Kripto Para Analizleri

En Çok Kazandıracak Coinler

2022'de en çok kazandıracak coinler hakkında birçok kaynak tarafından incelediğimiz sepete göz atabilirsiniz.

Hiç bir coin kazandıracak diye bir şey söz konusu değildir. En çok kazandıracak coinler isimli makalemizde; farklı kaynakların belirttiği ve potansiyel derecesinin yüksek olduğu alt coinleri değerlendirmesini sağladık.

Malum kripto piyasası ciddi bir düşüş ile baş başa. Yeni kripto yatırımcıları bu konuda ciddi panik yapabilme ihtimali oldukça yüksektir. 2017 yılından bu yana kripto para dünyasında aktif bir şekilde işlem yapmaktayım. Bu nedenle bu tür çekilmeler oldukça görülmüştür. Benim şahsi düşüncem bu bir silkeleme metodudur. Olası bir boğa öncesi destekler çürütülerek, direnç seviyeleri aşağı yönlü çekme yöntemi olarak görmekteyim.

Lafı uzatmadan en çok kazandıracak coinler hakkında ön görülen makaleye geçelim.

En Çok Kazandıracak Coinler

Kripto para birimleri yıllardır sıcak bir konu olmuştur. Geliştirme ve benimseme devam ettikçe, yalnızca değer açısından değil, popülerlik, kullanım, sayı ve daha fazlası açısından da büyük olasılıkla daha da büyüyeceklerdir.

Bununla birlikte, yatırım yapmak için doğru madeni paraları belirlemek önemlidir. Kripto endüstrisi canlı ve evrimi, geçmiş trendlere ait olanların yerini alan yeni madeni paralar üretmeye devam ediyor. Tabii ki, Bitcoin ve Ethereum gibi trendlere ait olmayan ancak evrensel olarak arzu edilen ve kripto endüstrisini kurma ve gelişmesine yardımcı olmadaki önemleri nedeniyle önde gelen madeni paralar gibi bazı istisnalar var.

Öte yandan DeFi, Metaverse, NFT’ler gibi şu anda hakim olan trendlerle olan ilişkileri nedeniyle ortaya çıkan projeler var. Bunlar şu anda kriptodaki en popüler trendler ve henüz durma veya değiştirilme belirtisi göstermiyorlar. Aslına bakarsanız, yıllarca ortalıkta kalacaklarına dair işaretler veriyorlar. Dolayısıyla başlangıç ​​aşamasında oldukları anlamına geliyor. Hal böyle olunca, özellikle ucuz olanlara yatırım yapmanın tam zamanı.

Cardano ADA

Önermeyi hedeflediğimiz 7 kripto paranın en büyüğü ve potansiyeli en yüksek olanı Cardano’dur (ADA). Bu, Ethereum’a benzer bir geliştirme platformu oluşturmayı amaçlayan bir projedir. Bununla birlikte, Ethereum’dan farklı olarak Cardano, sonsuz derecede daha ölçeklenebilir, daha hızlı ve daha ucuz olmaya çalışıyor.

Proje, 5 geliştirme aşaması ile geldi. Kendi deyimiyle 5 Eras, ve şimdiye kadar ilk ikisini tamamladı. Bu çok zaman alırken, Cardano yavaş ilerlemesini ve nicelikten çok kaliteye odaklanmasını sağladı. Akıllı sözleşmeleri yalnızca Ekim 2021’de ortaya çıkarken; projenin geliştirme platformu son derece genç ve Ethereum’un sunduğundan kıyaslanamayacak kadar iyi.

ADA Fiyat Analizi

Ethereum kripto dünyasında hala büyük bir öneme sahip, ilk geliştirme platformudur. Herkese blok zincirinin bir defterden çok daha fazlası olduğunu gösterdi. Dolayısıyla kriptoda ortaya çıkan hemen hemen her eğilimin babasıdır. Ancak teknik yeteneklerine gelince, çok uzun zaman önce sınırına ulaştı ve artık talebi karşılayamıyor. Ethereum’un yüksek ücretleri, birçok kişiyi daha genç ve daha yetenekli projeye doğru itti. Cardano muazzam bir hızla patlıyor ve şu an için, yerel kripto parası ADA; olağanüstü bir düşüşten sonra hala sadece 1,04 dolar. ADA, pazar izin verdiğinde tekrar patlamak zorunda olduğundan; düşüşü satın almak ve değişimin gerçekleşmesini beklemek için mükemmel bir zaman.

Polkadot, DOT

Listemizde bir sonraki, güvenli ağını iki şeyi başarmak için kullanmayı amaçlayan bir proje olan Polkadot (DOT) ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik. Polkadot, bir ana blok zinciri ve bunun yanında parachain adı verilen bir dizi paralel zincir çalıştırmayı içeren benzersiz yaklaşımıyla her ikisini de başarabilir.

Bu parachainler iki şekilde kullanılabilmektedir. Ağın uğraşması gereken işin bir kısmını devralmak ve ana zincir üzerindeki yükü azaltmak ve ayrıca kripto endüstrisindeki diğer blok zincirlere bağlanmak için. Bu nedenle, Polkadot’un yayılmasına, genişlemesine ve bir ağ oluşturmasına olanak tanır. Dolayısıyla onu birlikte çalışabilirlik alanındaki önde gelen projelerden biri yapar.

Aslında Polkadot bu nedenle en önemli Web 3.0 projelerinden biridir. Web 3.0, gerçek ademi merkeziyetçiliği sağlamak amacıyla neredeyse kesinlikle blok zincir teknolojisi üzerinde çalışacağından ve Polkadot gibi projeler bunu mümkün kılacaktır. Dot ileri yönlü kazandıracak coinler arasında yer almaktadır.

Avalanche – Avax

Üçüncü sırada ise Avalanche (AVAX) var. Avalanche, hız, satın alınabilirlik ve güvenliği her şeyin önüne koyan bir geliştirme platformu olması açısından Cardano’ya benzeyen bir proje. Proje, ana satış noktaları olarak düşük işlem maliyeti ve çevre dostu olmasıyla blok zinciri endüstrisindeki en hızlı akıllı sözleşmeler platformu olduğunu iddia ediyor.

Tabii ki, geliştirme için hız ve düşük maliyet çok önemlidir. Ancak çevre dostu olması da iyi bir projeyi tanımlayan en önemli unsurlardan biri olarak ortaya çıkmıştır. Kriptonun karbon ayak izine ilişkin endişeler her zaman yüksek olmuştur. Ancak Elon Musk’ın Tesla’nın çevre üzerinde olumsuz etkisi olan büyük enerji tüketimi nedeniyle BTC ödemelerini kabul etmeyi bırakacağını açıklamasının ardından 2021’de her zamankinden daha yüksek bir seviyeye fırladı.

Avalanche AVAX nasıl alınır

O zamandan beri, çevre dostu olma, projeler için büyük bir gereklilik haline geldi. Avalanche, akıllı sözleşme özellikli herhangi bir uygulamanın, yalnızca blok zincirinde konuşlandırarak tüm rekabetten daha iyi performans gösterebileceği vaadiyle sunuyor.

Shiba Inu

Biraz daha hafif bir notta, Shiba Inu’ya (SHIB) sahibiz. Şimdi, SHIB dünyayı değiştirmeyi veya kripto para birimi endüstrisine hükmetmeyi amaçlayan bir kripto para değil. Bu, orijinal memecoin olan Dogecoin’in gördüğü başarı ile başlatılan bir trend olan bir memecoindir. 2013 yılında bir şaka kripto para birimi olarak oluşturulduktan sonra, DOGE kriptoya biraz neşe getirmeyi ve birkaç ay içinde ortadan kaybolmayı amaçlıyordu.

Bunun yerine, yaklaşık on yıldır ortalıkta kalmayı başardı. Yaklaşık bir yıl önce kripto tarihindeki en büyük popülerlik artışını gördü. Aslında, memecoin trendine ilham veren 2021’in en iyi oyuncusu oldu.

Shiba Güvenli Mi

Şimdi, SHIB’nin kendisi, DOGE’nin 2021’in başlarında iktidara gelmesinden önce yaratıldı. Ancak SHIB’nin kendisini popüler yapan bu olaydı. DOGE klonu, geçen yıl bir noktada fiyat dışında her açıdan orijinalinden daha iyi performans göstermeyi başardı. Hatta daha büyük bir piyasa değeri elde etti. Bu, sayısız listeleme, büyük talep ve büyük popülerliğe yol açtı. Ve DOGE, o zamandan beri memecoinler arasında “en iyi köpek” konumunu geri kazanırken, SHIB, Dogecoin’in hemen yanında spot ışığın altında kalıyor.

Decentraland – Mana

Popülerlikten bahsetmişken, şu anda kripto endüstrisindeki en büyük ve en popüler trend metaverse. Metaverse 2021’in sonlarında patladı ve popülaritesi; dünyanın dört bir yanındaki insanlar onu ve olanaklarını öğrendiği için 2022’de artmaya devam ediyor. Decentraland (MANA) en eski ve en gelişmiş metaverse projelerinden biri olduğu için; bu projenin önünde büyük bir geleceği olduğuna inanılıyor.

Decentraland, kullanıcıların NFT biçiminde gelen arazileri satın alabilecekleri ve bunları çeşitli amaçlar için kullanabilecekleri dijital bir dünya sunuyor. Bu dijital alan, arkadaşlar ve hayranlar için dijital etkinlikler düzenlemekten uygulama ve oyun geliştirme için kullanılmaya kadar her şey için kullanılabilir.

Mana Fiyat Analizi

Yalnızca geçen ay, yeni yıl kutlamaları etrafında dönen dijital etkinlik ve Avustralya Açık tarafından düzenlenen dijital etkinliklerin başlatılması da dahil olmak üzere, kullanımının dikkate değer birkaç örneği vardı. Avustralya Açık’ın dört Grand Slam’den biri olması ve dünyanın en büyük ve en popüler spor etkinliklerinden biri olması nedeniyle, Decentraland’a dikkat çekmenin uzun vadeli büyük etkileri olması muhtemeldir. Ne yazık ki, düşüş piyasası nedeniyle, MANA artan kullanım ve ilgiye yanıt verememektedir. Bununla birlikte, düşüş eğilimi geçtikten sonra madeni paranın patlaması muhtemeldir. Mana ileri yönlü büyük bir çıkış kazandıracak coinler arasında yer almaktadır.

Axie Infinity – AXS

Listenin sonuna yaklaşırken, başka bir metaverse ve NFT tabanlı proje olan Axie Infinity (AXS) var. Bununla birlikte, Decentraland’ın yaptığı gibi dijital arazi satmak yerine; Axie, NFT’ler biçiminde canavarlar içeren geniş bir dijital dünyaya yerleştirilen blok zinciri tabanlı oyun yarattı.

Bu canavarlar Pokemon’dakilerden farklı değil oyuncular tarafından diğer kullanıcılara karşı savaşlarda kullanılabilir. NFT’ler olarak alınıp satılabilirler ve NFT’nin sahibi kim olursa olsun; NFT’nin mülkiyetinde kaldığı sürece canavara da sahip olmaya devam edecektir. Ayrıca, oyuncular ayrıca canavarlar üretebilir ve onları her türden yaratığa ait 500’den fazla farklı vücut parçası ile geliştirebilirler.

Bununla birlikte, Axie’nin asıl çekiciliği, kullanıcıların sadece savaşları kazanarak veya canavarları yetiştirerek ve yeni yaratılan canavarları satarak gerçek para kazanmalarını sağlayan, kazan-kazan modelini kullanması gerçeğinde yatmaktadır. Savaşlarda kazanmak, oyunculara daha sonra yeni canavarlar veya yükseltmeler satın almak için kullanılabilecek AXS coinleri verir. Veya basitçe bir borsaya çekip başka bir kripto veya fiat para birimine dönüştürmesi için kullanılabilmektedir.

Axie, Ocak 2022 itibariyle en büyük ve en popüler blok zinciri oyunudur. Muhtemelen uzun bir süre daha devam edecektir. Bu nedenle yalnızca küçük bir yatırım ve ardından biraz eğlenceli oyun ile biraz gelir edebilirsiniz. Kolay, kullanıcı dostu, zaman geçirmenin harika bir yolu ve para kazanmanızı sağlıyor. Tüm bunlarla birlikte, bu projenin neden bu kadar çok potansiyele sahip olduğuna inandığımızı anlamak kolay. AXS ciddi bir değer kaybetmiştir. İleri yönlü kazandıracak coinler arasında yer almaktadır.

Sandbox – SAND

Son olarak, listedeki son giriş olarak The Sandbox (SAND) var. Başka bir metaverse projesi olan Sandbox; oyun endüstrisinde devrim yaratmayı veya en azından bunu yapmak için ilk adımı atmayı hedefliyor. Proje Axie Infinity gibi değil, Decentraland gibi de değil.

Blockchain tabanlı bir sanal dünya sunmaktadır. Ancak onu farklı bir şekilde kullanıyor. Esasen, kullanıcıların bir oyun şeklinde dijital varlıklar oluşturmasına; inşa etmesine, satın almasına ve satmasına olanak tanır. DAO ve NFT’lerin gücünü, kendi kendini yöneten, kendisi için karar veren ve diğer topluluk üyelerinin oynaması ve kazanması için birden fazla oyun oluşturabilen gelişen bir oyun topluluğu oluşturmak için birleştirir.

Bu yaklaşım, topluluk üyelerine fikirlerini ifade etmeleri için kolay bir yol sağlayacaktır. Aynı zamanda şirketler ve resmi stüdyolar yerine kendi akranlarından gelen oyunları deneyimlemelerini sağlayacaktır. Ve belirtildiği gibi, kazan-kazan modeli sayesinde, aynı zamanda iyi bir kar elde edebilirler.

Özetle En Çok Kazandıracak Coinler

Kripto endüstrisi her zamankinden daha büyük ve daha çeşitli ve şu anda fiyatlar açısından zorlu bir yamadan geçiyor olsa da büyük düşüşler, düşüş dalgası geçtikten sonra düşüş satın almak ve mükemmel karlar elde etmek için büyük fırsatlar ve fiyatlar anlamına gelebilir. Tek yapmanız gereken hangi madeni paraları alacağınızı öğrenmek ve yukarıdaki liste size gelecekte hangi kripto paraların büyük olma potansiyeline sahip olduğuna dair en iyi önerilerimizi sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu