Kripto Para Eğitimleri

İco Coin Nasıl Alınır?

Launchpad sisteminden önce etkin olan bir fiyat belirleme modelidir. Hâli hazırda birçok proje aktif bir şekilde yatırımcılar tarafından değerlendirilmektedir.

İco Coin Nasıl Alınır? İlk para teklifleri (ICO’lar), yatırımcıların yeni şirketlere ve projelere erken başlamasına olanak tanıyan yeni bir fon yaratma türüdür. Bu yazıda, ICO’lara nasıl yatırım yapılacağına dair temel bilgileri ele alacağız. Özetle İco Coin Nasıl Alınır?

 1. Gerekli özeni gösterin.
 2. Teklif ayrıntılarını alın.
 3. Bitcoin veya eter satın alın.
 4. Satın almayı yapın (veya planlayın).
 5. Coinlerinizi alın.
 6. Coinlerinizi güvenle saklayın.

Ico İngilizce bir kelime olan Initial coin offerings kelimesinin baş harflerinde oluşmaktadır. Proje aşamasında yer alan ilk fiyat teklifi olarak değerlendirmeye sunulmaktadır.

İco Coin Nasıl Alınır?

Kripto para birimlerine yatırım bir kumar değildir!. Bu nedenle yatırım yapmayı düşündüğünüz bir ürünün grafiğini, ekibini, projesini inceleyerek değerlendirmeniz mümkündür.

Günümüzde birçok İCO coin piyasaya sürülmek istenmektedir. Bu yeni kripto para birimlerini ne şekilde değerlendirebileceğiniz hakkında temel bilgileri incelemeniz mümkündür.

ICO Coin Yatırımı

Detaylı İnceleme Yapın

Detaylı inceleme, herhangi bir yatırım için çok önemlidir. Ancak, ICO’lar söz konusu olduğunda ödevinizi yapmak daha da önemlidir. Bu teklifler önemli bir ödül sağlayabilir, ancak tüm paranızı da kaybedebilirsiniz.

Bir ICO araştırmak için “Üç seçeneği” inceleyerek başlayın:

 • Ürün. ICO’lar iki şekilde gelir: çalışan bir prototipi olanlar ve yalnızca bir planı olanlar. (Başlangıçta işi olanlar ve sadece iş planı olanlar gibi düşünün.) Analizimiz, çalışan bir prototipe sahip ekiplerin, yalnızca teknik incelemeye sahip olanlardan genellikle daha başarılı ICO’lara ve uzun vadeli yatırımlara yol açtığını göstermiştir.
 • Yönetimi. ICO’nun arkasında iyi bir ekip var mı? Bu sorunun cevabını bilmek, başarı ile başarısızlık arasındaki fark anlamına gelebilmektedir. Liderlik, geliştirme ve danışmanlık ekiplerinin geçmişini keşfedin. Çevrimiçi profiller çok şey söyleyebilir: doğrulanabilir projeler, çalışma geçmişi ve konu uzmanlığı arayın. Titiz olun ve ekibin paranızı akıllıca kullanma güvenilirliğine sahip olup olmadığını kendinize sorun. Kötü kokuyorsa, genellikle öyledir.
 • Proje. Güçlü vızıltı, değerli bir proje anlamına gelmese de, bir Proje karmaşıklığı seviyesini gösterir ve daha fazla yatırımcının ICO hakkında bilgi sahibi olacağı anlamına gelir.

Bir ICO, “Üç seçeneği” geçerse, “daha ​​derin kazmaya” başlamanın zamanı gelmiştir. Analist raporlarımız için sorduğumuz sorulardan bazıları şunlardır:

 1. Proje ne yapıyor? Kavramı sade bir İngilizce ile açıklayacak kadar iyi anlıyor musunuz?
 2. Hangi sorunu çözecek? Bu konu çok önemlidir, çünkü size dijital para birimine ne kadar ihtiyaç olduğunu söyleyecektir.
 3. Bir belirteç sorunu nasıl çözecek? Birisi bunu daha önce denemiş veya sorunu farklı bir yaklaşımla çözmeye çalışmış olabilir.
 4. Fırsat ne kadar büyük? Buna bakmak size çözümün potansiyel pazarı hakkında bir fikir verecektir. Örneğin Bitcoin, merkezi olmayan bir dijital para birimi yaratmayı amaçladı ve yaratıcısı/yaratıcıları yeni bir para sistemi oluşturmak istedi. Bazı ICO’lar çok küçük düşünmektedir.
 5. Dijital para biriminin fiyatı, gelecekteki değer beklentilerine ne ölçüde dayanıyor? Bugün var olan değere göre fiyatı ne kadar?

Teklif Ayrıntılarını Alın

“Üç Seçenek” analizini ve “daha derin kazmayı” yaptıktan sonra, bir sonraki adım gerçek ICO’ya hazırlanmaktır. Tüm ICO’lar aynı değildir. Bazılarının satabilecekleri belirli miktarda coinn vardır. Bu hedefe ulaşmak satışı sona erdirir. Bazıları ICO’dan önce bir “ön satış” başlatır. Bazıları erken yatırımcılar için coinli bonuslar sunar.

İşte sorulacak sorular:

 • ICO ne zaman gerçekleşecek?
 • Teklif yoluyla kaç coin mevcut olacak?
 • Sahipler kaç coin tutacak?
 • Sabit miktarda coin olacak mı yoksa sahipler gelecekte daha fazla coin oluşturabilecek mi (yatırımınızın değerini düşürerek)?
 • Coinler ICO boyunca aynı değere mi sahip olacak yoksa “erken kuş” bonusları mı olacak?
 • ICO herkese açık mı yoksa yalnızca akredite edilmiş (okuma: varlıklı) yatırımcılara mı açık?
 • ICO sözleşme adresi nedir?

Bitcoin veya Ethereum Satın Alın

Herhangi bir ICO’ya katılmadan önce, bitcoin veya eter satın almanız ve ICO yatırımına hazırlanmanız gerekir. İşte ilgili adımlar:

 • Bir kripto para birimi değişimi ile bir hesap oluşturun.
 • Bitcoin veya etheri kontrol ettiğiniz bir cüzdana aktarın. MyEtherWallet’ı öneriyoruz. Ethereum tabanlı tokenlar için geliştirilen ERC20 standardını karşılayan bir cüzdan seçtiğinizden emin olun.
 • Satın Alma İşlemini Yapın (veya Planlayın)
 • Dijital para biriminizi uygun cüzdana yerleştirdikten sonra, satışı gerçekleştiren şirketin/projenin kitle fonlaması sayfasından coin satın alarak bir ICO’ya katılabilirsiniz. Her ICO farklıdır, ancak genellikle bitcoin veya eterinizi cüzdanınızdan belirli bir adrese göndermeyi içerir. İşlem ayrıntılarını kopyalayın ve güvenli bir yerde saklayın.

Coinlerinizi Alın

ICO sona erdikten sonra jetonlarınızı almayı dört gözle bekleyebilirsiniz. Belirli bir teklifin dağıtım zaman çizelgesini öğrenmek için projenin veya satışı yapan şirketin web sitesini araştırın.

ICO Yatırımı Yaptıktan Sonraki Aşamalar

Coinlerinizi Güvenle Saklayın
Bir ICO aracılığıyla jeton satın aldıktan sonra, onları saklamanın en iyi yolunu bulun. Yeni satın aldığınız dijital para biriminizi çevrimiçi cüzdanınızda tutabilirsiniz, ancak bu onu birçok tehdide karşı savunmasız hale getirir.

Daha güvenli bir yöntem istiyorsanız, dijital para biriminizi çevrimdışı tutan soğuk depolamayı kullanabilirsiniz. Örneğin, Trezor, Ledger Nano S veya KeepKey gibi bir donanım cüzdanı kullanabilirsiniz. Dijital para birimlerinizi bu cüzdanlardan birinde tutarsanız, bu varlıkları bilgisayar korsanlarından ve virüs gibi kötü amaçlı yazılım programlarından korur.

Yeni satın alınan dijital jetonlarınızı saklamak üzere bir donanım cüzdanı kullanmak için, onu bilgisayarınıza bağlayın ve ardından özel anahtarlarınızı cihaza aktarın. Donanım cüzdanını PC’nizden ayırın ve kripto para biriminiz güvenli bir şekilde saklanacaktır.

Ek bir güvenlik katmanı arıyorsanız, donanım cüzdanınızı yanmaz bir kasada veya bir kasada saklayabilirsiniz. Bu, dijital para birimlerinizi yangın ve hırsızlıktan daha fazla koruyacaktır.

Özetle İco Coin Nasıl Alınır?

ICO’lar önemli risk, aynı zamanda büyük kazanç sağlayabilirsiniz. Her yatırımda olduğu gibi ödevinizi yaptığınızdan emin olun. Bir çok yatırımcı dijital para birimlerinin geleceğin yolu olduğuna inanmaktadır. Bu nedenle doğru fırsatları seçerek bir sonraki büyük şeye maruz kalabilirsiniz.

Benzer bir sistem yatırım sistemi olan Launcpad Nedir? makalemizi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu