Bitcoin Haberleri

JP Morgan Blockchain Teknolojisini Destekliyor

JP Morgan Blockchain Teknolojisini Kucaklıyor Yine de Jamie Damon Bitcoin'i Eleştiriyor

Amerika’nın en büyük yatırım bankalarından birisi olan, JP Morgan Blockchain Teknolojisini Destekliyor. Kurumsal olarak birçok platformda Bitcoin destek görse bile; yatırımcılar için hala yeterli güveni kazanamadığını görmekteyiz.

JP Morgan Bank hakkında önemli gelişmeleri haberimizde inceleyebilirsiniz.

JP Morgan Blockchain Teknolojisini Destekliyor

Son gelişmelerde blockchain teknolojisinde daha derin adımlar atıyor. Bu yeni nesil banka, teminat beyanlarını sürdürmek için artık blok zinciri kullanıyor. Rapora göre, JPMorgan Chase & Co, pilot işlemini bir blok zinciri üzerinde tamamladı.

Blockchain teknolojisinin kullanımı ve uygulaması, farklı sektörlere ve kurumlara yaygın olarak yayılmaktadır. Bu, dijital varlıkların ve türevlerinin gelecek için müthiş bir umut olmaya devam ettiğini gösteriyor. Özellikle, blok zincirinde yer alan süreçler, neredeyse sıfır sahtecilik olasılığı ile orijinalliklerini koruyor.

20 Mayıs 2022 Cuma günü, banka teminatı tokenize edilmiş para piyasası fon paylarına taşıdı. Sonuç olarak aktarılan teminat bir yatırım fonu türüdür.

JP Morgan’ın işlem için varlıkları, en büyük küresel varlık yöneticisi olan BlackRock’tan geldi. BlackRock’un en başından beri JP Morgan’ın blok zinciri arayışının bir parçası olduğu not edilmelidir.

JPMorgan’ın küresel başkanı Ben Challice’in raporu, BlackRock’un bu son işlemde doğrudan bir rol almadığını ortaya koydu. Bununla birlikte, varlık yönetim firması hala blok zinciri teknolojisini keşfetmeye devam ediyor.

Ayrıca Challice, şirketin yeni hamlesinde genişleme planlarını açıkladı. Tokenize edilmiş teminatın bir parçası olarak sabit gelir ve hisse senetlerini içerecektir. Teminat varlıklarının sorunsuz transferlerini gecikme olmaksızın hemen gerçekleştirebileceklerini bildirdi.

JPMorgan’ın bu yeni hamlesi, yatırımcılar için faydalı bir duruş oluşturacak. Artık normal piyasa saatlerinin ötesinde bile daha fazla işlem gerçekleştirebilirler. Ayrıca, bu tür işlemler için teminat olarak çeşitli varlıkları kullanma erişimleri vardır.

JP Morgan’ın Geçmiş Blockchain Katılımları

Görünüşüne rağmen, JP Morgan blok zinciri alanında bir acemi değil. Firma, uzun yıllara dayanan katılımıyla birkaç ürün yaptı.

Şirketin sayısız ürünü ve bağlılığı birçok insanı heyecanlandırabilir. Ancak JP Morgan’ın blok zinciri alanıyla olan hareketinin ironik kısmı, CEO’su Jamie Dimon’un duruşunda yatıyor. Dimon’un Bitcoin’e olan kızgınlığı ve kayıtsızlığı dikkat çekici.

Bitcoin’i değersiz ve sahtekar olarak sınıflandırdı. Ancak Dimon, kişisel eğilimini dijital varlıklara aktardı. Bazı müşteriler kripto tokeni talep ettiğinden, şirketinin müşteri hizmetlerini sürdürmek için dahil olacağını belirtti.

27 Mayıs Bitcoin Grafiği

2016 yılında şirket, bir blok zinciri projesi olan Quorum’u ve bir Ethereum kurumsal sürümünü kurdu. Daha sonra Ağustos 2020’de ConsenSys, JP Morgan’dan Quorum’u geri aldı. Quorum’un satışından sonra JP Morgan, Ekim 2020’de başka bir ürün olan Onyx’i piyasaya sürdü. Destek için stabilcoin’i ile dahili bir blockchain ürünü olarak geldi.

Ayrıca, JP Morgan blok zincirindeki istismarlarını genişletiyor. Örneğin, 2020, yeniden satın alma borçlanmasıyla ilgili işlemlerin yılıydı. Şirket, bir kısmı Goldman Sachs’ı içeren işlemlere 300 milyar doların üzerinde para harcadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu