Coin Haberleri

Hindistan’da Kripto Para Düzenlemesi

Geçtiğimiz günlerde Hindistan kripto para konusunda ciddi yaptırımlarda bulunmuştu.

Hindistan’da Kripto Para Düzenlemesi; Hintli bakan kriptoyu yasadışı kullanıma karşı engellemek istiyor. Ülkede birçok kripto para yatırımcısı bulunmaktadır. Bu nedenle ilerleyen günlerde Hintli kripto para yatırımcılarını ilgilendiren önemli kararlar çıkabilecektir.

Hindistan’da Kripto Para Düzenlemesi

  • Bakan, yasadışı kripto kullanımını engellemek için bir kripto düzenlemesi istiyor.
  • Lekhi, Hindistan’a yönelik saldırılara karşı temkinli.
  • Hindistan kripto düzenlemesi üzerinde durmaya devam ediyor.

Son birkaç ay içinde Hindistan, kripto düzenlemesi ile ilgili bazı kargaşalara karıştı. Bazı kuruluşlar varlıkların tamamen yasaklanması için bastırırken, diğerleri sektördeki faaliyetlerine rehberlik edecek düzenlemeyi istiyor. Ülkedeki bir bakanın yakın tarihli bir açıklamasında; yasadışı faaliyetlerde bulunmak için kullanılıyorsa dijital varlıkların tamamen engellenmesi gerekiyor.

Lekhi, Hindistan’a yönelik saldırılara karşı temkinli

Hindistan’ın dış işlerinden sorumlu bakan Meenakshi Lekhi’ye göre Hindistan, kullanımları ülkenin bütünlüğünü tehdit ediyorsa varlıkların kullanımını engellemekten çekinmemelidir. Dış ilişkiler cephesinde çalışmanın yanı sıra Lekhi, ülkedeki kültürden sorumlu bakan olarak da görev yapıyor.

Mayıs 2014 ve 2019 seçimlerinde kararlaştırılan son iki görev süresinde görevini layıkıyla yaptı. Bakanlığının geçen hafta düzenlediği teknoloji zirvesinde görüşünü bildirdi. Ona göre, kripto düzenlemesi, kullanılabilecek diğer yasa dışı faaliyetlerin yanı sıra Hindistan’a yönelik saldırılar başlatmak için kullanılacak araçlar olacaksa, dijital varlıkların yasaklanmasını sağlamalıdır. Ancak, zaten maliye bakanlığı ve ülkenin bilişim departmanının konunun başında olmasını beklediğini belirtti.

Hindistan kripto düzenlemesi üzerinde durmaya devam ediyor

Ona göre, Lekhi ayrıca kripto borsalarında yüzen varlıkların çoğunun her zaman vergiyi engellemeye çalıştığını düşünmektedir. Ülkede vergilerini ödemeden kâr eden ve harcayan çok sayıda insan olduğundan bahsetti. Bu arada, Hindistan’ın son birkaç hafta içinde dijital varlık faturasını düzenlemeye devam ettiğine dair haberler var.

Tasarının, Lok Sabha olarak bilinen alt Hindistan Parlamento binasında gözden geçirilmesi planlanıyor. Herkes ülkedeki kripto düzenlemesi hakkında çok şey söylese de; nihai kararı vermek başbakan Narendra Modi’ye bırakılmıştır. Modi, dünya liderlerine dünya çapında demokrasiyi teşvik etmek için bunları kullanmalarını tavsiye ettikten sonra dijital varlıklar konusunda olumlu bir duruşa sahip olduğu bilinmektedir.

Raporlar ayrıca Hindistan’ın kripto düzenlemesinde ödemeler için kullanılan dijital varlıkları yasaklamaya doğru ilerlediğini iddia ediyor. Bununla birlikte, Hindistan Merkez Bankası, ülke genelinde dijital varlıkların kullanımı ve ticaretini tamamen yasaklama konumundan hala hareket etmiyor. Premier banka ayrıca, etkili olmayacağı için hükümetin varlığa kısmi bir yasak ilan edemeyeceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu