Borsalar

CoinBase

Dünyanın En Çok İşlem Gören 2. Kripto Para Borsası Olan CoinBase Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey

Coinbase, dünyanın en iyi kripto para borsaları arasındaki konumlarını sağlamlaştırdı. İşte detaylı incelememiz.

Son birkaç yılda kripto para birimlerine olan ilgi ve yatırımın artmasıyla, kripto satın almayı kolaylaştırmak için güvenli ve güvenli borsalara duyulan ihtiyaç giderek daha önemli hale geldi.

Şu anda mevcut olan en popüler borsalardan biri Coinbase.

CoinBase Nedir?

2012 yılında San Francisco’da piyasaya sürülen Coinbase, 32 ülkede faaliyet gösteriyor. Kripto para borsası Türkiye’de de faaliyetlerini sürdürmektedir. 12 milyondan fazla müşteriye 40 milyar doların üzerinde dijital para işlemi yapmalarına hizmet etti.

2013 itibariyle Coinbase, dünyanın en büyük kripto para birimi değişiminin yanı sıra en yüksek finanse edilen Bitcoin girişimiydi. Kullanıcıların bir piyasada işlem yapmasını gerektiren diğer borsalardan farklı olarak Coinbase, kullanıcıların kripto para birimlerini piyasa değerlerine göre belirlenen bir fiyattan alıp satmalarına olanak tanır ve bu da kullanıcıların kripto para birimlerini diğer borsalardan daha hızlı satın almalarına olanak tanır.

Coinbase; Banka Havalesi, Kredi Kartı, Banka Kartı ve Hatta PayPal aracılığıyla fiat ile Bitcoin ve diğer kripto para birimleri satın almak için kullanımı en kolay borsalardan biridir.D

CoinBase Komisyon Ücretleri

Coinbase komisyon ücretleri, ödeme yönteminize bağlı olarak kabaca %0.04 ile %0.29 arasında değişmektedir. Kredi kartı işlemleri, ölçeğin daha yüksek ucunda ücretlere neden olur.

Coinbase ücretleri genellikle Coinmama veya CEX gibi benzer bir iş modeli işleten diğer rakiplerden daha düşüktür.

Coinbase, kullanıcıların Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ile birlikte bir dizi başka kripto para birimi satın almasına ve her zaman daha fazlasının eklenmesine olanak tanır.

Ayrıca Coinbase, daha gelişmiş yatırımcılara odaklanmayı amaçlayan Coinbase Pro borsasını işletmektedir.

CoinBase Hesap Açma

Aşağıdaki adım adım kılavuzu takip ederek Coinbase üzerinden kripto para satın alabileceksiniz.

Hesap Açma

  • Kaydolma; Coinbase’de bir hesap oluşturmak için tek ihtiyacınız olan adınız, e-posta adresiniz ve şifrenizdir.
  • Hesap Türü; Talep üzerine, e-posta adresinizi onaylamanız istenecektir. Tamamlandığında, ilk önce bireysel mi yoksa işletme hesabı mı oluşturmak istediğinizi onaylamanızın isteneceği başlangıç ​​sayfasına yönlendirileceksiniz.
  • Telefon Numaranızı Doğrulayın; Bir sonraki adım telefon numaranızı doğrulamaktır. Bunun nedeni, hesabınızın güvende kalmasını sağlamak için 2 faktörlü bir kimlik formu oluşturmaktır. Aşağıda belirtildiği gibi diğer 2 faktörlü tanımlama yöntemleri de mevcuttur.
  • Ödeme Yöntemini Ayarlayın; Yukarıda belirtildiği gibi Coinbase, müşterilerin iki ödeme yöntemi arasından seçim yapmasına olanak tanır. Banka havalesi ve kredi kartı. Banka havaleleri için Coinbase, hesabınızı doğrulamak için genellikle hesabınızdan bir veya iki küçük işlem ayarlayacaktır. Kredi kartları için kredi kartının ekran görüntüsü gereklidir.
  • Kripto Para Satın Alın; Hesabınızda para olduğunda para birimi satın alabilirsiniz. Doğru para birimini satın almak için hesabınızın doğru sekmesinde olduğunuzdan emin olmanız önemlidir. İşlemi onaylamadan önce, Coinbase size hizmet ücretinin ayrıntılarını ve işlemde satın alınan kripto para biriminin miktarını sağlar. Onaylandıktan sonra satın aldığınız kripto para miktarı ilgili Coinbase cüzdanına yatırılacaktır.

CoinBase Güvenilir Mi?

Coinbase, şu anda mevcut olan en güvenli platformlardan biri olarak kabul edilir. Her şeyden önce, Coinbase ABD merkezlidir ve bu nedenle ABD ve Federal yasalarına uymak zorundadır. Bu, bu tür platformlar söz konusu olduğunda daha hafif düzenlemelere sahip olabilecek ülkelerde faaliyet gösteren bazı rakipleriyle karşılaştırılabilir.

Coinbase, açık ve yenilikçi bir finansal sistem sağladıklarından emin olmak için düzenleyicilerle aktif olarak görüşmeleri sürdürdü.

Kripto Ekonomisi

Ayrıca Coinbase, Bank of Tokyo ve BBVA dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli destekçiden meşruiyetini artıran yatırım aldı.

Fonların depolanması söz konusu olduğunda, Coinbase yöntemleri konusunda şeffaftır. Müşteri fonlarını şirketin operasyonel fonlarından ayırmaktadır. Web sitelerinde müşteriler adına tutulan fonların saklama banka hesaplarında saklandığını ve iflas durumunda ne Coinbase ne de alacaklılarının böyle bir hak veya yetkiye sahip olmayacağını belirtir. müşteri fonları.

Kripto para birimi depolaması açısından, müşterilerin kripto para biriminin %98’inin dünya çapında kasalarda ve kasalarda saklanan donanım cüzdanları ve kağıt cüzdanlar aracılığıyla çevrimdışı olarak fon sağladığını ve depolandığını belirtiyor.

Ayrıca kripto borsası, çevrimiçi olarak depolanan kripto para biriminin kalan kısmının sigortalı olduğunu ve bir hack durumunda müşterilerin bu sigorta poliçesi yoluyla kaybedilen fonları alma hakkına sahip olacağını belirtiyor.

Müşterilere telefonunuza SMS göndererek veya Google Authenticator veya Duo gibi üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla olabilen 2 faktörlü bir kimlik doğrulama yöntemi sunar.

Ayrıca, yeni bir cihaz veya IP adresi müşteri hesabınıza erişmeye çalışırsa, kripto borsası kullanıcıları bilgilendirir. Ancak buna rağmen, müşteri hesapları tehlikeye girerse; kaybedilen fonlar için herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Bu nedenle, genellikle Coinbase borsasında herhangi bir kripto para birimi satın aldığınızda, bu kripto para birimini çevrimdışı olarak kontrol ettiğiniz bir cüzdanda saklamanız önerilir.

Müşteri Desteği

Kripto borsası, e-posta yoluyla müşteri desteği sunmanın yanı sıra müşteriler için bir Bilgi Bankası ve SSS sayfası da sunar.

Müşteri desteği için bekleme süreleri değişebilmektedir. Son aylarda hizmet talebindeki büyük artış bazı gecikmelere neden olabilir.

Bununla birlikte, tipik yanıt süreleri 24-72 saat içinde olma eğilimindedir. Bazı kullanıcılar, gündeme getirilen sorunu tamamen ele almayan “hazır yanıtlar” almaktan duydukları hayal kırıklığını dile getirdiler.

Desteklenen Ülkeler

Kripto Borsası, aşağıdaki ülkelerdeki müşterilere hizmet vermektedir:

Türkiye, Avustralya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Hırvatistan, Güney Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Yunanistan; Macaristan, İrlanda, İtalya, Jersey, Letonya, Lihtenştayn, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, San Marino, Singapur; Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri.

İşlem Limitleri

İşlem limitleri ülkeden ülkeye farklılık gösterdiği gibi, ödeme yöntemleri ve doğrulama durumuna göre değişiklik göstermektedir. Limitlerinizi, hesabın limitler sayfasındaki bir bağlantı aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, bu uygulamalar genellikle kredi kartı işlemleri için geçerli olmasa da; kullanıcıların daha yüksek limitler için başvurmasına izin verir.

Kripto para borsası sadece ABD’de haftalık 50.000 USD işlem yaptırmaktadır. Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerinde ikamet edenler haftalık işlem limiti 30.000 USD ile sınırlıdır.

Coinbase İle Nasıl Ücretsiz Kripto Kazanılır?

Borsa, açık bir finansal sistem oluşturma ve blok zinciri teknolojisini daha erişilebilir hale getirme misyonunun bir parçası olarak, kullanıcıların kripto para kazanmalarını ve aynı zamanda onlar hakkında bilgi edinmelerini sağlayan Coinbase Earn öğrenme portalını işletiyor.

Coinbase İle Nasıl Ücretsiz Kripto Kazanılır

Coinbase Earn, kullanıcıları dijital bir varlık ve onun altında yatan teknoloji hakkında daha derin bir anlayış geliştirmeye teşvik etmeyi amaçlıyor. Dolayısıyla, kullanımı kolay, eğitim içeriğini hazır hale getirerek yapıyor.

Doğrulanmış kullanıcılar, video izlemek ve sınavları doldurmak gibi bir dizi eğitim görevini tamamlayarak kripto kazanabilir ve girişim, dünyanın her yerindeki uygun kişilere açıktır.

Kullanıcılar, öğreticileri izlemenin ve sınav sorularını yanıtlamanın yanı sıra; benzersiz tavsiye bağlantılarını paylaştığı ve diğer uygun arkadaşlarını dersleri tamamlamaya davet ettiği için de ödüllendirilir.

Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC), Basic Attention Token (BAT) ve 0x (ZRX) gibi dijital para birimleriyle ilgili kurslar almak şu anda mümkündür. Gelecekte ek para birimlerinin eklenmesi bekleniyor.

CoinBase Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Coinbase Uygulaması

iOS veya Android uygulamasını indirin.

Bildirimde “Şimdi Bağlan”a tıklayarak veya Ayarlar menüsünden “Coinbase’e Bağlan”ı seçerek Coinbase.com hesabınızı bağlayın.

Hesabınız bağlandıktan sonra, istediğiniz zaman Ayarlar menüsünden para transferi yapabilir ve gerektiğinde hesabınızın bağlantısını kaldırmak için Ayarlar menüsünü de kullanabilirsiniz.

CoinBase Şikayetleri

Türk kripto yatırımcıları tarafından en çok kullanılan borsalardan bir tanesidir. Bu nedenle hakkında yer alan tüm şikayetleri tek tek inceleyerek değerlendirmemiz oldukça önemlidir. Kripto Borsası ABD menşeili yasal bir borsadır. Bu nedenle işleme açtığı tüm ülkelerde yetkili temsilcilikleri bulundurmak zorundadır. Türkiye temsilcilikleri aktif olarak çalışmaktadır.

CoinBase şikayetleri hakkında genel bir değerlendirme yapacak olursak, 2 temel şikayet türü bulunmaktadır. Bunlar;

  • Üyelik Doğrulama
  • Kripto Para Transferleri

Yasal bir kripto para borsası olan bu şirket; üyelik başvurularında, yetkili personellerin incelemesi sonucunda üyelikleri aktif etmektedir. Bu nedenle üyelik başvurma işlemleriniz 10 güne kadar uzayabilmektedir.

CoinBase Şikayetleri

Kripto para transfer şikayetleri ise, her borsada olduğu gibi bu borsada da yer almaktadır. Bu şikayet aslında kullanıcı ile alakalıdır. Kripto para transfer işlemlerinizde bir harf veya rakam yanlış yazsanız bile; transferini gerçekleştirdiğiniz kripto parayı hesabınıza geri almanız mümkün değildir. Dolayısıyla transfer işlemi gerçekleştirmeden önce, bir kaç kez kontrol etmeniz oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu