Bitcoin Haberleri

El Salvador Bitcoine Destek Attı

Kripto para birimlerinde yaşanan düşüş birçok yatırımcıyı oldukça etkilemiştir. 34 bin dolara kadar düşen bitcoin, El Salvador ile bu destek seviyesinde tutundu.

El Salvador Bitcoine destek attı. Yakın zaman dilimi içerisinde Bitcoin 69 bin Dolara kadar çıkan BTC, 34 bin dolardan döndü. Bu birçok kripto para yatırımcısının ACABA? sorusunu dile getirdi.

El Salvador dip satın aldı. Toplam değeri 15 milyon dolar Bitcoin satın aldı. Bu müdahale olmasaydı, Bitcoin 31 bin dolar seviyelerine inmesi karşı konulamazdı.

Elon Musk, Kripto para piyasalarını yaklaşık 10 aydır ciddi bir şekilde meşgul etmekte idi. Lakin son hamlesi sonrasında kripto piyasalarındaki etkisinin oldukça azaldığını görmekteyiz. El Salvador Başkanı Nayib Bukele tartışmasız kripto para piyasalarının en büyük destekçisi olarak görülmektedir. Haberin tüm detaylarını inceleyelim.

El Salvador Bitcoine Destek Attı

  • El Salvador, düşüşte 410 BTC daha satın aldı.
  • Bukele, düşüşte BTC satın almaya devam etme taahhüdünü yineliyor.
  • Ülke, küçük işletmelere kripto kredisi vermeye başladı.

El Salvador, amiral gemisi kripto para birimi 40.000 dolarlık destek bölgesinin altına düştüğü ve altı ayın en düşük seviyesi olan 35.000 doların altına düştüğü için düşüşü satın almak için son girişiminde merkez rezervine 410 Bitcoin (BTC) satın aldı.

Bu açıklamayı El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’den başkası yapmadı. 410 BTC’nin 15 milyon dolara satın alındığını doğrulamak için Twitter’a gitti. Tüm zaman dilimlerinde alınan BTC fiyatı yaklaşık 36.585 dolar olarak belirledi.

El Salvador, Bitcoin biriktirmek söz konusu olduğunda bir ‘daldan satın al’ stratejisi benimsiyor. Ne zaman Bitcoin fiyatında bir düşüş olsa, Başkan ülkenin rezervine daha fazla Bitcoin biriktirdiğini duyurur.

En son satın alma, ülkenin BTC’yi yasal bir ihale olarak kabul etmesinden bu yana El Salvador için şu anda en ucuz satın alma.

Ocak ayının başında toplam yatırımları 10 milyon dolar daha az olmasına rağmen; Başkan Bukele, ülkenin son piyasa çöküşleri sırasında daha fazla BTC satın almamasından endişe duyduğunu söyledi. Yorumu, BTC 40.000 dolara düştükten sonra yaptı, ancak hemen yaklaşık 44.000 dolara sıçradı.

Bununla birlikte, kripto para birimi son birkaç gün içinde tekrar düşüşe geçti. İki gün içinde yaklaşık 9.000 dolar kaybetti. Bu, El Salvador’un Bukele tarafından açıklandığı üzere bugüne kadarki en büyük alımlarından birini yapmasına izin verdi. Genel olarak, ülke yaklaşık 15 milyon dolar değerinde 410 BTC satın aldı.

El Salvador Küçük Ölçekli Girişimcilere Kripto Kredisi Sunmayı Planlıyor

Orta Amerika ülkesi BTC’yi kabul ettikten sonra, yerel halka çok sayıda kripto ürünü ve teklifi sunmaya devam etti.

Son zamanlarda hükümet, küçük şirketlere kripto para birimine dayalı krediler sunacağını söyledi. Ulusal Mikro veya Küçük İşletmeler Komisyonu Conamype, yatırımcılar ile Acumen adı verilen ve stablecoin’lerde finansman sağlayabilecek merkezi olmayan bir finans protokolü arasındaki bağlantı olacak. Amaç, ülkede kredi geçmişi olmayan küçük yatırımcılara yardımcı olmaktır.

Conamype Başkanı Paul Steiner ve Mónica Taher’e göre, krediler, analiz edilen her projenin riskine bağlı olarak piyasadaki en düşük seviye olacaktır – dahası, tek seçenek tefecilerden borç para almaksa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu