Kripto Para Analizleri

En İyi Altcoinler

2021 yılında en iyi çıkış yapan altcoinler hakkında bir değerlendirme makalesi okuyabilirsiniz.

En iyi altcoinler ile ilgili değerlendirme yapmadan önce; belirteceğimiz bu altcoinler, yüksek volatilite ile birçok yatırımcının işlem yaptığı kripto para birimleridir. Bu nedenle popülaritesi göz önünde bulundurularak potansiyel kapsayan en iyi 5 altcoini değerlendireceğiz.

En İyi Altcoinler

Son iki yıl, kripto endüstrisi için oldukça mükemmeldi. Birden fazla büyük trendin ortaya çıkması ve sonunda endüstrinin tamamen yeni sektörleri haline gelmesi. En dikkate değer olanlar, elbette, merkezi olmayan finans (DeFi), Fungible Tokens (NFT’ler), metaverse, blockchain oyunları ve benzerlerini içerir.

Bu süre zarfında, bazı eski, yerleşik projeler söz konusu olduğunda büyük gelişmelerin yanı sıra birçok harika yeni projenin yükselişini gördük. Ethereum’un kendi yüksek ücretleri ve yavaş ağı nedeniyle ilgi odağı olan memecoin’lerin yükselişini ve Ethereum alternatiflerinin gelişimini gördük.

Sağda ve solda sayısız yeni fırsatın ortaya çıkmasıyla blockchain gelişiminin altın çağına girdiğini söylemek güvenli. Bununla birlikte, orada çok şey vaat eden birçok kripto para birimi var. Ancak bunların arasında bile, önümüzdeki günlerde, aylarda ve yıllarda diğerlerinden daha büyük olması muhtemel olanlar var. Bu nedenle, izlemeniz gereken en iyi çıkış yapan altcoinler için en iyi önerilerimizi öğrenmek istiyorsanız, işte büyük umutlarımız olan 5 tanesi.

Cardano (ADA)

Listemizdeki ilki, bir geliştirme platformu olan ve 2021 itibariyle Ethereum’un en büyük rakiplerinden biri olan Cardano. Proje bazı önemli kilometre taşlarına ulaşmayı başardığı için bu, Cardano için harika bir yıl oldu. Bunların en büyüğü, elbette, sonunda ağına akıllı sözleşmeler getiren Shelley Era’nın sonu.

Sonunda akıllı sözleşmeler etkinleştirildiğinde, Cardano sayısız yeni kullanım durumu elde etti. Sonunda fiyat oynaklığı nedeniyle biraz para kazanma umuduyla boş alım satım için bir kripto projesinden daha fazlası oldu.

Akıllı sözleşmeler artık kullanıcıların Cardano’nun platformunda geliştirmelerine izin veriyor. Buna dApp’lerden DeFi protokollerine, meta veri aktarımlarına ve NFT belirteçlerine, blok zinciri oyunlarına ve daha fazlasına kadar her şey dahildir. Başka bir deyişle, Cardano’yu Ethereum’un daha iyi bir versiyonuna dönüştürdüler. Cardano’nun ağının Ethereum’unki kadar büyük ve meşgul olması muhtemelen yıllar alacak olsa da; çoğu, projenin bir Ethereum Katili olma yolunda olduğuna inanmaktadır.

Sadece bu değil, aynı zamanda Cardano’nun gelecek için çok daha fazla gelişmeye sahip olduğunu belirtmekte fayda vardır. Çünkü beş Çağından sadece ikisini tamamladı. Bu bile kripto para ADA’nın üçüncü olmasına izin vermek için fazlasıyla yeterliydi. Piyasa değerine göre en büyük kripto. ADA şimdilik bu pozisyonu kaybetmiş olabilmektedir. Ancak başka bir büyük kırılma durumunda kolayca geri dönebilmesi mümkündür. Bu yüzden buna dikkat edin.

Shiba Inu (SHIB)

İkinci sırada Shiba Inu (SHIB) var. Memecoin ve 2013 yılında yaratılan orijinal meme kripto para birimi olan Dogecoin’in (DOGE) manevi halefidir. Shiba Inu aslında Ağustos 2020’de ortaya çıktı. Ancak anonim yaratıcıları doğru fikre sahipti. Çünkü sadece altı ay sonra; 2021’in başlarında Dogecoin o kadar çok ilgi gördü ki fiyat ve sıralamada fırladı. Bu yılın en iyi performans gösteren kriptolarından biri oldu.

Shiba Güvenli Mi

Bunu yaparken, DOGE, benzer popülerlik arayışında birçok yenisinin ortaya çıkmasına neden olarak; tüm bir memecoin eğilimine ilham verdi. Bu arada, SHIB zaten mevcut olduğu ve hızla büyüdüğü için avantaja sahipti. Coin kısa sürede DOGE Killer olarak ün kazandı. Fiyat olarak Dogecoin ile asla boy ölçüşemezken, bu yılın başlarında piyasa değerine ulaştı ve aştı.

Gerçek bir yardımcı program olmadan, memecoinlerin kaderi belirsizliğini koruyor. Ancak şimdilik, sadece hafif ve eğlenceli olmak için orada olan kriptolara yatırım yapmaktan hoşlanan yatırımcıların dikkatini çekiyorlar. Bu yüzden SHIB’nin hala sahip olduğuna inanıyoruz. Önünde bir tür gelecek var ve popüler kripto olarak kalabilmektedir.

Solana (SOL)

Daha önce de belirtildiği gibi, Ethereum’un yavaş hızı, yüksek işlem ücretleri ve çok yoğun ağı bu yıl çok fazla hayal kırıklığına ve memnuniyetsizliğe yol açarak kripto endüstrisindeki birçok kişinin alternatifler aramasına neden oldu. Bu durum Cardano’nun olduğu gibi patlamasına izin verdi. Ancak aynı şeyi Cardano akıllı sözleşmelere dahil etmeden önce bile benzer. Ancak daha gelişmiş geliştirme platformları sunan Solana (SOL) gibi projeler için de yaptı.

Solana Fiyat Analizi

Solana, piyasadaki tek Ethereum alternatifi değildi. Ancak DeFi çözümleri sağlamak için blockchain izinsiz yapısını kullanan açık kaynaklı bir proje olarak işlev gören en popüler olanlardan biri haline geldi.

Ethereum gibi Solana da DeFi protokollerinin; dApp’lerin, NFT’lerin ve daha fazlasının geliştirilmesi için mükemmel bir zincirdir. Ancak Ethereum’dan farklı olarak saniyede binlerce işlem gerçekleştirebilir ve çok daha uygun maliyetlidir. Bu nedenle, yazı yazarken hala elinde tuttuğu bir konum olan patlamayı ve beşinci en büyük kripto olmayı başardı. Ancak, büyümek için her zaman daha fazla yer vardır. 2022 ve sonrasında Ethereum’a meydan okumayı hedefleyen tüm platformlar arasında Solana’nın bunu yapmak için en büyük potansiyele sahip olmasını bekliyoruz.

Decentral (MANA)

Listenin sonuna yaklaşırken, kripto endüstrisinde ortaya çıkan ilk Metaverse projelerinden biri olan Decentraland var. Bununla birlikte, bu tür diğer projelerin çoğu bu yılın başlarında; bunun bir sonraki büyük trend olduğu anlaşıldığında ortaya çıkarken; Decentraland aslında yıllardır dünyasını ve teknolojisini sessizce geliştiriyor. İsteyenlere dijital araziler sunmaktadır.

Nitekim proje, kullanıcılara dijital arazi satın alma ve onunla istediklerini yapma fırsatı sunuyor. Kar elde etmek amacıyla basitçe satabilir veya üzerine inşa edebilirsiniz. Dijital bir iş geliştirme fikri olan başkalarına kiralayabilir; veya kendi oyunlarınızı, protokollerinizi geliştirebilir ve hatta sanat ve dijital koleksiyonlar için galeriler oluşturabilirsiniz.

Decentraland, platformunda halihazırda dijital etkinlikler gerçekleştirdi. Bunun saf rahatlığı ve ayrıca devam eden COVID-19 pandemisi sayesinde; önümüzdeki yıllarda daha fazlasının gerçekleşmesi muhtemeldir. Başka bir deyişle, Decentraland (MANA), metaverse projeleri arasında öncü ve liderdir. Tek başına, özellikle metaverse’nin 2022’nin hakim trendi olacağı düşünüldüğünde, onu yakından izlenmeyi fazlasıyla hak etmektedir.

Axie Infinity (AXS)

Metaverse’den bahsetmişken; Axie Infinity’nin (AXS) yükselişine yol açan blockchain teknolojisine dayalı oyun projeleriyle oldukça uyumlu olduğu ortaya çıktı. Axie Infinity, 2021’de türünün en büyük ve en baskın projelerinden biri oldu. Keşif için geniş bir dünyanın yanı sıra kullanıcıların savaşları kazanmak için satın alabileceği, satabileceği, takas edebileceği, üretebileceği ve yükseltebileceği sayısız canavar sunuyor.

Bu Pokemon benzeri oyun, oyuncuların satın alabilecekleri veya kendileri üretebilecekleri canavarların sahibi olmalarına izin vermek için NFT’leri kullanır. Canavarlar daha sonra her türden yaratığa ait 500’den fazla farklı vücut parçası ile yükseltilebilmektedir. Bu kimeralar daha sonra kar için satılabilir veya diğer oyunculara ve canavarlarına karşı savaşlarda kullanılabilmektedir. Her savaşın galibi, elbette, daha sonra oyun içinde veya işlem için kullanabilecekleri; hatta onları fiat para birimlerine dönüştürebilecekleri ve geri çekebilecekleri bazı AXS coinleri kazanacaktır.

Bu oyunun gelecek için büyük bir potansiyele sahip olduğuna ve 2021’de görülen tüm başarısının yolculuğunun sadece bir başlangıcı olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden kesinlikle buna da dikkat edin.

Özetle En İyi Altcoinler

Kripto endüstrisi şu anda fiyatlar ile mücadele ediyor olabilmektedir. Ancak benimseme ve geliştirme açısından her zamankinden daha büyük. Fırsatlar, baktığınız her yerde bulunabilmektedir. En büyüklerinden bazılarını arıyorsanız, bunların söz konusu projelerde yattığına inanıyoruz. Tabii ki, aynı derecede büyük potansiyel sunabilecek başkaları da var. Aynı miktarda veya daha fazla başarıya sahip olabilecek yenileri muhtemelen yakın gelecekte piyasaya sürülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu