AltCoin Haberleri

Doge Mi Shib Mi?

Son günlerde piyasada yaşanan gelişmelere öncülük eden iki köpek coini arasında büyük bir çekişme yaşanmaktadır.

Doge Mi Shib Mi? Memecoin Dogecoin ve yavrusu Shiba Inu token’ı en iyi köpek pozisyonu için mücadele ederken, son 24 saat içinde kripto top 10’da bir köpek dövüşü patlak verdi. Coinmarketcap verilerini incelediğimizde aralarında ciddi bir rekabetin olduğunu görmekteyiz.

Doge ve Shib

Doge Coin ve Shiba en çok işlem gören kripto para birimleri arasında ilk 10 da yer almaktadır. Dolayısıyla 9. Sırada Doge ve 10. sırada yer alan Shiba aralarında ciddi bir rekabet olduğunu göstermektedir.

Doge Mi Shib Mi?

  • Bir zamanlar türetilmiş olan Shiba Inu madeni parasının fiyatı; geçen hafta %200’ün üzerinde bir artışla, dün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00008845 ABD Doları’na ulaşt. Dogecoin’i pazar değerine göre lider panosunda yedinci sıraya sıçradı. CoinMarketCap verilerine göre. Yeni zirve kısa sürdü, ancak token hızla zemin kaybetmeye başladı ve basın zamanında 0.00006164 ABD dolarından işlem gördü.
  • Shiba Inu gerilerken, Dogecoin son 24 saatte %44 sıçrayarak bu sabah iki ayın en yüksek seviyesi olan 0,3388 ABD Dolarına çıkarak dokuzuncu sırada ilk 10’daki yerini geri aldı. Bu nedenle SHIB’yi bu listenin en altına itti. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre; fiyatı o noktadan sonra tekrar düştü. Sonrasında SHIB’de liderliğini sürdürürken DOGE, yazının yazıldığı sırada yalnızca 0,2969 ABD dolarından işlem görüyordu.
  • Bu iki coin üzerindeki tüm heyecan, DOGE veya SHIB taklitçilerinin bazılarına da yansıdı. Tesla CEO’su Elon Musk’ın kendi Shiba Inu’sunun adını taşıyan bir madeni para olan Floki Inu’nun fiyatı, dün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0002209 ABD dolarına ulaşmak için 24 saat içinde %250’nin üzerinde bir artış gösterdi.
  • CoinMarketCap verilerine göre Floki Inu fiyatları bugün yatay seyrediyor. Bu nedenle 0,0001997 ABD dolarından işlem görüyor.
  • Etherscan ve BSCScan’e göre, aralarında Floki Inu tokenları tutan 190.000’den fazla cüzdan var. CoinMarketCap kesinlikle en büyüklerinden biri olsa da, adında “Inu” olan düzinelerce başka token listeliyor.

Farkları Nedir?

  • Shiba piyasada yaklaşık olarak 325 trilyon adet olarak işlem görmektedir.
  • Doge piyasada olan coin adet miktarı ise, 41 milyar 239 milyon adettir.

Bu iki temel faktör göz önünde bulundurulur ise, Doge avantajlı olarak görülmektedir. Bu nedenle Shiba ‘Burn’ yakımına giderse, gidişatı değiştirecek adımlar gözlemlenebilmektedir. Dolayısıyla bu savaşı kim kazanır? şuan için belirsiz bir soru olarak görülebilmektedir. İlerleyen günlerde her iki kripto para birimi ile ilgili gelişmelerin takibinde olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu