken tabi ki de; Binance Borsasıdır. Dolayısıyla birçok yatırımcıda bu etkeni göz önünde bulundurarak sıcak bakmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu