Kripto Para Analizleri

IOTA Fiyat Analizi

IOTA kripto borsa piyasalarında trend coinler arasında yer almaktadır.

IOTA fiyat analizi ve grafiği hakkında temel bilgilere değineceğiz. Coin projesinde sona doğru yaklaşıyor. Ancak ne fiyat hareketi ne de teknik gösterge bir sonraki hareketin yönü için bir fikir birliği sağlamamaktadır.

IOTA, 12 – 19 Nisan haftasından beri aşağı doğru hareket ediyor. Aşağı doğru hareket, nötr bir model olarak kabul edilen simetrik bir üçgen içinde tutulmuştur. Bu nedenle, hem bir kopuş hem de bir arıza mümkündür.

Destek çizgisi yalnızca iki kez (yeşil simgeler) doğrulanırken; direnç çizgisi en az dört kez doğrulanmıştır (kırmızı simgeler).

Üçgenin nötr bir model olmasına ek olarak, hem MACD hem de RSI nötr bir okuma sağlar. Kısa ve uzun vadeli hareketli ortalama (MA) tarafından oluşturulan MACD, 0 satırında. Bu, kısa vadeli MA’nın uzun vadeli olanla aynı hızda hareket ettiği anlamına gelir.

Momentum göstergesi olan RSI, 50 çizgisinde. Bu aynı zamanda tarafsız bir eğilimin işaretidir. Bu nedenle, trendin yönünü belirlemek için daha düşük zaman dilimlerine bakmak gerekiyor.

IOTA Fiyat Grafiği

IOTA Fiyat Analizi

Günlük grafik ayrıca belirsiz bir okuma sağlar. Token, Ekim ayının başından bu yana 1,18 ile 1,48 dolar arasında işlem görüyor. 18 Kasım’da uzun bir düşük fitil (yeşil simge) oluşturduktan sonra yukarı doğru bir hareket başlatmış gibi görünse de; 17 Kasım’da 1,48 dolarlık alan tarafından reddedildi ve devam etti. Sonrasında aşağı yönlü iniş grafiği.

Buna ek olarak; MACD ve RSI, haftalık zaman çerçevesine benzer şekilde sırasıyla 0 ve 50 satırdadır. Bu nedenle, bir sonraki hareketin yönünü belirlemek için aralıktan bir kopuş veya kırılma gereklidir.

IOTA Çıkar Mı?

IOTA Dalga Sayısı

Popüler kripto yatırımcısı @Mesawine1, üçgenin tamamlanmış göründüğünü ve direnç veya destek çizgilerinin kırılmasını beklediğini belirten bir IOTA grafiği çizdi.

IOTA Fiyatı Ne Olur

Haftalık zaman çerçevesi gibi; IOTA da daha kısa vadeli simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor gibi görünmektedir. Yukarıda özetlendiği gibi, bu nötr bir modeldir.

Ancak aşağı yönlü bir hareketten sonra ortaya çıkması nedeniyle B – dalga üçgeni olabilmektedir. Bu, üçgen tamamlandıktan sonra başka bir aşağı hareketin C dalgasını tamamlayacağı ve yeni düşüklere yol açacağı anlamına gelir.

Ancak, bu model henüz doğrulanmadı ve teknik göstergelerdeki belirsizlik nedeniyle belirsiz. Bu nedenle, ilk önce 1,12 doların mı yoksa 1,18 doların mı yüksek kırılacağı; gelecekteki hareketin yönünü belirleyecektir.

IOTA Coin

IOTA Coin Nedir?

IOTA coin projenin merkezi olmayan defterine güç veren kripto para birimidir. Bu ağ, öncelikle mikro verilerin kolayca ve hızlı bir şekilde değiş tokuş edilip kaydedilebildiği, sorunsuz bir ekosistem sağlayarak Nesnelerin İnterneti’ni (IoT) desteklemek için tasarlanmıştır.

2016 yılında başlatılan IOTA ana ağı, IOTA tokenlerinin %5’ini bağışlayan tohum yatırımcılarından elde edilen 500.000 dolarlık fonla başlatıldı.

IOTA Coin, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. İşlem maliyetleri, ölçeklenebilirlik ve diğer benzer konuların son birkaç yılda bu teknolojinin ilerlemesine engel olduğu göz önüne alındığında, IoTa alanında daha fazla ilerlemeyi destekleyen bir ekosistem sağlamayı amaçlamaktadır.

Toplam 2.779 milyar coin, IOTA için maksimum arzdır. Tamamen dağıtıldılar. IOTA, işlemleri doğrulamak için madencilerin müdahalesini gerektirmez. İşlemler, IOTA’nın Tangle olarak bilinen temel teknolojisi aracılığıyla kendi kendine doğrulanmaktadır.

Teoride, IOTA, tüm IoT ekosistemine güç sağlamak için gereken büyük işlem hacimlerinin işlenmesi söz konusu olduğunda “geleneksel” blok zincirinin sorunlarının çoğunu çözer.

Ancak, Tangle ile ilgili hala güvenlik sorunları var. Bu endişelerden bazılarının, Chrysalis projesinin yaklaşan yükseltmesiyle ele alındığı bildiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu