Kripto Para Stratejileri

Boğa Piyasasında Para Kazanma

Kripto para yatırımı yapan birçok kişi ayı ve boğa piyasası hakkında azda olsa belli bilgilere sahiptir. Boğa piyasasında para kazanma stratejileri hakkında temel bilgiler size farklı bir deneyim kazandırabilir.

Küçük bir yatırımcıysanız ve işleme yeni başladıysanız, boğa piyasasının ortasında kesinlikle gözünüz korkacaktır. Korkunuz olacak ve haklı olarak, boğa piyasalarında nasıl işlem yapılmaktadır? Boğa piyasalarında para kazanma ve nasıl yatırım yapılır? Açıkçası, sorunun basit bir cevabı yok. Küçük yatırımcılar piyasaları güçlü bir boğa modunda gördüklerinde, düzeltmenin köşeyi dönebileceğinden korkuyorlar. Küçük yatırımcılar bu gibi durumlarda ne yapmalı? İşte bazı boğa piyasası stratejileri.

Boğa Piyasasında Para Kazanma

Kripto para piyasaları tıpkı Borsa İstanbul gibidir. Bir hisse senedi nasıl arz ve talep doğrultusunda fiyat değişikliklerine gidiyorsa altcoinlerde de mantık aynıdır. Bir ürün alacağınız zaman bunun geniş zaman dilimli grafiğini ve fiyat hareketliliğini incelemeniz gerekmektedir. Beklentiniz ne kadar büyük ise, zararınızın da o kadar büyük olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Bu nedenle doğru para kazanma stratejileri ile hareket etmeniz gerekmektedir. Boğa piyasasında para kazanma stratejileri aşağıdaki gibidir.

Likiditesi Yüksek Altcoinleri Tespit Edin

Boğa piyasasının başlangıcında, piyasada bir araya gelen birçok iyi ve kötü coin bulursunuz. Boğa piyasası olgunlaştıkça, piyasaların yalnızca daha yüksek değerlemelere sahip belirli şirketleri ödüllendirme konusunda daha seçici hale geldiğini görüyorsunuz. Temel kurallardan biri, kademeli olarak kaliteye doğru hareket etmektir. Güvenliğe geçişiniz, piyasa değerlemelerindeki artışla birlikte kademeli olmalıdır.

Mali planınız tarafından yönlendirilin

Yükseliş piyasasındaki en iyi bahsiniz budur. Mali planınız, hisse senetlerine, borçlara, altın ve likit varlıklara ne kadar tahsis edilmesi gerektiğini ortaya koymaktadır. Buna bağlı kalın ve tahsisatınızın dışına çıktığı an onu orijinaline geri getirin. Bu, daha zengin değerlemelerde otomatik olarak kar ayırmanızı ve daha ucuz seçenekler mevcut olduğunda likiditeye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Kârınızı dağıtmaya devam edin

Birçok yatırımcı, çalkantı ve kâr elde etmenin uzun vadeli bir yatırım yaklaşımıyla tutarlı olup olmadığını merak ediyor. Aslında öyle! Borsa ticaretinde temel bir kural vardır: “Bir şey gerçek olamayacak kadar iyiyse, muhtemelen doğru değildir”. Piyasalar yükseliş seyrini sürdürürken aynı prensibi izlemelisiniz. Aynı hisse senedini daha yüksek seviyelerde yeniden girebilmenize rağmen, düzenli aralıklarla kar almaya devam edin. Boğa piyasasında kar, rezerve edilen şeydir; geri kalan her şey sadece kitap karı.

Yatırım için aşamalı bir yaklaşım benimseyin

Eski güzel SIP yaklaşımı, boğa piyasasında en iyi sonucu verir. Nedenini merak ediyor olabilirsiniz! Sonuçta, bir boğa piyasasında toplu alım yapmak ve sonra sonsuza kadar beklemek her zaman daha iyidir. Bunu söylemek yapmaktan daha kolay. Pratik olarak, toplu ödeme yaptığınızda, hisse senedine girmek için doğru seviyeden asla emin olamazsınız. Ya çok bekleyebilirsin ya da bir hisse senedine girip çok çabuk pişman olabilirsin. Daha iyi yaklaşım, boğa piyasalarına bile yatırım yapmak için aşamalı bir yaklaşım benimsemektir.

Satış için de aşamalı bir yaklaşım benimseyin

Yatırım yapmak için aşamalı bir yaklaşım benimsemeniz gerektiği gibi, bir hisse senedini satmak için de aşamalı bir yaklaşım benimsemeniz gerekir. Aslında, daha çok! Bir hisse senedinden çıktığınızda, aldığınız fiyat ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Boğa piyasasında, bir hisse senedinden çıkmak için aşamalı bir yaklaşım benimserseniz, muhtemelen çok daha iyi bir fiyat elde edersiniz. Bu, her zaman zirveyi yakalayamayacağınız, ancak her ardışık çıkış kararının daha iyi bir fiyata gerçekleşeceği anlamına gelir. Üstelik, çıkışlarınızı mükemmele ulaştırmak için zamanlama konusunda gerçekten endişelenmenize gerek yok!

Kripto Para ile Pasif Gelir

Kayıplarınız için çok fazla beklemeyin

Boğa piyasalarıyla ilgili sorun, sizi yukarı ve aşağı yönde şaşırtabilmeleridir. 2007’de boğa piyasasının zirvesindeyken bir gayrimenkul hissesi satın aldığınızı hayal edin. Hala büyük kayıplar üzerinde oturuyor olurdunuz. En iyi yol, zihinsel olarak belirli bir fiyattan çıkışa hazırlanmaktır. Bu, teknik destek seviyesi veya paranızı riske atmak istemediğiniz fiyat olabilir. Her iki durumda da, bir boğa piyasasında bir kayıp rezervasyon disiplini çok önemlidir.

Piyasa momentumunun yanında olun

Boğa piyasasında küçük yatırımcıların uyması gereken çok önemli bir kuraldır. Boğa piyasası tek yönlü değildir. Ancak boğa piyasası sağlam olduğu sürece, momentum yükselir. Her zaman momentumun aynı tarafında kalmalısınız. Böylece, yüksekten satın alabilir ve hisse senedinin yükselmesini bekleyebilirsiniz; veya satın almak için dips kullanabilirsiniz. Her iki durumda da, asla piyasayı aşmaya çalışmamalısınız. Boğa piyasasında, momentuma karşı satış yapma fikri sizi büyük kayıplara uğratabilir. Momentum, piyasanın vermeye çalıştığı mesajdır. Aksini hissediyorsanız, piyasa sizin bilmediğiniz bir şey biliyor demektir. Sadece piyasanın size söylemeye çalıştığı şeyi dinleyin!

Riskinizden korunmak için seçenekleri kullanın

Warren Buffett, türevleri Kitle İmha Silahları olarak tanımlamış olabilir. Aslında, vadeli işlemler ve opsiyon işlemi, boğa piyasasında riskinizi yönetmenize yardımcı olabilmektedir. Boğa piyasasındayken, piyasaların ne zaman keskin bir şekilde düzeleceğini asla bilemezsiniz. Yapabileceğiniz en iyi şey, koruma için satım opsiyonları satın alarak aşağı yönlü riskinizi korumaktır. Elbette seçenekler başlangıçta karmaşık gelebilir, ancak bu ürünleri daha iyi anlamak için biraz zaman ayırmanız yeterlidir. Seçenekler, kayıplara karşı düşük maliyetli korumadır. Portföyünüzü sigortalamak için kârınızın küçük bir kısmını veriyorsunuz.

Boğa piyasasında bile küçük yatırımcılar uzun vadeye odaklanmalıdır. Ancak, kâr rezervasyonu, pozisyonları düşürme ve piyasa momentumu ile ilgili temellerinizi doğru aldığınızdan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu