Bitcoin Haberleri

İlk Bitcoin Fonu Açıldı

Invesco'nun İlk Fiziksel Bitcoin Fonu Avrupa'da Hizmet Vermeye Başladı.

İlk Bitcoin Fonu Açıldı. Invesco kısa süre önce BTC borsasında işlem gören ilk ürününü duyurdu. Varlık yöneticisi, ETF Stream ile Avrupa’daki en son sporu olan BTC borsasında işlem gören ürünü hakkında konuştu. Araç, gerçek BTC tarafından fiziksel olarak desteklenmektedir. Ve CoinShares BTC Saatlik Referans Oranını izleyerek BTC eksi ücretlerinin performansını sunar.

İlk Bitcoin Fonu Açıldı

Invesco’nun endeksli stratejiler ve EMEA ETF’lerinden sorumlu başkanı Gary Buxton, gelişme hakkında konuştu. Gary’ye göre, önceki birkaç yıl, özellikle kurumsal açıdan Invesco için çok önemliydi.

Tüm Invesco ekibi, standart bir ETF ile özdeş bir ürün tasarlamak için çok çalıştı. Sonuç olarak, BTIC’in zaman çizelgesinin arkasında önemli bir faktör olan altın yapısı gibi olabilmektedir.

Birkaç yıldır kurumsal müşteriler, Invesco’yu piyasaya hakim olmanın en iyi yolunu anlamaya zorladı. Müşterilerle yapılan toplantıların çoğu, Bitcoin ile ilişkili değildir, yalnızca ayrıştırılması ve erişilebilirliği ile ilişkilendirilmektedir. Bitcoin değerleme konusunda rahat olmak gibi konuları içerir,

Invesco, Fiziksel Bitcoin ETP’sini Deutsche Boerse’de BTIC sembolü altında listeledi. Şu anda %0,99’luk bir toplam gider oranına sahiptir. Girişim, daha iyi BTC bilgisi ve değer değerlendirmesi arayan kurumsal yatırımcıları hedefliyor.

BTIC, tröstler veya türev ürünler gibi BTC bağlantılı ürünlerden daha fazla spot Bitcoin gibi performans göstermeyi amaçlar. Kullanıcılar ayrıca BTIC’i benzer ETN kategorisini ayırt eden bir referans adı oluşturan bir ETN (borsada işlem gören senet) olarak adlandırabilmektedir.

Gurbacs, Avrupa’nın yalnızca bir menkul kıymetler sepetini ETF (Borsa Yatırım Fonu) olarak saydığını ekledi. Tek varlıklı emtiaların çoğunluğu bir ETN (borsada işlem gören tahvil) olarak yapılandırılmış kalır. Bazıları fiziksel destekli, diğerleri ise bankalar tarafından desteklenmiştir.

Bunun Önemi Nedir?

Bitcoin bu yıl 2021-2022 boğa sezonu öncesinde birçok ülke tarafından negatif yönde etkilenmiştir. Bu nedenle birçok kripto para yatırımcısının aklında bir takım sorular oluşmaktadır. Örneğin, Bitcoinin sonu ne olacak? Önce Çin, Sonra Hindistan. Bu yaptırımlar sonrasında ister istemez bir takım düşüncelerin olması normaldir.

Peki yakın tarihte Bitcoin adına ne gibi önemli olaylar yaşanmıştır? İlk etapta Amerika’da bulunan Bitcoin ATM sayısı 8.000 adeti geçti. Diğer önemli gelişme ise, Bitcoin Amerika borsasında listelenmesidir. Bu oldukça ses getiren bir hamle oldu. Dünyada sanal varlık olarak tabir edilen Bitcoin borsada işlem görmekte. En son önemli olarak kabul edeceğimiz gelişme ise, Bu haberdeki Avrupa’da yatırımcılara açılan Bitcoin Fonudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu