Coin Haberleri

Elon Musk Tweetleri

2021 yılında kripto piyasalarında ciddi bir hareketliliğe sebep olan Elon Musk, Attığı tweetler ile gündemden hiç düşmedi.

Popülerliği ve yenilikçi kişiliği ile bir dünya fenomeni haline gelen Elon Musk Tweetleri; kripto piyasalarında da oldukça etkili. Kripto işlemleri, olumlu veya olumsuz haberlerden oldukça etkilenen bir yatırım çeşididir. Bu nedenle Elon Musk kripto para piyasalarında oldukça büyük bir algı yaratmıştır.

2021 Yılındaki Elon Musk Tweetleri

  • Elon Musk, kripto pazarını her zaman bir şekilde etkilemiştir.
  • Musk bir keresinde Dogecoin’e olan sevgisini dile getirdi. Bir gün içinde meme coin’in değerlerini %50’nin üzerinde değer kazanmıştır.
  • Elon Musk’ın Bitcoin hakkında tweetlediği bir meme, birkaç gün sonra Bitcoin’in en yüksek fiyat değerine yol açtı.
  • 14 Aralık 2021’de Musk, Tesla ürünlerini Dogecoin ile satın alınabilir hale getirerek kripto pazarında eğlendi. Dolayısıyla Dogecoin’in %43’e varan kıvılcımlar çıkmasını sağladı.

Elon Musk’ın kripto piyasasında şimdiye kadarki en etkili insanlardan biri olabileceği, kripto para birimiyle uğraşan herkes için bir sır değil. 2021 boyunca Elon Musk, kripto pazarını avuçlarının içinde tuttuğunu defalarca kanıtladı. Bu, milyarderin sözünün kripto pazarında ne kadar asılı kaldığını gösteriyor. Aralık 2021 itibariyle Tesla, bugün yaklaşık 2,8 milyar dolar değerinde 42.000 BTC’ye sahip.

Şaka değil, Elon Musk kripto piyasasının en aktif etkileyicilerinden biri oldu. Kripto pazarındaki eylemleri, Bitcoin’in meçhul mucidi Satoshi Nakamoto olmakla suçlanmasına bile yol açtı. Ancak Musk bu iddiaları tereddüt etmeden yalanladı. Musk’ın ne kadar kripto paraya sahip olduğu sorulduğunda, her zaman belirsiz bir şekilde yanıt verdi. Kripto pazarındaki çabalarının çoğunu ifşa etme konusunda sürekli tetikteydi. Yine de, piyasa onun her sözüne bağlı kalıyor ve genellikle onun bahsettiği herhangi bir kripto para birimi inanılmaz değer akışlarına yol açabiliyor. İşte bazı örnekler:

Elon Musk’ın Dogecoin Sevgisi

2 Nisan 2019’da Musk, ilk olarak “Dogecoin benim en sevdiğim kripto para birimi olabilmektedir. Oldukça havalı.” Elon Musk’ı şaka olarak Dogecoin’in CEO’su olarak aday gösteren kripto yatırımcılarına yanıt olarak. O zamandan beri kripto piyasası Dogecoin’i hiç olmadığı kadar ciddiye aldı. Elon Musk’ın kripto piyasası üzerindeki etkisinin başladığı yer burasıydı; her şey Dogecoin’in en iyi meme parası olarak yükselişiyle başladı.

Bir zamanlar, Dogecoin sadece bir meme idi, kimse o kadar ciddiye almadı. Ancak Elon Musk’ın birkaç kısa sözü, günler içinde sıraları zıplattı. 4 Şubat 2021’de Elon Musk, aynı mesajı ifade eden bir dizi tweet yayınladı, Musk Dogecoin’e tapıyor. Meme, Musk ve Doge’u temsil eden bir Aslan Kral memesini karışıma dahil edecek kadar ileri gitti. 2019’dan beri Musk’ın Dogecoin üzerindeki etkisini izlemek eğlenceli. Şubat ayındaki tweet’in ardından Dogecoin’in değerleri birkaç saat içinde bir saat içinde %15’in ve yirmi dört saat içinde %50’nin üzerine çıktı.

Musk Sayesinde Bitcoin’in En Yüksek Değeri Mi?

2021’in ortalarında kripto piyasasına kısa bir ara verdikten sonra Musk, açık bir tweet kullanarak Bitcoin’e baskı yaparken geri döndü. Tweet, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştığı düşüncesine gülümseyen bir çifti gösteriyor. Genellikle kimse bir Bitcoin değeri memine göz yummazdı, ancak Musk’ın etkisi göz önüne alındığında, piyasada şimdiye kadar kaydedilen en yüksek yükseliş koşusuna yol açtı.

Elon Musk Bitcoin

Eylül ayında Bitcoin 41 bin dolarlık acınacak bir değerdeydi, ancak 21 Ekim’den sonra grafikler Bitcoin değerinde istikrarlı bir artış gösteriyor ve ticaret hacmi geliştikçe yükselmeye başladı. Tweet’ten kısa bir süre sonra Bitcoin, 11 Kasım 2021’de şimdiye kadarki en yüksek değeri olan 67.500 $’a ulaştı. Bitcoin’in Musk’ın memesine benzeyebileceği kadar yakındı. Yine de ayaklanma şaşırtıcı olmaktan başka bir şey değil. Musk’tan gelen tek bir tweet, kripto piyasasına yol açtı. Bunu sadece birkaç kısa gün içinde gerçeğe dönüştürdü.

bitcoin değerleri

Musk, Dogecoin ile ürünleri satın alınabilir hale getiriyor.

Musk’ın Dogecoin ticareti üzerindeki etkisi, daha on beş gün önce kripto pazarını sarstı. 14 Aralık 2021’de kripto piyasası korkunç bir düşüş eğilimindeydi; ancak Dogecoin, düşüş piyasasına rağmen o gün %43 kazanç kaydetmişti. Dogecoin nasıl bu kadar gelişti? Elon Musk’ın tabii ki. Tesla ve SpaceX’in kurucusu, bazı Tesla ürünlerini Dogecoin tarafından satın alınabilir hale getirme konusunda şaka yaparak kripto pazarını sarstı.

Bu başlangıçta bir mem olarak düşünülmüştür. Ancak tam tersine, tüm kripto piyasası gemiye atladı. Dolayısıyla insanlar DOGE tarafından akın etmeye başladığında Dogecoin’e olan talep her zamankinden daha fazla arttı. Dogecoin, Elon Musk sayesinde yoğun kazançlarla o gün kazananlar listesine hakim olmuştu.

Özetle Elon Musk Tweetleri

Elon Musk, kripto pazarında sözünü kanun olarak takip eden lider kişi oldu. Tesla ve SpaceX’in CEO’su olarak Musk’ın dünya çapında güçlü bir etkiye sahip olduğu aşikar. Popüler Çin RPG’si Genshin Impact bile bir karaktere onun adını verdi. Milyarderin çevrimiçi dünyada ne kadar uğraştığı bir sır değil ve kripto piyasası muaf tutulmadı. Musk’ın etkisinin bir sonraki 2022’ye kadar kripto piyasasına nasıl yardımcı olduğunu görelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu