Kripto Para Analizleri

BNB Fiyat Analizi

Binance Coin, Son 2 yıldır en likit 10 coin arasında yerini almaktadır.

BNB Fiyat Analizi değerlendirmesine başlamadan coin hakkındaki temel bilgilere göz atalım. Binance Coin, dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’nin çıkartmış olduğu bir kripto paradır.

BNB Coin, ilk çıktığı tarih Temmuz 2017’de 0.10 Cent olarak piyasaya sürülmüştür. 5 Mart 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 675 dolardan işlem görmüştür.

Yakın tarihte gözlemlediğimiz izlenim sonucunda Ekim-2020 ve Mart-2021 tarihleri arasında ciddi bir yükselme sağlamıştır. Bu tarihler arasında 25 Dolardan 675 Dolara kadar büyük sıçrayışını görmemiz mümkündür.

Binance Coin maksimum adedi, 166.801.148’dir. Tüm Bnb coinler piyasada işlem görmektedir. Belirli zaman dilimlerinde coin yakımı (burn) gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle fiyatı sürekli artan kripto para birimleri arasında yer almaktadır.

Hazır iseniz, BNB Fiyat Analizi hakkında destek ve direnç bölgeleri ile alakalı incelemelerimize değinelim.

BNB Fiyat Analizi

  • Binance Coin fiyat analizi bugün yükseliş eğiliminde.
  • BNB/USD dün başka bir satış gördü.
  • Destek 415 $ olarak görülmektedir.

Binance Coin fiyat analizi; dün bir başka güçlü düşüşün ardından geri çekilmenin takip etmesini beklediğimizden bugün yükseliş gösteriyor. Dolayısıyla BNB/USD, en yakın seviye 440$ olacak şekilde önceki destek seviyelerini direnç olarak yeniden test etmeye çalışacak.

Piyasa genel olarak son 24 saat içinde düşüş momentumu dönüşü gördü. Pazar lideri Bitcoin, yüzde 0,16’lık küçük bir kayıpla nispeten yatay işlem görürken; Ethereum yüzde 2,93 düştü. Dolayısıyla Binance Coin (BNB), yüzde 4,8 kayıpla en kötü performans gösterenler arasında yer alıyor.

BNB Fiyat Geçmişi Nedir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Piyasaya ilk sürüldüğü tarihte 10 centti. Günümüzde kadar en yüksek değeri 675 dolar olarak geçen yıl gördü. Yakın zamana kadar 500-580 dolar bandında satılmaktaydı. Son 5 gündür kripto para birimlerinden düşüş nasibini BNB de aldı. 415 Dolara kadar bir çekilme görülmüştür. Şuan 09-Ocak-2022 tarihi 434 Dolardan işlem görmektedir. Geniş Bnb fiyat geçmişi tablosu aşağıdaki gibidir.

BNB Fiyat Geçmişi

BNB Coin Son 24 SAAT Hareketi

  • Binance Coin direnç olarak 460 doları yeniden test etti ve yüzde 10 daha düştü.

BNB/USD 419.20 – 456.93 $ aralığında işlem gördü ve son 24 saatte büyük oynaklık olduğunu gösteriyor. İşlem hacmi yüzde 10.06 artarak 4.06 milyar dolar olurken, toplam piyasa değeri 72 milyar dolar civarında işlem gördü. Bu nedenle Binance coin genel olarak 4. sırada yer aldı.

BNB Grafik Analizi

  • BNB, direnç olarak 440 doları yeniden test etmeye mi başladı?

4 saatlik grafikte, Binance Coin’in önceki desteğe 440$’a yaklaştığı için bugüne kadar toparlandığını görebiliriz.

BNB Fiyat Grafiği

Binance Coin bu hafta çok düşüşlü bir fiyat hareketi gördü. 506$’lık bir önceki düşük desteğin üzerinde bir miktar konsolidasyondan sonra, piyasa 5 Ocak’ta düşüş yaşadı.

Yüzde 10’luk hızlı bir kayıp, piyasayı bazı tepkilerin görüldüğü 460$’a getirdi. Bununla birlikte, ayılar bir sonraki testte 440 $ işareti ile daha da düşük seviyelere geçmek için hızla bir araya geldi.

Dün, yüzde 10’luk bir başka hızlı artış, Binance Coin fiyatını 415 dolara çıkardı, bu da yaklaşık 533 dolarlık yılın en yüksek seviyesinden bu yana toplam yüzde 22’lik bir kayıp anlamına geliyor. Bu nedenle, ayılar muhtemelen sonunda tükendi ve bunu geri izlemenin takip etmesini bekliyoruz.

Özetle BNB Fiyat Analizi

Piyasanın dün görülen kayıpların bir kısmını geri almasını beklediğimizden Binance Coin fiyat analizi bugün yükseliş gösteriyor. BNB/USD muhtemelen bir sonraki direnç olarak önceki desteği 440$’da yeniden test edecek.

Yakın bir zaman içerisinde Boğa piyasası aktif olarak gelmeyebilecektir. Yatırımlarınızı kısa vadede değil, uzun vadeye yaymanız sizin kârınıza olacaktır. Bu nedenle önümüzdeki günlerde neler yaşanabileceği netlik değildir. Kripto para piyasaları diğer finansal piyasalar gibi oldukça kırılgan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bu makalede yer alan hiç bir bilgi yatırım tavsiyesi değeri taşımamaktadır. BNB fiyat analizi teknik destek ve direnç bölgeleri göz önünde bulundurularak belirtilen değerler doğrultusunda analiz edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu