AltCoin Haberleri

DogeCoin Çıkar Mı?

Bu yıl oldukça kötü bir performans gösteren dogecoin, yatırımcılarına istediği fiyat grafiğini sunamadı.

DogeCoin Çıkar Mı? Bitcoin’e çok benzeyen Dogecoin; kullanıcılar arasındaki merkezi olmayan eşler arası ağlarda alınıp satılabilen ve takas edilebilen açık kaynaklı bir kripto para birimidir ve işlemlerin geçerliliğini sağlamak için bankalar veya hükümetler yerine faaliyet gösteren kullanıcılar için ödül olarak elde edilen değer coinleri vardır.

Yıllardır internette dolaşan shiba inu ‘doge’ memesine saygı duruşunda bulunan Dogecoin; 2013 yılında Bitcoin ve onların kültleri gibi daha geleneksel paralar etrafında gelişen popülariteye hicivsel bir yaklaşım olarak üretilmiştir.

Ancak kripto para; son yıllarda dünya çapında artan görünürlüğünün ardından kripto rakipleri kadar ciddiye alınmasıyla tam bir döngüye girdi.

Bu madalyonun Bitcoin, XRP veya Ethereum’dan farkı; mem kökenleri ve Tesla’nın kurucusu ve kripto para meraklısı Elon Musk tarafından takdir edilmesi nedeniyle orman yangını gibi yayılmasıdır.

DogeCoin Çıkar Mı?

  • Brad Garlinghouse, Doge’un iyi bir kripto para olmadığını söylüyor.
  • Doge’nin enflasyonist doğasının kripto özelliğine uymadığını söylüyor.
  • Doge arzının çoğu birkaç yatırımcının elinde.

En popüler memecoin ve yılın en etkileyicilerinden biri olan Dogecoin, birçok kripto paracının kalbini kazandı.

Kripto topluluğundaki birçok kişi Doge’un piyasaya coşku getirdiğini iddia ederken; Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bunun pek iyi olmadığını düşünüyor. Garlinghouse, Dogecoin’in kripto piyasası için iyi olmayabileceğini söyledi.

Bunu özellikle kriptoyu bir enflasyon riskinden korunma aracı olarak kullanma bağlamında ortaya koydu. CEO, meme madeni paranın şişirici doğasının bu resme pek uymadığını söyledi.

Garlinghouse, Fintech Abu Dhabi etkinliğinde CNBC tarafından yönetilen bir panel tartışmasında konuştu. Artan enflasyonun tüm sektör için “kuyruk rüzgarı” yarattığına dikkat çekti.

Çalışma departmanının Ekim ayı için yıllık yüzde 6,2 enflasyon bildirdiğine ve kısa bir süre sonra Bitcoin’in fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara nasıl fırladığına dair bir fikir verdi.

Garlinghouse, Doge’un bu çerçeveyi kendi değer önermesi için ne kadar iyi kullanabileceğini sorguladı.

“Aslında biraz tartışmalı bir şekilde, Doge’un kripto piyasası için iyi olduğuna ikna olmadım” dedi.

Doge Coin Çıkar Mı

Garlinghouse, “Doge’un kendisini tutma konusunda isteksiz olmamı sağlayacak bazı enflasyonist dinamikleri var” dedi. Aslında Dogecoin, Bitcoin’in yaptığı gibi sabit bir arza sahip değildir. Bu nedenle ona enflasyondan korunma varlığı olarak uzun vadeli kullanım için zayıf bir argüman verir.

Dogecoin, 2013 yılında piyasaya sürüldü ve yaratıcısına göre saatler içinde geliştirildi. Popüler bir internet memesinden çıkan bir şaka olarak yaratıldı.

Bununla birlikte, o zamandan beri, piyasa değerine göre en büyük 10. kripto para birimi olarak yer alıyor. Doge, Doge’nin başarısından yararlandıktan sonra başka bir memecoin olan Shiba-Inu’nun yükselmesine yardımcı oldu.

Dogecoin’in Kötü Bir Yatırım Olmasının Diğer Nedeni

Dogecoin’i ezmeye devam etmesinin bir nedeni; var olan tüm Dogecoin’in yüzde 28’ine sahip olduğu söylenen tek balinadır.

Yatırımcının kim olduğuna dair spekülasyonlar artmaya devam ediyor. Ancak, kişi anonim kalır. Aynı şekilde, toplam Dogecoin arzının yüzde 70’i sadece 100 cüzdanda tutuluyor ve bu da fiyatı bazı insanlar tarafından kolayca kontrol edilebiliyor.

Dolayısıyla Dogecoin’in fiyatı üzerinde büyük etkisi olabilen tek kişinin Elon Musk olmadığı anlamına geliyor. Bilinmeyen balina, Doge’nin fiyatını her iki yönde de etkileyebilmektedir. Balinaların piyasada büyük değişiklikler yapma ve küçük yatırımcıları kolayca kenara çekme gücü vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu