Kripto Para Analizleri

Doge Çıkar Mı?

Doge Projeleri Bir Bir Hayata Geçecek Mi? Son Gerçekleştireceği Güncellemeler Hakkında Detaylı Değerlendirmeleri İnceledik.

Doge Çıkar Mı? DOGE mütevazı bir rallinin tadını çıkarırken Dogecoin büyük yükseltme için hazırlanma sinyalini verdi. Dogecoin (DOGE), v.1.14.6’ya hazırlık olarak yeni bir dizi ağ değişikliğini dahil etmeye hazırlanıyor. Bu ay piyasaya süreceği güncellemeler, diğer yükseltmelerin yanı sıra Dogecoin’i daha savunmasız ve kullanımı kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır. İşte Doge’nin önemli gelişmeleri

  • Dogecoin çekirdek geliştiricisi Patrick Lodder, ağın yaklaşan v1.14.6 sürümü için yayınlanan planı paylaştı.
  • DOGE’nin ana para birimi olarak durumu, destekçileri ve eleştirmenlerin taraf tutmasıyla kararsız kaldı.

Projenin temel geliştiricilerinden Patrick Lodder, yakın zamanda Dogecoin’in yaklaşan güncellemesi için plan yayınladı. İçinde üç kategoriye ayrılan çeşitli yaklaşan özellikler vardır: olması gerekenler, olması gerekenler ve olması gerekenler.

Doge Çıkar Mı?

  • Dogecoin’e Giden Yol v.1.14.6

İlk kategoride Dogecoin, bilinen ve potansiyel ağ güvenlik açıklarını düzeltmek de dahil olmak üzere altı değişikliği zorunlu hale getirdi. Ayrıca bu grupta, ücretlerini daha uygun hale getirmenin yanı sıra Dogecoin Core cüzdan korumasını arttırmaktır. Ayrıca ağ, kullanımı kolay yazılım dağıtım yöntemi gitian betiğini kullanmayı ve adres mesajlarını daha iyi işlemeyi amaçlamaktadır. Olması gerekenler bölümünde ayrıca “bazılarının sahip olabileceği” ifadesi de yer alıyor.

Olması gerekenler kategorisinde, diğerlerinin yanı sıra iki bağımlılık güncellemesi ve bir temizleme bulunur. Burada Lodder, Dogecoin tarafından geliştirilen ekibin bu değişiklikleri başarmak için çabalaması gerektiğini belirtiyor.

Son kategori, Lodder’ın “olması güzel şeyler” dediği, sürümün onsuz yapamayacağı değişikliklerdir. Bunların arasında artan kullanım kolaylığı, temizlik, performans yenilemeleri ve hala taslak aşamasında olan diğerleri var.

Sürüm planına göre, yükseltme 1 Temmuz 2022’ye kadar hazır olmalıdır. Topluluğun yükseltmeye nasıl tepki vereceğini göreceğiz. Şimdilik, DOGE yüzde 3,2 artışla 0,085 dolardan işlem görüyor.

Diğer Önemli Gelişmeler

Tesla’nın Technoking tarafından onaylanmasından bu yana, Bitcoin spin-off’u, kripto endüstrisinin en sevilen meme tokenlerinden biri haline geldi. Daha yakın zamanda Musk, Tesla elektrikli araçlar dışında DOGE’de SpaceX (uzay araştırma şirketi) ürünleri için ödeme yapmayı planladığını duyurdu.

Bir başka etkili Dogecoin tutkunu, California senatosu seçilen Dr. Timothy Ursich. Ülkenin içler acısı enflasyonunun etkisiyle aday, kazanırsa DOGE’yi eyalette yasal ihaleye çıkarmayı planlıyor. DOGE’yi halkın para birimi haline getirme hareketini ilerletmek için bir hayırsever, Nisan ayında Dogecoin Vakfı’na 1 milyon DOGE coini bağışladı.

Ancak o zaman bile, Dogecoin’in ana para birimi olma arayışını engelleyen birçok doğal sorunu var. Robinhood CEO’su Vladimir Tenev’e göre, tokenin işlem hızını ve işlem maliyetini düşürmesi gerekiyor. Dogecoin’in arzının sonsuz olması, amacına yardımcı olmuyor.

Kurucu ortak Jackson Palmer, daha büyük endüstri ile birlikte DOGE’yi de eleştirdi. Mühendis, yedi yıl önce tüm endüstrinin kapitalizmle dolu olduğunu söyleyerek projeden ayrılmıştır. Daha yakın zamanlarda, Palmer, Elon Musk ile bir Twitter yüz yüze görüşmesi yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu