Kripto Para Eğitimleri

Kripto Kredisi Nasıl Alınır?

Son günlerde çeşitli kripto borsaları yatırımcılarına kripto kredi işlemleri adı altında (margin) işlem imkanı sunmaktadır.

Kripto kredisi nasıl alınır? Bu makaleye başlamadan önce, bu sistemin ne şekilde nasıl çalıştığını öğrenmeniz gerekmektedir. Bu nedenle ilk olarak; margin, marj veya kripto kredi olarak tabir edilen bu yapının ne olduğuna bakalım.

 • Marj Nedir?  Menkul kıymet marjı, kısmi peşinat olarak ödünç aldığınız fondur. Bir ETF, tahvil veya hisse senedine sahip olmak ve satın almak gerçek miktarın %50’sine eşittir. Bu işlem aynı zamanda Marj üzerinden satın alma olarak kabul edilmektedir. Vadeli işlem marjı söz konusu olduğunda, vadeli işlem pozisyonu açarken yatırmanız gereken paranın toplamından başka bir şey değildir. Sözleşmenin tahmini değerinin daha küçük bir oranını gösterir. Marj üzerinden satın alınan menkul kıymetlerin gerçek değerinin %50’sine kadar yerine genellikle her bir vadeli işlem sözleşmesi için %3-12.

Kripto Kredisi Nasıl Alınır?

Marj işlemi, ekstra menkul kıymet satın almak, bir dizi krediye erişmek veya menkul kıymetleri açığa satmak için zaten sahip olduğunuz menkul kıymetlerden yararlanmanıza olanak tanır. Marjı ödünç almanın birkaç nedeni vardır ve bazı nedenler burada listelenmiştir.

 1. Varlıklardan yararlanma şansı. Marj üzerinden menkul kıymetler satın aldığınızda, girişiminizin boyutunu artırmak için halihazırda sahip olduğunuz menkul kıymetlerin miktarını kaldırabilirsiniz. Bu, yatırım tutarınızın arttığını varsayarak potansiyel olarak getirilerinizi artırmanıza olanak tanır.
 2. Hisse senetlerinden kâr etme kapasitesi azalır. Marj işlemindeki karmaşık stratejilerden biri, yatırımcının düşen hisse fiyatından kâr aradığı açığa satıştır. Bir menkul kıymeti açığa satmak için, doğrulanmış bir marj hesabına sahip olmanızı talep ederek başlangıçta bilinen bir aracı kurumdan hisse senedi satın almalısınız. Hisseleri ödünç aldığınızda, onları satmanız ve bundan sonra gelecekte, görünüşe göre daha düşük bir maliyetle tekrar satın almanız gerekir.
 3. Uygun bir kredi limiti. Hesabınızın Teminat ödünç aldığı doğrulandığında, herhangi bir ek başvuru formu olmaksızın bir teminat kredisi alabilirsiniz. Paraya bu kolay erişim, beklenmedik bir sağlık faturası aldığınızda, işsiz olduğunuzda, herhangi bir amaç için hızlı bir şekilde para kazanmanın yolunu istediğinizde olduğu gibi çeşitli senaryolar için uygun olabilmektedir.

Kripto Para Birimlerinizi Çeşitlendirme Yeteneği

Portföyünüz, eski veya mevcut bir işveren gibi belirli bir firmadan büyük bir hisse senedi bloğu tarafından fethedilirse, bir kaba çok sayıda yumurta yerleştiriyor olabilirsiniz. Ancak, bir marj hesabıyla, bu hisseleri bir marj kredisi için teminat olarak kullanabilirsiniz. Ardından, orijinal hisse senetlerinizi satmanıza gerek kalmadan portföyünüzü genişletmek için yük gelirlerini kullanabilirsiniz. Bu taktik, özellikle büyük gerçekleşmemiş sermaye kârınız varsa ve bunu böyle tutmak istiyorsanız yararlıdır.

Düşük faiz oranları. Herhangi bir kredi gibi, marj krediniz ile faiz ücretleri kazanırsınız. Ancak, marj kredi oranları merkezi para hedef oranına sabitlendiğinden, faiz oranınız, özellikle daha büyük bakiyelerde; bir banka kredisi veya kredi kartı para avansı ödemek için harcayacağınızdan daha düşük olabilmektedir. Ayrıca, marj oranları, başvuru ücreti ve evrak gerektirmeyen konut kredisi fiyatları ile canlanabilir.

Kripto Para Nasıl Kullanılır

Marjda Nasıl Borç Alınır?

Margin’den ödünç almaya nasıl başlayabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Adımları takip et.

 • Margin kullanmanın yararlarını ve risklerini bildiğinizden emin olun.
 • Hesabınızda en az 2000$ paranız olsun.
 • Teminat Sözleşmesini ve Başvurusunu tamamlayın ve servis sağlayıcıya posta, e-posta veya faks ile gönderin.
 • Marj hesabınız onaylanır onaylanmaz, marjlı borçlanmanın esnekliğinden ve avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • Almak veya elde tutmak istediğiniz teminatlı menkul kıymetlerin teminat ihtiyaçlarına göre, özsermayenizi iki katına kadar teminat satın alma yetkisi alabilirsiniz.

Binance Kripto Kredileri Nasıl Kullanılır?

Binance Kripto Kredileri Nedir? Dahili risk yönetimi ve piyasa koşullarına bağlı olarak maksimum ödünç verilebilir limitler, teminat varlıkları, faiz oranları ve desteklenen kripto varlıkları için birçok seçenek sunar.

Kripto kredileri nasıl kullanılır? Binance Crypto kredilerinin kullanımı bir profesyonel için daha kolay olabilmektedir. Ancak, yeni başlayanların çoğu için tüm kavramları öğrenme oldukça kötü bir deneyim olabilmektedir.

Binance Kripto Kredi Faizi; Binance marjı, müşteriler için kazançlı olan saatlere göre faiz oranları alır. Ödünç aldığınız parayı sakladığınız belirli saatler için ödeme yaparsınız. Faiz oranları, kredi süresine ve ödünç alınan varlığa göre farklılık gösterir, ancak tipik olarak kripto kredileri geleneksel kredilerden daha ucuzdur.

Neden Kripto Kredileri Kullanıyoruz?

Kripto kredisi tercih eden kişiler kişiden kişiye farklılık gösterir. Ancak, aşağıda belirtilen en yaygın nedenler.

 • Likidite sunun: Daha iyi getiriler için kripto varlıklarını uzun süre tutabilirsiniz. Bunları arada satmak bazı insanlar için mükemmel olmayabilmektedir. Bu nedenle, varlıklarını satmayı göz ardı etmek için birkaç kişi, onlara gerekli likiditeyi sağlayan bir kredi almak için onları teminat olarak kullanmayı seçer.
 • Finansal risklere karşı önlem: kripto para birimleri marjı değişkendir ve ayrıca kripto kredileri, değer aşınmasından kaynaklanan olası başarısızlıklardan kaçınmak için etkin bir şekilde kullanılmıştır. Örneğin, bir yatırımcı, sahip olduğu fiyatta bir düşüş öngörüyorsa, varlığı teminat olarak kullanarak bir kredi seçebilmektedir. Değeri düşerse varlığın daha fazlasını satın almak için kullanabilmektedir.
 • Erişilebilirlik: İnsanlar, geleneksel kredi kuruluşlarından kredi alamadıkları için zaman zaman kripto kredileri alırlar. Kredi sicilleri yoktur veya kredi puanları geleneksel kredi almayı maliyetli hale getirir.
 • Kolaylık: Konvansiyonel kredi olanaklarının kredi başvurusu yapmadan önce birçok gereksinimi vardır, ancak kripto kredisi ürünleri yoktur. Kripto kredilerinin alınması daha kolay ve çok daha hızlıdır. Bu da onları daha uygun hale getirir.

Özetle Kripto Kredisi Nasıl Alınır?

Binance marjından kripto kredisi yoluyla borç almak kolaydır. Binance’de doğrulanan hesabı olan herkes bu ürünü kullanabilmektedir. Kripto kredilerin, kolaylık, erişilebilirlik kolaylığı ve maliyet etkinliği gibi geleneksel kredilere göre birçok avantajı vardır. Ayrıca Binance, güvenilirliği, düşük faiz oranları ve sezgisel arayüzü nedeniyle kripto para kredisi ödünç almak için mükemmel bir yerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu