Kripto Para Eğitimleri

Kripto Erimesi Nedir?

Son günlerde yaşanan gelişmeler sonucunda finansal yatırımcıların kripto para birimlerine olan ilgisi azaldı.

Terra (Luna) gelişmesinde birçok kripto para yatırımcısı piyasalardan ciddi bir şekilde uzaklaşmıştır. Bu nedenle son günlerde merak edilen, Kripto Erimesi Nedir? Bitcoin Madenciliği Hala Tüm Hızıyla Devam Ediyor bu tür soruların yanıtlarını değerlendirerek ele alacağız.

Kripto para birimlerinin düşüşünden kim korkuyor? Her zaman olduğu gibi faaliyetlerini sürdüren maden çiftlikleri kesinlikle değil. Cambridge Alternatif Finans Merkezi raporuna göre, Bitcoin madencilik şirketlerinin hedeflerinde bir canlanma yaşadığı bile görülüyor.

Kripto Erimesi Nedir?

Madencilik çiftlikleri, krizin etkisi altında kalmak şöyle dursun, kendilerine karşı çeşitli yasaklara direnmeye devam ediyor. Örnekler, Çin’de madenciliğin kaldırılması veya madencilik şirketlerinin daha çevre dostu olması için ekipmanlarını değiştirmeleri gerektiğinde yavaşlamasıdır.

Bununla birlikte, bu sektör için iyi haber olsa da, çevrecilerin endişeleri de meşru olmaya devam ediyor. Hash oranındaki artış, çiftliklerin daha fazla elektrik kullandığı anlamına gelir.

Elon Musk gibi önde gelen birkaç isim, madenciliği çevre dostu hale getirmenin yollarını arıyor ve kripto erime etkilerini azaltmak istiyorlar. Bu arada, Çin’deki madencilik yasağı gibi olaylar Bitcoin’in ekolojik ayak izini daha da kötüleştirdi.

Bitcoin madenciliği yapmak için kömür kullanan Stronghold Digital Mining’in rekor geliri bunun büyük bir göstergesi.

Madencilik Çiftlikleri

Ne yazık ki, Bitcoin’in çöküşü, yalnızca madencilik çiftliklerinin finansal hedeflerini güçlendirdi. Son kripto fiyatı düştükten sonra kârlı kalabilmek için, aynı miktarı kazanmak istiyorlarsa daha fazla ve daha uzun süre madencilik yapmaları gerekiyor. Aynısı, hash oranı yükselen Ethereum çiftlikleri için de geçerlidir.

Ethereum, madenciler için kar açısından son birkaç aydır mücadeleyi kazanıyor. Ethereum madencileri, Bitcoin endüstrisindekilerden dört kat daha fazla kazanıyor.

Kripto Erime Etkileri

Bununla birlikte, bir madenciliğin çökmesi riski hala mümkündür. Ancak, Crypto erime etkileri faaliyetinin etkisi hakkında endişelenmekten uzak, madencilik çiftlikleri tam hızda çalışmaya devam ediyor.

Science Alert’teki bir makaleye göre, “Bitcoin’in değeri, hash oranında uzun vadeli önemli bir hasar olmadan birkaç kez geçici olarak üretim maliyetinin altına düştü. Ancak piyasa yeterince uzun süre durgun kalırsa; iş kanıtı kripto para birimleri artan sayıda madencinin teslim olduğunu görmeye başlayacak.

En yüksek maliyete sahip madencilerin, kârlılık düştükçe Bitcoin varlıklarını satması ve piyasada daha fazla satış baskısı yaratması muhtemeldir. Düşük maliyetli küçük madencilik şirketleri (genellikle kesintili yenilenebilir enerji kullanan) arasında kısa vadeli kapitülasyon normaldir. Ancak büyük madencilik şirketlerinin birbiri ardına kapanmasıyla domino etkisi, kripto fiyatlarının ve ağ karbon emisyonlarının hızla sıfıra düşmesine neden olabilmektedir.”

Madencilik şirketleri felakete karşı bağışık mı? Öyle davranmıyorlar!

Kripto erimesi, madencilik veya başka bir şey hakkında söyleyeceğiniz bir şey var mı? Bize yazın veya Telegram kanalımızdaki tartışmaya katılın. Ayrıca bizi Tik Tok, Facebook veya Twitter’da da takip etmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu