Coin Haberleri

Burger King Kripto Para Dağıtıyor

Burger King Amerika'da müşterilerine promosyon olarak çeşitli kripto para birimleri dağıtıyor.

Burger King kripto para dağıtıyor. Y kuşağı yatırım aracı olarak tanımlanan kripto para birimleri oldukça popülerdir. Bu popülaritenin farkında olan büyük fast food şirketlerinden birisi olan Burger King, bir kampanya başlattı. Amerika’daki müşterilerine çeşitli kripto para birimleri hediye etmektedir.

Bugün birçok yurtdışı ekonomi haberlerinde son dakika haberi olarak geçen bu haber; Çeşitli kripto yatırımcıları için oldukça olumlu bir yöntem olarak belirtilmiştir.

Bu reklam sadece Burger King ile ilgili değildir. Son zamanlarda dünyaya açılmak isteyen Robin Hood kripto borsası ve çeşitli kripto para birimlerinin işbirliği ile gerçekleşmektedir.

Kampanyadaki amaç, Burger King’in satış stratejisi başta olmak üzere; Kripto borsasına yeni yatırımcılar kazandırma amacı ile gerçekleşmektedir. Bu nedenle şirketlerin piyasada olumlu bir prestij elde etmeleri de hedeflenmektedir.

Burger King Kripto Para Dağıtıyor

Burger King: Kripto pazarlama için iyi yöntem olarak belirtti. Kripto ödül dağıtımına göre, Burger King Müşterilerinin çoğu DOGE ödülleri alacak. Bu arada, 10.000 müşteriden yalnızca 1’i Ether alacak. Dolayısıyla 100.000 müşteriden yalnızca 1’i tam Bitcoin ödülü alacak.

Burger King, “Sunulan birincil ödül Dogecoin, birkaç şanslı üye bir Ethereum veya Bitcoin alacaktır” dedi.

Şanslı müşteriler, Burger King tarafından e-posta yoluyla bilgilendirilecektir. Ödül, Burger King Müşterilerinin sadece hak kazanmak için 5 doların üzerinde harcama yapmasını değil, aynı zamanda madeni paralarını talep etmek için bir Robinhood hesabı açmasını da gerektirdiğinden, Robinhood’un bu promosyondan daha fazla kullanıcı kaydetmesi bekleniyor.

Duyuru, Burger King’in kripto para birimlerine artan ilgisini temsil ediyor. Eylül ayında Burger King, “Keep It Reel Meals” kampanyasının bir parçası olarak kendi NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Kullanıcılar, altı milyon yemek kutusunda görünen QR kodlarını kullanarak dijital koleksiyonların kilidini açmaya teşvik ediliyor. Burger King’in marka başkanı Robert Passikoff’a göre Burger King, Burger King satış noktalarına daha fazla müşteri çekmek için bir pazarlama taktiği olarak kripto para birimine yatırım yapıyor.

Robinhood’un geliri, 2021’in başlarında GameStop Hisse Senedi tartışmasının yansımalarının körüklediği üçüncü çeyrekte yaklaşık %80 düştü. Bununla birlikte, devam eden varlığını geçersiz kılan birçok tahmine rağmen, Robinhood’un kripto para piyasasına girişi, onu hisse senedi tarafından kara listeye alınmaktan kurtardı. Şimdi firma, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66.930 $’a ulaştığını gören kripto piyasasındaki en son boğa koşusunun momentumunu yakalamayı umuyor.

Dogecoin Fiyatı Yükselişte

Dogecoin meme madeni parasının dünyanın en etkili destekçisi olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk; Teksas, Teksas Teknoloji ve Bilim Enstitüsü’nde yalnızca Dogecoin’de eğitim kabul edecek ve öğrencilere indirimler sunabilecek yeni bir üniversite açma planlarını açıkladı.

Duyuruyu takiben Dogecoin, TradingView verilerine göre piyasa değerine 2 milyar dolar ekledi. Mem coin, son 24 saatte %5.42 arttı, 0.27 $’dan işlem gördü. Dolayısıyla 35 milyar $’lık bir piyasa değeri ve yazı yazılırken 24 saatlik işlem hacmi 4 milyar $’dı.

İlerleyen günlerde kripto para yatırımcıları fast food zincirinin rakiplerinden de çeşitli kampanyalar beklenmektedir. Bu kampanya dünyanın en büyük kripto yatırımcılarının olduğu Türkiye’de yapılırsa oldukça büyük etki yaratacaktır. Bu nedenle ilerleyen günlerde ne türlü gelişmeler yaşanacaktır, göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu