Bitcoin Haberleri

Hindistan’da Kripto Sponsorlukları Yasaklandı

Çin'den sonra Hindistan'da da kripto para birimleri yasaklanacak mı? İlk etapta ülkede yakından takip edilen kriket sporunda yer alan kripto borsalarının reklamları yasaklatıldı.

Hindistan’da Kripto Sponsorlukları Yasaklandı. Hindistan’daki Kriket Kontrol Kurulu, IPL franchise’larının kripto para birimi borsalarıyla kazançlı sponsorluk anlaşmalarına girmesini yasakladı.

Bu nedenle hükümetin, Parlamento kış oturumuna başladığında belirlenen kripto düzenlemesini çevreleyen yasaları henüz geçirmemesidir.

BCCI’dan gelen direktif, kripto borsalarının sponsorluklarla bağlantılı olarak temasa geçtiği birden fazla franchise’dan rahatsız oldu.

Hindistan’daki Kriket Kontrol Kurulu, Hindistan Premier Ligi Takımlarının kripto borsalarıyla sponsorluk anlaşmalarına girmesini yasakladı. Bu, CoinSwitch Kuber ve CoinDCX gibi Hint borsalarının bir turnuva sırasında kullandığı kazançlı reklam alanlarını etkileyecektir. Dört franchise, kriket sezonu için değişen derecelerde sponsorluk rolleri üstlenmeleri için kripto borsalarından ilgi gördü.

BCCI, ülkedeki endüstrinin düzenleyici gözetiminin olmaması nedeniyle temkinli davranmaktadır. Franchise ve borsa temsilcileri arasındaki herhangi bir müzakereyi onaylamadan önce; Parlamentonun önümüzdeki kış oturumunda tartışılan tasarıyı beklemektedir.

Hindistan’da Kripto Sponsorlukları Yasaklandı

Sporun küresel yönetim organı olan Uluslararası Kriket Konseyi, kısa süre önce CoinSwitch Kuber ve CoinDCX’in Dubai ve Umman’daki Erkekler ICC T20 Dünya Kupası sırasında reklam yayınlamasına izin verdi ve IPL bayilerinden bu tür ortaklıklara girmelerinin neden yasaklanması gerektiği konusunda sorular yöneltti. . BCCI, yayıncı Star Sports grubu ve Disney Star ağının kripto ve bahis reklamları göstermesini yasakladı.

Kripto Borsaları Kararlı

CoinDCX kısa süre önce Temmuz 2021’de Hindistan veya Sri Lanka arasındaki T20 Uluslararası Kriket Serisine sponsor oldu. İlk kez bir kriket serisinin isim sponsorunun bir kripto şirketi olduğunu işaret etti.

Sam Bankman-Fried’in FTX’i, erkekler ve kadınlar turnuvaları, erkekler U19 Kriket Dünya Kupası ve erkekler dünya kupası elemelerinde görünür olmak için ICC ile bir sponsorluk anlaşması yaptı. FTX’in CEO’su ve kurucusu Bankman-Fried, kriketin kriptonun keşfedilmemiş bölgesiyle birleşen tarihi geçmişine ilişkin duygularını dile getirdi. FTX’in önümüzdeki yıllarda ICC ile sağlam bir ilişki kurma fırsatından heyecan duyduğunu söyledi.

CoinDCX, B Capital Group tarafından yönetilen ve Coinbase Ventures, Polychain Capital, Block.one ve Jump Capital’i içeren bir tur finansmanda 90 milyon dolar toplayan Hintli bir kripto tek boynuzlu attır. Şirket 2018 yılında Sumit Gupta tarafından kurulmuştur.

CoinSwitch Kuber, 2017 yılında bir kripto para birimi toplayıcısı olarak kurulan; Dolayısıyla Nisan 2021’de Tiger Global’den B Serisi fonlama turunda 25 milyon dolar değerinde destek sağlayan bir Hint kripto para borsasıdır. A Serisi fonlama turu, Ribbit Capital ve Paradigm’den 15 milyon dolar topladı.

Yazma sırasında, CoinDCX ve CoinSwitch Kuber’in her biri; 1 milyar dolar değerindeyken, başka bir kripto borsası WazirX 200 milyon dolar değerindeydi. Hindistan Finans Komitesi, Kriptonun geleceğini tartışmak için yaklaşık iki hafta önce temsilcilerle bir araya geldi. Toplantıda CoinSwitch Kuber veya WazirX temsilcileri; her birinin yaklaşık 10 milyon dolarlık bir kullanıcı tabanına sahip olduğunu iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu