Coin Haberleri

HSBC Sandbox Ortaklığı

MetaVerse coinlerinden birisi olan Sandbox, Dünya devleri arasında gösterilen HSBC bankası ile anlaşma sağladı.

HSBC Sandbox Ortaklığı resmi makamlarca onaylanarak resmen açıklandı. Metaverse, sanal dünyada var olmak isteyen finans kurumları için çekici bir yer haline geliyor. Dünyanın en büyük uluslararası bankacılık ve finansal hizmet sağlayıcılarından biri olan HSBC, The Sandbox ile ortaklığını duyurdu. İkincisi, metaverse’deki önde gelen oyunculardan biridir.

Bu ortaklık sayesinde HSBC, küresel sanal topluluk için çok çeşitli fırsatlar yaratmayı amaçlıyor. Sandbox’taki diğer küresel finansal hizmet sağlayıcıları ve oyun topluluklarıyla etkileşime girecektir.

HSBC Sandbox Ortaklığı

HSBC, The Sandbox aracılığıyla finansal okuryazarlığı artırmaya odaklanmak istiyor. Animoca Brands’in de aralarında bulunduğu partner şirketleri ile eğitici deneyimler yaratmak istiyor. Deneyimler eğitici, erişilebilir ve kapsayıcı olacaktır.

COVID-19 salgını, dijital bankacılığa artan bir ihtiyaç yarattı. Bu, finansal kurumların fiziksel konumlarını kapatmasına neden oldu. Dolayısıyla bu kurumlar dijital dünyadaki varlıklarını artırmışlardır.

Meta veri deposu, insanlara Web3’ü deneyimlemenin yeni bir yolunu sunan bir girişimdir. Web3, internetin bir sonraki versiyonudur. Dolayısıyla artırılan gerçeklik, sanal gerçeklik ve genişletilmiş gerçeklik gibi etkileşimli teknolojileri benimser. HSBC’nin Asya-Pasifik’teki baş pazarlama sorumlusu Suresh Balaji, gelişmekte olan platformların firmanın mevcut ve gelecekteki müşterileri için bir fırsat yaratmak için bir yol sağladığını kaydetti.

“The Sandbox ile olan ortaklığımız sayesinde, yeni ve mevcut müşteriler için yenilikçi marka deneyimleri yaratmamıza izin vererek meta evrene adım atıyoruz. Eğitici, kapsayıcı ve erişilebilir deneyimler yaratmak için spor ortaklarımız, marka elçilerimiz ve Animoca Markalarıyla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Sandbox’ın kurucu ortağı Sebastien Borget, bu ortaklığın artan sayıda büyük ve güvenilir kurumun Web3’e yöneldiğini ve eğlence, oyun veya kullanıcı tarafından oluşturulan içerik aracılığıyla kullanıcıları birbirine bağladığını görmek için bir adım olduğunu belirtti.

Borget, “Bunun, marka deneyimlerini veya bu yeni ekosisteme katılımı yönlendiren kurumlar tarafından Web3’ün ve meta verinin daha geniş bir şekilde benimsenmesinin başlangıcı olduğuna inanıyoruz” diye ekledi.

Animoca Brands, Sandbox’ın arkasındaki ana şirkettir. Firma, HSBC’nin bu ortaklık aracılığıyla metaverse üzerinde çalışan 200’den fazla mevcut ortaklığa katılacağını tweetledi. HSBC’nin yanı sıra hizmetlerini Sandbox’a entegre eden diğer markalar arasında Warner Music Group ve Ubisoft yer almaktadır.

JPMorgan Meta Veri Deposuna Giriyor

Wall Street’teki en büyük finans kurumlarından biri olan JPMorgan; Decentraland’da sanal bir ofis oluşturan ilk banka oldu. Decentraland aynı zamanda blockchain teknolojisi ile geliştirilen en büyük sanal dünyalardan biridir.

JPMorgan, Decentraland’daki ofisini başlatmadan önce; meta veri tabanında büyük bir büyüme tahmin etmiştir. Dolayııyla alanın önümüzdeki yıllarda 1 trilyon dolardan fazla bir değere ulaşacağını söylemiştir. JPMorgan’ın Decentraland’daki oniks salonunun lansmanı bu yıl Şubat ayında duyuruldu. Onyx, JPMorgan’ın 2020’de geliştirilen blok zinciri birimidir.

JPMorgan, kripto alanına ve blok zinciri teknolojisine yatırım yaptı. Bu, kripto para birimi sektörü hakkında şüpheci olan bankanın CEO’su Jamie Dimon’un önceki açıklamalarına aykırı. Bir noktada Dimon, Bitcoin’in “değersiz” olduğunu belirtmişti.

Bununla birlikte, kripto para sektörünün geçen yılki büyümesi ve müşterilerden gelen kripto hizmetlerine olan talebin artması, JPMorgan tarafından bir değişikliğe neden oldu. Sanal Onyx salonu aracılığıyla, ziyaretçiler Jamie Dimon’un dijital bir portresi ile karşılanır.

JPMorgan’s Onyx Lounge, Decentraland’daki Metajuku bölgesinde yer almaktadır. Metajuku bölgesi, Tokyo’daki Harajuku bölgesinden geliştirilen Decentraland’daki bir alışveriş bölgesidir. Bölge, Republic Realm tarafından geliştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu