Kripto Para Analizleri

En Çok Kazandıran Alt Coinler

Eylül ayı içerisinde en çok kazandıran 10 farklı alt coinleri sizler için değerlendirdik.

Ani kırılmaların veya ani sıçrayışlarla bir çok yatırımcının ilgi odağı olan alt coinler. Her yatırımcı için parola kazanmaktır. Bu nedenle farklı teknik veya analiz yöntemleri ile birçok kişi yatırımlarını yapmaktadır. Peki eylül ayı içerisinde En Çok Kazandıran Alt Coinler hangileri? Bunun cevabını inceleyelim.

Eylül, kripto para piyasası için nispeten düşüşlü bir ay oldu. Bitcoin (BTC) %8 azaldı. Bu nedenle yalnızca üç token üç haneli artış oranları kaydetti. Dolayısıyla fazla tokenin üç haneli artış oranları bildirdiği Ağustos ile tam bir tezat oluşturuyordu.

En Çok Kazandıran Alt Coinler

Eylül ayında en çok yükselen on altcoin şunlardı:

  1. CELR (Celer Network) : %196
  2. Coti (COTI) : %101
  3. XDB (DigitalBits) : %100
  4. OMG (OMG Network) : %89
  5. ATOM (Cosmos) : %49
  6. ALGO (Algorand) : %43
  7. HBAR (Hedera Hashgraph) : %27
  8. SOL (Solana) : %26
  9. NEAR (Near Protocol) : %25
  10. IOST (IOST) : %22

CELR

CELR, 20 Temmuz’dan bu yana parabolik artan bir destek çizgisiyle birlikte artıyor. Bu nedenle 16 Eylül’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 0.198 $’a yol açtı. En yüksek seviye, 0.155 dolar olan 1.61 harici Fib geri çekilme direnç seviyesinin üzerinde, ancak 2.61 direncinin altında 0.24 dolardan yapıldı. CELR o zamandan beri düşüyor olsa da, hala parabolik destek çizgisinin üzerinde işlem görüyor. Ayrıca, teknik göstergeler henüz düşüşe geçmedi.

CELR 0.155$ alanını geri almayı başarırsa, muhtemelen 0.24$’a yönelecektir.

CELR Grafik Analizi

COTI

COTI, 7 Eylül’de (yeşil simge) parabolik yükselen bir destek çizgisinden ayrıldığından ve daha sonra destek olarak onayladığından beri yukarı doğru hareket ediyor.

23 Eylül’de 0,48 dolarlık direnç alanından çıktı ve bunu destek olarak doğruladı. Yukarı hareket devam etti ve 29 Eylül’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 0.68$’a yol açtı. MACD veya RSI yukarı doğru hareket ediyor.

COTI artmaya devam ederse, bir sonraki direnç 0,91 $ olacaktır. Bu, 1,61 harici Fib geri çekilme direnci seviyesidir.

Coti Grafik Analizi

OMG

OMG, 20 Temmuz’dan bu yana yükselen bir destek çizgisiyle birlikte artıyor. 6 Eylül’de 10,30$’a ulaştı ancak 10,60$’da 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesinin üzerine çıkamadı. Birkaç başarısız denemeden sonra nihayet 30 Eylül’de patlak verdi. Bu kırılma, artan RSI ve MACD tarafından desteklenmektedir.

Bir sonraki direnç alanı 15,33 dolar.

OMG Grafik Analizi

ATOM

ATOM, 21 Haziran’dan bu yana parabolik yükselen bir destek çizgisiyle birlikte artıyor. Yukarı doğru hareket, 20 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44.80$’a yol açtı.

Yüksek, 1.61 harici Fib geri çekilme seviyesinde (siyah) ve 1.61 dalga uzunluğu 1-3’te (turuncu) yapıldı. Bu, yukarı hareketin sonuçlanması için muhtemel bir seviyedir.

Ayrıca, ATOM, yukarı doğru hareketin sona erdiğini doğrulayacak olan parabolik yükselen destek çizgisinden ayrılma sürecinde görünüyor.

ALGO

ALGO, 8 Ağustos’ta alçalan bir kamadan kırıldığından beri artıyor. Yukarı doğru hareket, yükselen bir destek çizgisini takip etti.

13 Eylül’de ALGO, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.55$’a ulaştı. En yüksek seviye, 1,61 harici Fib geri çekilme direnci seviyesinin hemen üzerinde yapıldı. O zamandan beri, token aşağı doğru hareket ediyor ve 1,80 dolarlık yatay alanın altına düştü.

En yakın destek alanı, yükselen destek çizgisine denk gelen 1,30 dolarda.

HBAR

HBAR, azalan paralel bir kanaldan ayrıldığından ve 7 Eylül’de destek olarak onaylandığından beri artıyor (yeşil simge). Bu, 16 Eylül’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 0,574 $’a yol açtı.

HBAR o zamandan beri düşen MACD tarafından da desteklenen bir düşüşle aşağı doğru hareket ediyor.

Şu anda 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesinde 0,30 dolardan sıçradı ve potansiyel olarak kısa vadeli bir yukarı hareket başlatıyor.

Bununla birlikte, uzun vadeli eğilimin düşüşe geçmesi mümkündür.

SOL

SOL 2 Haziran’dan beri yükseliyor. Yukarı hareket Temmuz’da hızlandı ve token 9 Eylül’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 216$’a ulaştı.

XDB’ye benzer şekilde, en yüksek seviye, genellikle yukarı doğru hareketler için en üst seviye görevi gören 4.61 harici Fib geri çekilme seviyesine çok yakın yapıldı.

Bu nedenle, SOL için yukarı yönlü hareket tamamlanmış olabilir.

NEAR

NEAR, 21 Temmuz’dan beri yükseliyor. 7 Eylül’de 7.40$ direnç alanından çıktı ve 9 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11.88$’a ulaştı.

Bununla birlikte, token o zamandan beri aşağı doğru hareket ediyor ve destek görevi görmesi beklenen 7.40 dolarlık alanın altına düştü.

Bir sonraki en yakın destek alanı 5,50 dolardır. Bu, hem 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesi hem de yatay bir destek alanıdır.

Hem RSI hem de MACD aşağı doğru hareket ederek aşağı hareketin devamını destekliyor.

IOST

IOST, 20 Temmuz’dan bu yana artan bir destek çizgisiyle birlikte artıyor. Bu, 9 Eylül’de 0,087 dolara kadar yükseldi.

Token, düşen MACD ve RSI tarafından desteklenen aşağı yönlü bir hareketle o zamandan beri düşüyor.

Ancak bir kez daha yükselen destek çizgisine ulaştı. Destek çizgisi yerinde olduğu sürece yükseliş yapısı bozulmadan kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu