Kripto Para Eğitimleri

Kripto Para Borsaya Nasıl Girer?

Kripto para birimleri borsalara girmeden önce ön satış ile yatırımcılara sunulmaktadır. Sonrasında bir borsada listelenmesi için gereken kriterlerin incelemesini sağlayacağız.

Kripto Para Borsaya Nasıl Girer? Bazı ICO teknik incelemeleri, dijital belirteçlerini borsalarda listeleme planlarından bahseder. Ancak bu bir yatırımcı için neden önemlidir?

Bu belirteçlerin listelenip listelenmediği – ve nerede – yatırımcılar için çok önemlidir. Çünkü dijital para biriminin fiyatı üzerinde büyük bir etkisi olabilmektedir.

Her kripto borsasının listeleme çeşitlilikleri farklılık göstermektedir. Bu nedenle dünyanın en çok işlem gören kripto para borsalarının istediği temel özellikleri inceleyeceğiz.

Kripto Para Borsaya Nasıl Girer?

Bir dijital token bir veya daha fazla borsada listelenirse değeri önemli ölçüde artabilir. Ancak Binance, Coinbase veya Bitfinex gibi büyük bir borsada listelenirse fiyatı fırlayabilmektedir.

Birkaç borsa, dijital para birimlerini listeleyip listelememeyi düşünürken değerlendirdikleri kriterleri yayınladı. Borsaların bir kripto para birimini listelemesi durumunda istediği kriterler.

Binance Kripto Para Listelemesi

Meşhur CZ tarafından işletilen bir borsa olan Binance, alım satım için dijital bir para birimi sunmanın mantıklı olup olmadığını belirlerken borsanın baktığı çeşitli faktörleri özetleyen Dijital Varlık Çerçevesini yayınladı.

Çerçeve, dijital para biriminin Binance yönergeleri kapsamında bir menkul kıymet olarak nitelendirilip nitelendirilemeyeceği, ne kadar likiditeye sahip olduğu ve para birimini halihazırda hangi borsalarda takas ettiği gibi hususları listeler.

Rapor tarihinde, Binance yalnızca birçok dijital para biriminde işlem yapma olanağı sunmaktadır. Örneğin, Bitcoin, bitcoin cash, eter ve litecoin.

Coin Nasıl Listelenir

Bitfinex Listeleme Kriterleri

Başka bir büyük borsa olan Bitfinex, alım satım için dijital tokenleri nasıl seçtiğine dair özel rehberlik de sağladı.

Borsanın web sitesinde “Bitfinex’e yeni bir token eklemeyi düşünürken karar verme sürecimize birkaç faktör giriyor” diyor.

“Bu faktörlerden bazıları, kullanıcı talepleri, hissedar çıkarları, piyasa değeri, belirteç tasarım parametreleri ve belirtecin geliştirme sürecinin kapsamlı bir değerlendirmesini içerir; madalyonun arkasındaki ekip ve teknik ve teknik olmayan sorunları çözme stratejileri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere.”

Bitfinex, işlem için 100’den fazla token sunar. Bunlar şunları içerir: Bitcoin, bitcoin cash, Monero, IOTA, Dash ve Ripple gibi trend tokenlardır.

CoinBase Listeleme Kriterleri

Başka bir büyük borsa olan coinbase; “topluluk talebi yüksek, dijital para teknolojisindeki yenilikler veya bilime veya insanlığa katkı sağlayan paraları aradığını” belirtti.

Bu değişim, tekliflerinde çok daha kapsamlıdır. Bu nedenle kullanıcılara yüzlerce kripto para birimi çifti işlem yapma olanağı verir.

Yatırımcıların Bilmesi Gerekenler

Büyük olasılıkla borsalarda listelenebilecek dijital coinler satın almakla ilgileniyor iseniz; aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

  • Yeni başlayanlar için, birçok dijital para birimi borsası; ABD düzenleyicileri tarafından menkul kıymet olarak kabul edilecek tokenleri listelemekten kaçınmak için çaba gösteriyor. Sonuç olarak, bir spekülasyon aracı olarak hizmet etmek yerine belirli bir amacı yerine getirmek için kullanılan dijital varlıklar anlamına gelen “yardımcı tokenlere” bağlı kalmayı düşünün.
  • ICO’lar sırasında veya bu satışlardan kısa bir süre sonra dijital para birimlerine yatırım yapmak zorlayıcı getiriler sağlayabilmektedir. Ancak likidite çok önemlidir. Sonuç olarak, sürekli talepten keyif alacağına inandığınız tokenlara odaklanın.
  • Ayrıca, herhangi bir dijital para biriminin teknolojisini değerlendirirken gerekli özeni gösterdiğinizden emin olun.

Token satışlarını değerlendirirken başlamak için iyi bir yer, bu tür teklifler hakkında bilgi bulabileceğiniz Ico Nedir? makalemize göz atabilirsiniz.

Aklınıza takılan soruları yorumlarınız ile bizlere iletebilirsiniz. Bol kazançlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu