AltCoin Haberleri

Ethereum Çıkar Mı?

Bitcoindeki rekor artıştan bir hafta sonra ETH tüm zamanların rekorunu kırarak birçok kripto yatırımcısının dikkatini üzerine çekti.

Ethereum (ETH), Bitcoin’in (BTC) aynı başarıya ulaşmasından sadece bir hafta sonra 4.400 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ethereum Çıkar Mı? Rallide yaşanacak durum hakkında temel analizini değerlendirme fırsatı bulduk.

ETH ayrıca kripto para piyasalarındaki son coşku dalgasını da sürüyor. Eylül ayının sonundan bu yana yaklaşık %55 artışla ETH, kripto pazarları için bir önceki zirve sırasında Mayıs ayında belirlenen 4.380 dolarlık önceki rekorunu aştı.

Ethereum Çıkar Mı?

Ünlü araştırma başkanı Chris Weston; “Bu şu anda bir ivme canavarı ve kanlı bir şekilde güçlü görünmektedir” dedi. Ethereum ağına yapılan son teknik yükseltmenin ralliye katkıda bulunabileceğini belirtti. “Çoğu zaman, bu teknolojik yükseltmeler ve küçük parçalarla, bu canavarı besleyen haberlerdir, insanların ‘Bunun için satın aldık’ demesi için bir yemdir ve hareket etmeye başlar başlamaz, bir boğaya kırmızı bir paçavra gibi, insanlar gidip satın alırlar.”

Beacon Chain’in Altair yükseltmesi

Bu haftanın başlarında, Ethereum çekirdek geliştiricisi Raul Jordan, Beacon Chain’deki Altair yükseltmesinin başarıyla dağıtıldığını bildirdi. Bu yılın başlarında yayınlanan bir Ethereum Vakfı’na (EF) göre Altair, hafif müşteri desteği, teşviklere küçük yamalar ve doğrulayıcı başına hareketsizlik sızıntısı muhasebesi getiren bir yükseltmedir.

Blog gönderisi ayrıca bu güncellemenin Beacon Chain ve ilgili istemcileri için bir “ısınma yükseltmesini” temsil ettiğini belirtiyor. Etkili bir şekilde güncelleme, Ethereum 2.0 ağına birkaç ana özellik getiriyor. Altair yükseltmesi, Londra hard forkunun Ağustos ayında gerçekleşmesinden bu yana ağdaki ilk büyük güncellemeydi.

Ekim kripto rallisi

Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesi, Bitcoin’in (BTC) 20 Ekim’de 67.000 dolara ulaşmasından sadece dokuz gün sonra geldi. BTC’nin durumunda, ralli, ilk Bitcoin tabanlı borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) listelenmesinden kaynaklanan heyecandan kaynaklandı. ) ABD pazarlarında. Bu, bir hafta önce Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından beklenen onayından sonra geldi.

Meme kripto Shiba Inu (SHIB) de bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Fiyatı bu hafta neredeyse %160 fırladı. Dolayısıyla öncülü, on sıralı Dogecoin’i geride bırakarak dünyanın en büyük dokuzuncu tokeni haline geldi.

Ethereum Nedir?

Ethereum, son birkaç yılda ortaya çıkan kelimenin tam anlamıyla binlerce kripto para biriminden biridir. 8 kurucu ortağın buluşu olan Ethereum, 2015 yılında ilk çıkışını yaptı. Kripto para birimi veya platform Ethereum olarak adlandırılırken; bireysel birime ether (2 eter, 17 eter vb.)

Ethereum

Ethereum, merkezi olmayan bir bilgisayar ağında veya para birimini yöneten ve izleyen blok zinciri adı verilen dağıtılmış defter üzerinde çalışır. Bir blok zincirini, kripto para biriminde gerçekleşen her işlemin geçerli bir makbuzu gibi düşünme faydalı olabilmektedir. Ağdaki bilgisayarlar işlemleri doğrular ve verilerin bütünlüğünü sağlar.

Bu merkezi olmayan ağ, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin cazibesinin bir parçasıdır. Kullanıcılar, banka gibi merkezi bir aracıya ihtiyaç duymadan para alışverişi yapabilmektedir. Dolayısıyla bir merkez bankasının olmaması, para biriminin neredeyse özerk olduğu anlamına gelmektedir. Ethereum ayrıca, işlem blok zincirinde herkese açık olsa bile; kullanıcıların neredeyse anonim olarak işlem yapmasına izin verir.

Tüm alan para birimi cinsinden anılırken, kriptoyu Ethereum platformunun etkinleştirdiği belirli bir amaç için harcanabilecek bir token olarak düşünmeleri daha faydalı olabilmektedir. Örneğin, para göndermek veya mal alıp satmak, madeni para tarafından sağlanan işlevlerdir. Ancak Ethereum çok daha fazlasını yapabilmektedir. Bu nedenle akıllı sözleşmeler ve diğer uygulamalar için temel oluşturabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu