Kripto Para Analizleri

Hangi Altcoin Artar?

Dünyaca ünlü kripto analistlerini değerlendirerek, En çok konuşulan ve birçok yatırımcı tarafından büyük getiriler sağlayabileceği altcoinleri değerlendirdik.

Hangi Altcoin Artar? fikirleri, teknolojileri veya insanları kendilerine çeken başka bir faktör ile öne çıkan tanınan kripto paralardır. Bununla birlikte, kripto paralar söz konusu olduğunda, şaşırtıcı bir şekilde değer düşüklüğüne uğrarlar ve bu da insanların onlara daha az ilgi göstermesine neden olur.

Bunlar muhtemelen en çok dikkat etmeniz gereken projeler olduğundan, tam tersi yaklaşımın yerinde olduğuna inanıyoruz. Kriptoları henüz fırlamadığı için, asla olmayacakları anlamına gelmez.

Hangi Altcoin Artar?

Fiyat sonunda projenin gerçek değerine ulaştığında; bu paraları fiyat düşükken satın alanlar şüphesiz büyük kazançlar elde edecekler. Bununla birlikte, Şubat 2022’de bugün küçümsendiğini düşündüğümüz ilk 7 kripto listemiz burada. Bakalım yıl sonunda hangi altcoin artar?

Cardano – ADA

Listemizde ilk sırada Cardano (ADA). Daha sonra ek çalışma ve düzeltme gerektiren yeni ürünleri aceleyle yükseltme eğiliminde olan akranlarının aksine, gelişimi yavaş ve istikrarlı bir şekilde ilerlediği için, değeri düşük bir kripto para biriminin tam tanımıdır. Cardano, gelişimin beş aşamasını öngören uzun vadeli bir yol haritası düşünülerek oluşturulmuştur.

Proje şu anda üçüncü aşamasında veya Döneminde, ikincisi Ekim 2021’in ilk yarısında tamamlandı. Shelley adı verilen bu aşamanın sonunda, Cardano’nun blok zinciri nihayet akıllı sözleşmeleri desteklemeye başladı. Cardano’nun mükemmel itibarı, ölçeklenebilirliği, ucuz gaz ücretleri ve daha fazlasıyla bir araya gelen bu işlevsellik, hem ekosistemi hem de değeri patladı. Bununla birlikte, Cardano aya gittikten hemen sonra ayı piyasası vurduğundan, kripto paranın fiyat artışı yalnızca geçiciydi.

ADA, hala gerçeklemeyen 3 önemli projesi daha var. Bu projelerin oldukça ses getireceğini düşünen analistler bu altcoini desteklemektedir.

Axie Infinity

Sırada kripto trendi olan metaverse kullanan en büyük blockchain tabanlı oyun olan Axie Infinity var. Axie, kullanıcıların uçsuz bucaksız dijital dünyasında gezinmelerine, canavarları satın almalarına, onları yükseltmelerine, yetiştirmelerine ve diğer oyuncularla savaşmalarına ya da canavarlarını yükseltilip çevrildikten sonra daha yüksek bir fiyata satmalarına olanak tanıyan Pokemon’dan ilham alan bir oyundur.

Metaverse dışında Axie, her bir canavarın ilgili NFT’sini satın alarak sahip olduğu NFT’lere de büyük ölçüde güveniyor. Aynısı, kullanıcıların projenin yerel parası olan AXS ile satın alabilecekleri yükseltmeler için de geçerlidir. AXS’den bahsetmişken, başka bir kullanıcıya karşı savaş kazandığınızda onu bir ödül olarak alırsınız. Bu nedenle Axie, oyunu oynarken kazanmanız için büyük bir potansiyel sunmaktadır.

AXS Fiyat Analizi

Şimdilik, metaverse, hem geliştirme hem de popülerlik açısından hala erken aşamalarında. Ancak bu yeni trendin giderek daha fazla ilgi gördüğü ve Axie’nin yeni trendin liderlerinden biri olduğu için bu ve sonraki yıllarda patlama yapmak için mükemmel bir konumda olduğu açık. Bunun anında bir blok zinciri oyun klasiği olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden şu anda hala aşırı derecede küçümsendiğini düşünüyoruz.

Sandbox

Ardından, The Sandbox adında başka bir metaverse projemiz var. Axie gibi, proje de tamamen farklı yaklaşımla olsa da, oyun için meta veri deposunu kullanıyor. Sandbox, oyuncuların kendilerini daha yaratıcı bir şekilde ifade etmelerine izin vermek istiyor. Bu nedenle, kullanıcıların kendi oyunlarını geliştirmelerine olanak tanıyan kullanımı kolay geliştirme araçları sunuyor.

Esasen proje, kullanıcılara hayal ettikleri bir oyunu kolayca inşa etme ve aynı anda hem oyuncu hem de geliştirici olma gücü vermek istiyor. Aynı zamanda kazan-kazan (P2E) modelini kullanır. Bu da kendi ağında yapılan oyunların aynı zamanda en sevdiğiniz hobinin tadını çıkarırken kar etmek için de kullanılabileceği anlamına gelir.

Bunun da ötesinde, bu yaklaşım, oyuncuları geliştiricilere dönüştürerek gelişen bir oyuncu ve geliştirici topluluğu oluşturmayı ve onları önceki tüm projelerden daha fazla birbirine bağlamayı amaçlıyor. Tabii ki, kendi oyunlarınızı yaratmaya başvurmanıza gerek yok. Sadece topluluğun diğer üyelerinin oluşturduğu bağımsız oyunların keyfini çıkarabilirsiniz. Her halükarda, Sandbox oyun endüstrisini bir sonraki seviyeye taşımak için harika bir fırsat, onu daha merkezi olmayan, daha yaratıcı ve her zamankinden çok daha yenilikçi hale getiriyor.

Decentraland – Mana

Başka bir meta projesi olan Decentraland, muhtemelen sektördeki en eski meta olan bir projedir. Kullanıcıların dijital arazilere girip satın alabilecekleri ve daha sonra uygun gördükleri şekilde kullanmaya devam edebilecekleri sanal bir dünya geliştirdi. Her dijital arsa NFT şeklinde gelir. Bu nedenle coini satın aldığınızda ve NFT cüzdanınızda güvende olduğundan emin olduğunuzda, o coine sahip olmaya devam ettiğiniz sürece arazi sizin olacaktır.

Araziler, sahipleri tarafından çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. Bazıları bunları yazılım geliştirmek için kullanırken, diğerleri tüm oyunları oluşturdu. İşletme sahipleri, şirketlerinin metaverse temsilini açması için bunları kullanmıştır. Hatta bazıları sanal etkinlikler, buluşmalar ve partiler organize edecek kadar ileri gitti.

Mana Fiyat Analizi

Başka bir deyişle, Decentraland topluluğun beklentilerini gerçekten karşılıyor. Dolayısıyla insanların sanal ortamda birbirleriyle etkileşim kurma şeklini değiştirme vaadini yerine getirdi. Tek sorun, evlat edinilmediği için hala çok hafife alınmış olmasıdır. Ancak, benimsenmenin artmasıyla birlikte, projenin hak ettiği ilgiyi ve değeri alması çok uzun sürmeyecektir.

Gala

Beşinci sırada, oyun endüstrisini daha farklı yöne çekme hedefi olan Gala yer alıyor. Esasen proje, kullanıcılara sahip oldukları oyunların tam kontrolünü vermek istiyor. Gala, blockchain tabanlı oyunların her şeyden önce eğlenceli olması gerektiğine ve insanların onlara gelip onları oynamasını sağlayacak şeyin bu olduğuna inanıyor.

Gala’nın merkezi olmayan oyunların geleceği için son derece önemli bir proje olduğuna inanıyoruz. Çünkü henüz  genç olan blok zinciri tabanlı oyunlar için çok önemli bir konuyu ele alıyor. Gala’nın ele almayı amaçladığı bir diğer konu ise oyunların bu günlerde dağıtılma şekli. Sorun şu ki, kullanıcılar bir oyun satın aldıklarında, ona sahip olduklarına inanıyorlar. Ancak, dijital kopyasını satın almayı seçtilerse, durum tamamen böyle değildir.

Ertha

Listenin sonuna doğru Ertha’mız var. Birden fazla türün birleşimi olan ilginç bir projedir. Ayrıca her yönüyle çok benzersiz bir oyun. Dünyanın tam bir kopyasını sunan, HEX adı verilen 350.000 ayrı arazi parçasına bölünmüş ilk metaverse oyunudur. Decentraland’da olduğu gibi, bu araziler NFT biçiminde gelmektedir. Kullanıcılar bunları satın alabilir ve oyuna erişebilir.

Ancak bu oyun aynı zamanda kullanıcıların stratejik düşünmeye başlamasını da gerektiriyor. Arazilerinin olduğu bölgede istedikleri birçok rolden birini üstlenebilmektedir. Bir iş kurabilir, ülkelerini savunmaktan veya başkalarını işgal etmekten sorumlu bir savaşçı gibi davranabilir, hatta ülkenin hükümetini yönetebilirler. Proje, oyuncuların ülkelerinin veya şirketlerinin ekonomik yönünü dikkate almalarını, altyapıyı geliştirmeyi ve daha fazlasını düşünmelerini gerektiriyor.

Ertha, topluluğun geri kalanıyla katılabilecekleri karmaşık oyunlarla ilgilenen herkes için mükemmel bir oyundur, bu yüzden yakın gelecekte oldukça büyük olacağına inanıyoruz.

Chainlink

Son olarak, Chainlink’imiz var. Kripto para birimi endüstrisi ve hatta blok zinciri için çok büyük öneme sahip bir projedir. Bazılarının zaten bildiği gibi, hemen hemen tüm blockchain ürünlerinin çalışması akıllı sözleşmelere bağlıdır. Akıllı sözleşmeler, üçüncü taraflar gerektirmeyen, kendi kendine yürütülebilen sözleşmelerdir. Her iki tarafça oluşturulduktan sonra manipüle edilemez veya değiştirilemezler ve ademi merkeziyetçiliğin temeli olarak kabul edilebilirler.

Ancak, büyük bir kusurları var. Blok zincirinin dışında var olan bilgilere erişimleri yok. Chainlink’in amacı, bunu Oracle teknolojisi ile değiştirmek. Chainlink’in kehanetleri, birden fazla kaynak kullanarak bilgileri dış dünyadan alır. Daha sonra, güvenilirliğini sağlamak için topladıkları bilgileri karşılaştırırlar ve akıllı sözleşmelere gittiği yerden blok zinciri ağına beslerler ve sözleşmelerin koşullarının ne zaman karşılandığını onlara bildirirler.

Hal böyle olunca Chainlink, akıllı sözleşmelerin kullanımı ve kripto endüstrisinin başarılı bir gelecek için bağlı olduğu bir proje için büyük önem taşıyor. Sektör bunun çok iyi farkında, ancak bir nedenden dolayı LINK hala çok az değerlenmektedir. Dolayısıyla patlamasının ve sektördeki önemine uygun devasa oranlara ulaşmasının sadece bir zaman meselesi olduğuna inanıyoruz. .

Özetle Hangi Altcoin Artar?

Bununla, büyük kazanç potansiyeli olan en düşük değere sahip 7 kripto para birimi listemizi tamamlıyoruz. Bunların hepsinin bu tür bir potansiyele sahip kriptolar olmadığını, ancak en iyi seçimlerimizi temsil ettiklerini unutmayın. Elbette, başkalarına da bir şans vermekte özgürsünüz. Herhangi bir projeye katılmadan önce kapsamlı bir araştırma yaptığınızdan emin olun ve paranızı tehlikeye atmadan önce neyle uğraştığınızı öğrenin. Hangi altcoin artar isimli makalemiz yatırım tavsiyesi değeri taşımamaktadır. Uzman analistlerin değerlendirdiği bu kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce teknik değerlendirme yapmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu