Bitcoin Haberleri

Kripto Bankacılık Düzenlemesi

Dünyanın finans devleri arasında yer alan Morgan Stanley kripto bankacılık düzenlemesi için düğmeye bastı.

Kripto Bankacılık Düzenlemesi Ne İfade Ediyor? Tüm dünyadaki kripto para yatırımcılarının aklındaki önemli sorulardan birisidir. Kripto Para Yasal Mı? Bu yeni düzenleme ile muhtemelen birçok dünya ülkesinde yasallaşacağı göz önünde bulundurulabilmektedir.

Hali hazırda Amerika Birleşik Devletleri’nde 8.000 üzerinde bitcoin atmsi bulunmaktadır. Dolayısıyla dünyanın birçok ülkesinde kripto para borsaları faaliyet gösterdikleri ülkelerde vergi vermektedir. Bu gibi önemli gelişmeler birçok yatırımcıyı tatmin etmese de; Yine ABD’de bitcoin New York borsasında bir varlık olarak satılmaktadır.

BlockChain teknolojisine aslında birçok ülke yeşil ışık yakmaktadır. Bu root girişimi muhtemelen ABD ateşleyebilecektir. Bu nedenle kripto bankacılık düzenlemesi oldukça önemli bir gelişme olarak yatırımcılara lanse edilebilecektir.

Kripto Bankacılık Düzenlemesi

Morgan Stanley tarafından geçen hafta yayınlanan yeni bir araştırma notuna göre, kripto bankacılığı sektörüne ilişkin düzenlemeler beklenenden daha erken gelecek. Rapor, düzenleyicilerin bir çerçeve üzerinde çalıştıkları bilinmesine rağmen, bir “aciliyet duygusu”nun yeni kuralları “er ya da geç” zorladığını söylüyor.

Morgan Stanley notu, Federal Rezerv, Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ve Para Birimi Denetleme Ofisi’nden (OCC) 23 Kasım’da bir dizi kuralı uygulamak için bir “politika süratini” özetleyen ortak bir açıklamanın ardından geldi. kripto servis sağlayıcıları.

Morgan Stanley araştırmacıları, Silvergate ve Signature gibi bankalar için olumlu bir durum olduğunu söyledi:

“İyi hazırlanmış düzenleme, kripto varlıklarının ve bunlarla ilgili hizmetlerin benimsenmesini teşvik etmeye yardımcı olacak.”

Bankacılık devi bazı çekinceler taşımaktadır. Dolayısıyla politika yapıcıları “yanlışlıkla kripto para birimlerinin benimsenmesini engelleyen önlemleri uygulamak” için çok hızlı hareket etmeleri konusunda uyarıyor.

“Düzenleyiciler, teoride, kripto ile ilgili hizmetler üzerinde büyümelerini ciddi şekilde engelleyen (veya onları tamamen yasaklayan) oldukça kısıtlayıcı bir duruş benimseyebilir.”

Analistler, düzenleyicilerin “bankaların kripto ile ilgili hizmetler sunarken uyması gereken potansiyel sermaye ve likidite standartlarını değerlendireceğini” yazdı. Yeni çerçeve “vesayet; müşterilerin kripto varlık alım/satım işlemlerinin kolaylaştırılması; araştırma makalesine göre, kripto varlıklar tarafından teminatlandırılan krediler.

Kripto Para Kredi Çekme

Kredi talebinde bulunacak yatırımcılar çeşitli risk ve sorumlulukları kabul edeceklerdir. Kripto piyasaları çeşitli dönemlerde hareketlilik göstermektedir. Dolayısıyla bunun bilincinde yatırımlarınıza yön vermeniz oldukça önemlidir.

Özetle; Kripto para piyasalarında ciddi gelişmeler yaşanmaktadır. İlerleyen günlerde ne tür gelişmeler olacağı oldukça merak edilmektedir. Bu nedenle Coin Bloğu olarak kripto para piyasalarındaki gelişmeleri en hızlı bir şekilde sizlere aktaracağız. Başta web sitemiz olmak üzere, çeşitli sosyal medya hesaplarından bizleri hızlı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu